ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 03 kwi 2015, 11:59
A ka wam powiem tak: brałam setraline, wenle i esci. Uważam, że w moim przypadku najlepsza była wenla - skutki uboczne najszybciej minęły i najszybciej zniwelowane miałam lęki. Esci - koszmar przy wychodzeniu - wspomaganie benzo, potem dorzucony lamitrin. Co do działania, na mnie żaden lek jaki brałam nie działał zamulajaco, otumaniajaco, pobudzająco, odmóżdżająco itd. Każdy z nich jak zaczynał działać powodował normalność - brak lęków, napięcia, "trzęsiawki" itd. Może jestem ewenementem, nie wiem. Nie potrafię się zupełnie odnieść do niektórych postów typu "lek mnie przymula", "lek mnie pobudza", "mam problemy z koncentracją". Ja wracam do siebie - moge spać, mogę jeść, moge robić wszystko to co przed objawami. Jedyne co mam na wszystkich lekach to potliwosc w nocy i mniejsza ochota na sex chociaż na esci tego ostatniego nie było.

przez Patryk29 03 kwi 2015, 12:31
inez3 napisał(a):A ka wam powiem tak: brałam setraline, wenle i esci. Uważam, że w moim przypadku najlepsza była wenla - skutki uboczne najszybciej minęły i najszybciej zniwelowane miałam lęki. Esci - koszmar przy wychodzeniu - wspomaganie benzo, potem dorzucony lamitrin. Co do działania, na mnie żaden lek jaki brałam nie działał zamulajaco, otumaniajaco, pobudzająco, odmóżdżająco itd. Każdy z nich jak zaczynał działać powodował normalność - brak lęków, napięcia, "trzęsiawki" itd. Może jestem ewenementem, nie wiem. Nie potrafię się zupełnie odnieść do niektórych postów typu "lek mnie przymula", "lek mnie pobudza", "mam problemy z koncentracją". Ja wracam do siebie - moge spać, mogę jeść, moge robić wszystko to co przed objawami. Jedyne co mam na wszystkich lekach to potliwosc w nocy i mniejsza ochota na sex chociaż na esci tego ostatniego nie było.

Ty to masz fart :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 03 kwi 2015, 13:13
inez3,
no to masz szczeście, ja jestem na 20 mg paro i nie da sie na tej dawce w ogóle funkcjonować, kłade sie spać koło 22-23 i sie nie moge dobudzić o 10 rano, ciągle bym tylko spał, ani na sertralinie ani na wenlafaksynie nie miałem czegoś takiego, nie mam pojęcia jak mam iść w przyszłym tygodniu do pracy i wstawać o 5 rano i funkcjonować cały dzień

-- 03 kwi 2015, 12:15 --

Radol napisał(a):
lunatic
,
co u Ciebie?

kończy mi sie zwolnienie a tak jak wyżej pisałem ciągle bym tylko spał po leku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Don Kamillo 03 kwi 2015, 15:08
lunatic, widzę że paro działa na Ciebie mocno otłumaniająco. Ja przez 2 miesiące brałem 60mg/dzień i potrafiłem w miare normalnie funkcjonować (lekka senność w dzień i lekkie zamulenie i brak libida poprawnego jedynie), teraz lecę na Mozarinie 20mg.

Na początku przygody z paro też chodziłem szybko spać, i nie umiałem się wybudzić ale po 7 miesiącach romansu z paro sennosc zamieniła się w bezsenność.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez lunatic 03 kwi 2015, 15:15
Don Kamillo,
no tak działa, chciałbym już zmniejszyć dawke do takiej którą kiedyś dobrze tolerowałem ale troche sie boje ze za wczas, kiedyś to zrobiłem po 2 miesiącach a teraz minęły tylko 3 tygodnie

przez Don Kamillo 04 kwi 2015, 13:29
Jest jakaś różnica między Escitilem a Mozarinem oprócz ceny ? Dostałem ostatnio dwa opakowania Mozarinu i recepte z możliwością wykupienia tego leku jako tańszego odpowiednika Escitilu, i własnie stąd te pytanie, bo jeśli jest różnica to jestem w stanie dopłacić do interesu
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Radol 04 kwi 2015, 14:53
Don Kamillo,

