ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez JużTuByłem 07 kwi 2015, 21:43
Tak jak piszesz powinno być ok ;)Przepiszą ci taki mix ? Jakby nie było dla lekarzy może być kontrowersyjne z jednej strony dopamina ,a z drugiej serotonia.Możliwe ,że fajnie pyknie czego Ci życzę ,ale nie spotkałem sie nigdy z takim połączeniem.Brałem solo well i myślałem ,że wyskoczę przez okno tak miałem nasilone lęki.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Radol 07 kwi 2015, 23:54
elmopl79,

wiesz , zacząłem schodzić ale chyba na razie pociągnę bo mam duże problemy w rodzinie , moja mama zachorowała poważnie, operacje , onkologia itp. więc boję się eksperymentować z odstawką bo jak ja się jeszcze teraz posypię to byłaby tragedia a muszę być silny i jej pomóc to przejść...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez elmopl79 08 kwi 2015, 12:16
Radku
Rozumiem....faktycznie,musisz byc silny....
życzę zdrowia i sily i żeby wszystko skonczylo sie jak najlepiej....
Trzymaj sie cieplo!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez click88 08 kwi 2015, 21:06
Przechodziłem z wenli 75 na esci na zakładke poniewaz ja mam duze objawy abstynencyjne przy zmianach leków. Jeden zmniejszalem drugi zwiekszalem jestem juz 15 dni na 10 mg . I czuje sie do dupy bol brzucha , biegunka rano, mdłości okropny ból głowy nie moge palić papierosów bo odrazu mnie zmula. Dodatkowo sennosc w ciągu dnia a w nocy bezsennosc i lęki. Czy czekać czy zmieniać leki? Czy podnosić dawke? Psychiatra mowi zeby jeszcze chwile poczekac. Nie wiem czy to objawy odstawienne czy objawy uboczne esci?
Dodatkowo psychiatra powiedziała ze może powinienem zmienić odpowiednik ja kupuje Mozarin a ona powiedziała że najlepsza jest Elicea

przez Boleslav 08 kwi 2015, 21:51
Jedyne 2 różnice między Citalem a ESCI to zamulające działanie Citalu na histaminę, co daje efekt na 4-6h od momentu zażycia oraz 4x słabsze działanie od ESCI,
czyli 10mg ESCI = 40mg CITA, 20mg ESCI = 80mg CITA itd. No i mniej działań niepożądanych przy ESCI, co jest efektem tego, że nie działa na histaminę jak Cital.

przez inez3 08 kwi 2015, 23:32
maniek123321, tyle reakcji na dany lek ile ludzi ich biorących. Esci mi pomogło, ale więcej nie chciałabym tego brać. Niby najmniej skutków ubocznych, a przez 2 tyg na początku jechałam dodatkowo na benzo, a potem mi dolozono jeszcze stabilizator. Wejście ciągnęło mi się dluuuuugooo, a na wenli 2-3 tyg i po "ptokach". Esci brałam 10 mg.
Nikt ci nie powie do końca co lepsze, bo każdy reaguje inaczej.
elmopl79, czesc kochana! Wreszcie jeszcze ktoś ze spin-off ;).
Ja już 2 tyg bez esci i mam się normalnie. Zawroty przeszły, wszystko w normie. Tak, od razu zeszlam na 1/2, w ogóle tego nie odczułam. Potem brałam 1/2 co 2 dzień i w końcu 0. 2-3 dni po zejsci z leku zaczęły się zawroty i takie uczucie jakby świat zasuwał, a ja w zwolnionym tempie. Czasami mnie też mdliło, ale nic poza tym. Póki co jest ok i tobie też tego życzę :). Buziak

przez elmopl79 09 kwi 2015, 09:03
Czesc Inez:)
Mnie po zmniejszeniu esci jest caly czas zimno....rano,w nocy,non stop mnie"trzepie"z zimna....nie wiem czy to efekt odstawienia,czy jakieś nerwy mnie męczą....
Ale tez,tak jak ty,nigdy nie będę chciala wracac do tego"kosmetycznego"esci:)

Tez odstawiam,ale nie czuje,ze wlasnie akurat tego chce....no ale mam inne plany:)i musze zejść z leku.
Trzymaj sie dobra kobieto cieplutko:)buziaki.

przez Don Kamillo 09 kwi 2015, 16:17
Ostatnie dnie jakoś tak spokojnie przebiegają, samopoczucie się poprawiło, aktualnie Mozarin 20mg 3 miesiąc.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez click88 09 kwi 2015, 19:29
Czy ktos odpowie na moje pytanko?
I następne pytanie czy uważacie ze rozne zamienniki roznie dzialają Który jest najlepszy?

przez Radol 09 kwi 2015, 21:33
click88,

tak jak pisałem kilka postów wcześniej - Nie ma zasadniczej różnicy - po co przepłacać - zresztą sprawa zamienników już była kilkukrotnie opisywana na forum - poszukaj - Dark to opisywał - ja biorę Esci 1,5 roku i co dwa miesiące inny zamiennik w zależności co jest w dobrej cenie - skład jest TAKI SAM inaczej nie nazywałby się ZAMIENNIKIEM :)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez lunatic 09 kwi 2015, 22:43
o zamiennikach ostatnio gadałem z lekarzem bo sie zastanawiałem czy oryginał by na mnie mogł lepiej działać z mniejszym nasileniem skutków ubocznych, lekarz stwierdził ze różnica w tolerancji zamienników może sięgać 20%

przez Radol 09 kwi 2015, 23:28
ja tam żadnej różnicy nie widzę ...brałem Mozarin , Depralin ,Esci Pharma Swiss, nie widzę różnicy

przez inez3 10 kwi 2015, 05:54
click88, ja reż brałam zamienniki, w sumie chyba 3 i nie czułam żadnej różnicy. Nawet gdyby była jakas różnica to i tak nikt ci nie odpowiedziałby, który jest najlepszy, bo każdy organizm jest inny.

przez Osa1 11 kwi 2015, 21:31
Witaam
Jakieś trzy tygodnie nie zarzywam Aciprexu , z zalecenia lekarza . Czuje spadek samopoczucia , bezsennosc , kolatanie serca , pocenie dloni.
Moje pytanie brzmi ktos mial jakies doswiadczenia w tym temacie.

pozdro

Sortuj wg