ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez Don Kamillo 25 lut 2015, 16:21
Boli coraz bardziej i coraz mocniej i coraz więcej wątpie, że to z nerwów.. przez ostatni czas tak myślałem, ale teraz to już chyba mam problem..

-- 25 lut 2015, 16:05 --

raczej na pewno okaze sie, ze cos tam jest, bo jestem w miare stabilny emocjonalnie, a boli jak skur.. i żłobi rysy w psychice. Dopiero jutro lekarz..
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez Lu_80 25 lut 2015, 20:40
Zastanawiam się nad zmianą na PARO, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na Esci lecę w tym cyklu 2 miesiące. Zaczekać jeszcze? W piątek wizyta. Co sądzicie?
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez devnull 25 lut 2015, 23:11
Lu_80 napisał(a):Zastanawiam się nad zmianą na PARO, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na Esci lecę w tym cyklu 2 miesiące. Zaczekać jeszcze? W piątek wizyta. Co sądzicie?

czekanie nic nie da, zwiększ chociaż do 15mg i odczekaj parę dni, wtedy będzie jasne czy ten lek pomoże bardziej czy pokaże, że jest gówno wart.
bo PARO nic lepszego nie zrobi, a jedynie będziesz musiała przechodzić przez skutki uboczne zanim zadziała.

bo jak na razie to zachowujesz się nieracjonalnie, czekając chyba na magię albo ręke Pana Boga.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 25 lut 2015, 23:22
devnull napisał(a):
Lu_80 napisał(a):Zastanawiam się nad zmianą na PARO, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na Esci lecę w tym cyklu 2 miesiące. Zaczekać jeszcze? W piątek wizyta. Co sądzicie?

czekanie nic nie da, zwiększ chociaż do 15mg i odczekaj parę dni, wtedy będzie jasne czy ten lek pomoże bardziej czy pokaże, że jest gówno wart.
bo PARO nic lepszego nie zrobi, a jedynie będziesz musiała przechodzić przez skutki uboczne zanim zadziała.

bo jak na razie to zachowujesz się nieracjonalnie, czekając chyba na magię albo ręke Pana Boga.

Musiał, nie musiała - facetem jestem ;p
A fakt, zachowuję się nieracjonalnie. Efekt napięcia.

przez Arasha 25 lut 2015, 23:41
Lu_80, trudno zachowywać się racjonalnie, jak się człowiek z jedną dolegliwością męczy bezskutecznie przez wiele lat :? Każdego by szlag trafił :pirate:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Lu_80 25 lut 2015, 23:43
Arasha napisał(a):Lu_80, trudno zachowywać się racjonalnie, jak się człowiek z jedną dolegliwością męczy bezskutecznie przez wiele lat :? Każdego by szlag trafił :pirate:

Trafia. Skutecznie :/

przez rafek40 26 lut 2015, 10:11
cytrynka84
Lekarka mi kazała brać rano Wenle 75 a Esci wieczorem 10.
Boję się jednak czy nie bedzie jakieś interakcji?

przez Lu_80 26 lut 2015, 10:14

przez rafek40 26 lut 2015, 11:16
Don Kamillo pytanie.
Wspominałeś o bólach żołądka.
Czym one się objawiają?
Jak długo trwają?
U mnie przeszło od miesiąca ma ciągłe uczucie burczenia , przelewania się w brzuchu(w trakcie dnia przed , po jedzeniu) takie ciagłe burczenie-jest to bardzo denerwujące.
Przed braniem leków też to odczuwałem, lekarka mi powiedziała że to też jest związane z nerwami, ale już ok 14 dni biorę Esci i mam wrażenie że nic się nie zmienia. Wg mnie burczenia się nasiliły

przez Zbychu 1977 26 lut 2015, 12:21
31 dzień na esci ,nadal brak poprawy,nie odczuwam dosłownie nic na plus.
Zbychu 1977

przez Don Kamillo 26 lut 2015, 14:24
Czym się objawiają ? Ból w środkowej części żołądka, lęki, natręctwa myślowe, obnizenie nastroju i w koncu doprowadziły mnie do depresji. Trwa to cały dzień, aktualnie boli tak mocno że znów jestem o krok od piekła w którym byłem kilka miesięcy temu. Każdego dnia boli, i tak od roku, /cenzura/ mnie strzela, a oni mówią że to z nerwów, a sam dobrze wiem, ze tak nie jest. Do tego dochodza wzdecia, kwasota w przełyku, biegunki / zaparcia, nudności i po prostu brak jakiejkolwiek checi do zycia.

Gdy tylko zaczyna boleć, najchetniej poległbym w łózku. Do tego dochodzi bezsennosc. Chwilo trwaj..
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez Lu_80 26 lut 2015, 14:25
Don Kamillo, gastroskopia na już. Nawet prywatnie. Nie jest droga. Czemu nie idziesz?

przez Don Kamillo 26 lut 2015, 14:27
Za 1,5 godziny ide do lekarza bo jak tak dalej pojdzie to chyba sie przekręce na amen, mam nadzieje ze da mi skierowanie na gastro a jak nie to pojde prywatnie i test na tą bakterie, bo coś czuje ze to własnie to. Paradoksalnie nawet bym sie cieszył, bo to da sie wyleczyc a to co mam na teraz bez zadnej diagnozy z ciągłym bólem nie jest pocieszającą opcja

-- 26 lut 2015, 13:31 --

Ciągle mi mówili ze to przez nerwy i przez 9 miesięcy się elcze a wszystko idzie w proznie, owszem zaczeło sie od nerwów, a teraz to już jest tragedia

1.10.15 - .. / remisja.

przez mirunia 26 lut 2015, 14:37
Don Kamillo, nie musisz robić testu na helicobacter, ponieważ podczas gastroskopii pobierają wymaz i z tego wykonują badanie na tą bakterię - za jednym zamachem! Na pewno lekarz da Ci dzisiaj coś na złagodzenie nadkwasoty, a na gastroskopię trochę poczekasz (niedługo). Jeżeli to choroba wrzodowa, to szybko się wykurujesz, przynajmniej objawy bólowe - a to już duża ulga!
Napisz po wizycie u lekarza, co zalecił. Pozdrawiam i zdrowiej.

Sortuj wg