każdy lek z tej grupy i ich zamienniki niezmiennie zawierają 10mg Escitalopramu niezależnie od nazwy - więc moim zdaniem nie ma sensu przepłacać - ja biore Esci prawie 1,5 roku z małą przerwą a non stop to już z rok - recepty mam na dwa lub trzy miesiące - i w zalezności od "promocji" w aptekach wykupuję to co jest najtańsze bo skład jest ten sam- więc albo Esitalopram Pharma Swiss, Depralin, Mozarin obojętnie - nie ma w zasadzie różnicy oprócz ceny :) - zresztą w aptece Ci powiedzą
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez maniek123321 05 kwi 2015, 10:26
inez3, jaka dawke esci brales, szukam sobie odpowied iej co nie zamuli choc citalopraw wogole mnie nie zmulal, dobre ssri najbardziej selektywne dlatego pewnie jest tak dobrze jak juz sie rozkreci bo wiadomo na poczatku u oki rzecz normalna ze organizm szaleje
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez achino 05 kwi 2015, 12:46
Esci wchodzi lajtowo, daje mało ubokow, ale obniża libido do zera i nawet augmentacja bupropionem nie pomoże, bo esci nie jest inhibitorem CYP2B6, który odpowiada za konwersje bupropionu do hydrooksybupropionu. A ten ostatni jest głównie noradrenergiczny. A wiec zamiast pobudzać funkcje seksualne, nakręca lęki.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Radol 05 kwi 2015, 23:17
achino,

Tak jak napisałem biorę Esci od 1,5 roku i nie zauważyłem jakiegoś spadku libido :) - chyba nawet wręcz przeciwnie :) - może tu nie bupropionu trzeba ale porządnej kobity :D
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez elmopl79 06 kwi 2015, 13:08
achino, Piszesz o sobie....jednak ty,to nie wszyscy....
U każdego z pewnością lek wkrecal sie inaczej i i naczej tez dzialal na pewne strefy:)

Czesc Kochani:)
Inez
Jak sie czujesz bez esci?
Super,ze juz zeszlas z tego kosmetyku:)
Od razu zeszlas z10na5?bez żadnych"jazd"?

Radku
Mówi ci doktorek jak dlugo potrwa schodzenie z esci....?

Lunatic
Nadmierna senność przejdze.....pamuetasz jak ja ci pisalam o tym?
Wiem jakie to okropne uczucie spanie ponad normę i niemożność sie dobudzenia rano...
Nie zmieniaj dawki,nie kombinuj sam,bo znowu wszystko wróci do biednego kola....

Ja również odstawiam esci,choć nie czuje sie na to gotowa....ale...esci zrobilo to co mialo zrobic-zniwelowalo lęki,czyli swoje zrobilo....
ale jeśli kiedykolwiek będę musiała wrocic do lęków,to na pewno nie do esci....
W moim przypadku,czym dluzej biore ten lek,tym większe zamulenie,nic mi sie nie chce...takie chodzace warzywko.....
Niektorzy piszą,ze paro jest totalnym zamulaczem...ale w moim przypadku paro do esci to jak niebo a ziemia....
Na paro chcialo mi sie chciec....
Jeśli chodzi o libido....Radek ma rację jeśli chodzi o esci:)
To tyle.To moje podsumowanie esci-z mojej strony,nigdy wiecej:)

Życzę wszystkim powrotu do upragnionej normalności,wiary i ogromnej wytrwalosci.

Tojaaa
Inez
Krista
Lunaic
Radek
Gradrec
Kasia-rpa
OGROMNE BUZIAKI DLA WAS!!!

przez lunatic 06 kwi 2015, 13:28
Cześć Elmopl!:)
Daj znać jak się będziesz czuła po odstawieniu
Co do paroksetyny i senności, jakbym miał pewność ze przejdzie to bym się męczył dalej ale tak jak już pisałem, kiedyś męczyłem się 2 miesiące i nic nie przeszło, a różnicy między cała dawką a połówką u mnie nie było w ogóle jeżeli chodzi o działanie przeciwlekowe
w takim stanie nie da się funkcjonować, jestem miesiąc na zwolnieniu i musze przedłużyć o kolejny tydzień
ja sam nic nie kombinuje, miałem zalecone od lekarza brać połówke a nie całą, w szpitalu mnie wpędzili w całą i potem to lekarz sam już nie wiedział co robić, to całe leczenie jest jak ruletka, może się uda a może nie

przez elmopl79 06 kwi 2015, 14:19
Lunatic
Senność przejdzie,jednak moze to trochę trwac....u mnie ciagnelo sie to w nieskończoność....
A czemu akurat paro?
Ale nie zmieniaj leku,wytrwaj na nim jak najdłużej....
Wiesz kiedy mi ta senność w miarę przeszla?Jak poszlam na dzienny...wtedy musialam wstać wcześnie,czy mi sie chcialo czy nie...pomysl o tym.
Ok.napisze jak juz odstawie kosmetyczne esci....:)
A ty bądź twardy jak stonka ziemniaczana....:)

przez Don Kamillo 06 kwi 2015, 14:30
lunatic, z własnej autopsji powiem, że senność przechodzi po pewnym czasie, nie wiem kiedy dokładnie w moim 10 miesiecznym ciągu przeszła, ale niestety zamieniła sie w bezsenność. brałem dawki 60mg. Na esci sennosci nie ma wcale, tylko zeby zasnąć muszę się posiłkować innymi prochami

Sortuj wg