ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Radol 31 mar 2015, 22:50
aaaa!!! tu Was złapałem, hej Lunatic! hej Inez, gdzie reszta? ozdrowiała?
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez lunatic 31 mar 2015, 22:56
inez3,
jedynie co pomogl szpital to przetrwać w jako takim spokoju skutki uboczne leku, chcieli mi zmieniać, odstawiać, narobiło sie straszne zamieszanie bo co innego ustalałem przed przyjęciem,w koncu mnie wypisali w nieustabilizowanym stanie na dawce leku której kiedys nie tolerowałem i teraz to juz nie wiem co mam dalej robic, moj lekarz tez mowi co innego za kazdym razem, najpierw ze nie ma sensu pakowac sie w dawke ktora źle dzialala a potem skoro mnie w nia wpakowali to zeby na niej byc 3 miesiące

-- 31 mar 2015, 22:02 --

no i w niewielkim stopniu skorzystałem tam z psychoterapii

przez ardhexyd 01 kwi 2015, 01:43
Minęło pók roku i ESCI znowu mi bardziej szkodzi niż pomaga, jedynie zamulenie i sztuczne uspokojenie, które samo w sobie psuje nastrój,
staję się taki bezemocjonalny, zgaszony, dosłownie jak naćpany, dlatego zmniejszyłem dawkę po pół roku brania z 15mg do 5mg, bo już mam dosyć tego stanu,
coraz krócej mi SSRI pomagają.
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 01 kwi 2015, 12:11
lunatic, może faktycznie sprobuj na tym leku i dawce dłużej? Póki co innego wyjścia nie masz.
A jak terapia? Widzisz jakas pomoc dla siebie w niej?

przez lunatic 01 kwi 2015, 16:01
inez3,
jak nie bezie silnego otumanienia i sennosci to spróbuje, jak będzie to obniże do tej która kiedyś takich efektów nie powodowała
co do terapii to ponownie mam zaleconą ze szpitala, ale z nia jest tak jak z lekami, nie wiadomo co wybrać i gdzie, lekarz sugerował zebym znalazł jakąś indywidualną z nfz

przez inez3 01 kwi 2015, 19:05
lunatic, a nie możesz spróbować się przemeczyc z tym otumanieniem i sennoscia? Ja bym wolała to niż napady paniki i lęk. Może się okazać, że po miesiącu, dwóch to minie i będzie lepiej.
Co do terapii, jest wielu dobrych terapeutów na NFZ, może poszukaj gdzieś na forum info kogo polecają w Twoim mieście i sprobuj.

przez lunatic 01 kwi 2015, 20:15
inez3,
brałem kiedyś paroksetyne w tej dawce i ta sennosć nie minęła po 2 miesiącach bo tyle brałem ten lek w calej dawce, minęła dopiero po zmniejszeniu na połowe a efekt przeciwlękowy został, nie miałem żadnych ataków paniki, gorzej z działaniem pobudzającym do jakiegokolwiek działania, ale na całej tabletce tez go nie czułem,bo jaką można mięć chęć do czegokolwiek jak się jest wiecznie sennym
musze przez jakiś czas się przemęczyć jeszcze zeby sie nie okazało ze za wczas zmniejsze i będzie powrót stanów lękowych

przez joaszka 02 kwi 2015, 01:29
ardhexyd napisał(a):Minęło pók roku i ESCI znowu mi bardziej szkodzi niż pomaga, jedynie zamulenie i sztuczne uspokojenie, które samo w sobie psuje nastrój,
staję się taki bezemocjonalny, zgaszony, dosłownie jak naćpany, dlatego zmniejszyłem dawkę po pół roku brania z 15mg do 5mg, bo już mam dosyć tego stanu,
coraz krócej mi SSRI pomagają.

Miałam dokładnie to samo po czterech miesiącach, choć w ostatnim weszłam na 20mg i było najgorzej. Przerzucili mnie na wenlę.
Powodzenia, trzymaj się! :*
joaszka

przez Bode Miller 02 kwi 2015, 12:19
Kończy się moja przygoda z tym lekiem. Dzisiaj wziąłem ostatnią tabletkę 5mg. Brałem go 5 miesięcy. Zwykły zamulacz. Nic mi nie pomógł. Lek może dobry dla lękowców, ale nie da ludzi chorych na depresje. Wskakuje jutro na Wellbutrin. Esci jedyne co daje to życie na marnym poziomie z masą skutków ubocznych.
Bode Miller

przez Ewgf 02 kwi 2015, 12:33
Bode Miller, no i co czyli są jednak skutki uboczne, a mi konował wciskał kit że to taki super nowy ssri bez tych wszystkich uboków które ma reszta. PFFFFF.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Bode Miller 02 kwi 2015, 12:38
Ewgf, hehe ja już dawno przestałem ufać psychiatrom. Wielu z nich ma mniejszą wiedzę od swoich pacjentów. Są łasi na pieniądze i załatwiają swoją pracę na odpierdol. Potrafią się niejednokrotnie jebnąć w swoich notatkach. Esci to zabójstwo. Tumiwisizm,zmulenie i paraliż poniżej pasa.
Bode Miller

przez klaudi 02 kwi 2015, 14:19
Esci - wspaniały lek mi pomaga
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez Radol 02 kwi 2015, 23:30
Bode Miller,

ja biorę Esci od ponad roku i mnie bardzo pomógł, kilka osób na tym forum może potwierdzić w jakim byłem stanie ...więc nie generalizuj bo wielu ludziom pomógł. każdy organizm inaczej reaguje dlatego czasami trochę czasu mija zanim lekarz utrafi w dobry lek - depresja to nie katar . Fakt faktem że ciężko się w Esci wchodzi bo mi to chyba zajęło około 5-6 tygodni i nie był to łatwy czas bo wspomagałem sie benzo, ale potem tylko lepiej...więc nie strasz ludzi ...mi też nie pomagało 5 mg ani 10 , dopiero ja wszedłem na 20 to się ruszyło , teraz jestem na 15 i będę schodził...

lunatic,

co u Ciebie?

-- 02 kwi 2015, 22:53 --

a i z potencją tez nie najgorzej :)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez ardhexyd 03 kwi 2015, 01:40
Ja jedynie się waham by zmienić na PARO, bo ona minimalnie na noradrenalinę działa, więc może by odrobinę pobudziła, ale przecież to zamulacz,
więc sam nie wiem, kogoś tutaj PARO bardziej aktywizowało niż ESCI ? Wiem, że oba to zamulacze ale wartoby poznać Waszą opinię.
Co sądzicie ? Bo citalopram/escitalopram w zakresie dawek od minimalnych po ponadmaksymalne, może być tak, że mózg "znudził" się tą substancją,
tzn. izomerami citalopramu ?
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

Sortuj wg