ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Arasha 16 lut 2015, 19:38
Lu_80 napisał(a):Co to za depresja? Myślę, że bank ma na to wyje... e. Musze gdzieś mieszkać. Jeśli możesz sobie pozwolić na to by siedzieć w domu, to ok. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Depresję są różne, objawy są różne. A benzo właśnie potrzebowałbym w środku dnia..
Poza tym nie ma co deliberować. To nie forum onetu.

Otóż to :brawo: To nie miejsce na wylewanie osobistych frustracji. Raczej nikt nie bierze antydepów dla przyjemności. Trochę więcej szacunku dla drugiej osoby !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez lunatic 16 lut 2015, 19:48
Lu_80 napisał(a):Benzo nie mam możliwości brać dużo lub kiedy chcę. Pracuję i nie mogę sobie na to pozwolić :/

ja biore w pracy, mam ten problem ze musze znosić skutki uboczne leku w pracy, nasilenie lęku daje nieporównywalnie większą niezdolnosc do pracy niż potencjalny jakiś efekt uboczny zazycia benzo, w ogole nie ma nawet o czym mówić

przez Patryk29 16 lut 2015, 21:17
Gdyby wszyscy chorzy na depresje siedzieli na L4 to sadze ze ZUS juz dawno by splajtowal, a prywaciarze podupadli by na duchu i nie tylko :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 16 lut 2015, 21:48
ja bym chętnie wziął bo praca z jednoczesnym wchodzeniem na ssri wymaga niezłych kombinacji jak ktoś reaguje silnymi skutkami ubocznymi, z jednej strony tłumienie nasilonego lęku a z drugiej zamulenia, na jedno i drugie jest co innego, ostatnio próbując zniwelowac zamulenie wpędziłem sie w napad lęku i dojście do znośnego samopoczucia zajęło mi kilka godzin, cieżko czasem wyczuć czy potrzeba w danej chwili stymulacji czy działania sedatywnego

przez Lu_80 16 lut 2015, 22:27
Arasha, dziękuję za wsparcie ;)
lunatic, ja już nie wiem czego mi trzeba... Mam zamuły po tym SSRI, boję się innych leków. Boję się też lęków. I tak w kółko...
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Patryk29 16 lut 2015, 22:52
lunatic napisał(a):ja bym chętnie wziął bo praca z jednoczesnym wchodzeniem na ssri wymaga niezłych kombinacji jak ktoś reaguje silnymi skutkami ubocznymi, z jednej strony tłumienie nasilonego lęku a z drugiej zamulenia, na jedno i drugie jest co innego, ostatnio próbując zniwelowac zamulenie wpędziłem sie w napad lęku i dojście do znośnego samopoczucia zajęło mi kilka godzin, cieżko czasem wyczuć czy potrzeba w danej chwili stymulacji czy działania sedatywnego

To moze wez sobie zwolnienie na kilka miesiecy, odzyjesz troche, ja bylem na zwolnieniu L4, ale ja bylem bo musialem, bo zwolnili mnie z pracy i ciagnalem ile sie da zwolnienie. :P

przez Lu_80 16 lut 2015, 22:57
Patryk29 napisał(a):
lunatic napisał(a):ja bym chętnie wziął bo praca z jednoczesnym wchodzeniem na ssri wymaga niezłych kombinacji jak ktoś reaguje silnymi skutkami ubocznymi, z jednej strony tłumienie nasilonego lęku a z drugiej zamulenia, na jedno i drugie jest co innego, ostatnio próbując zniwelowac zamulenie wpędziłem sie w napad lęku i dojście do znośnego samopoczucia zajęło mi kilka godzin, cieżko czasem wyczuć czy potrzeba w danej chwili stymulacji czy działania sedatywnego

To moze wez sobie zwolnienie na kilka miesiecy, odzyjesz troche, ja bylem na zwolnieniu L4, ale ja bylem bo musialem, bo zwolnili mnie z pracy i ciagnalem ile sie da zwolnienie. :P

Poniekąd zazdroszczę takiego wolnego. :)

przez Patryk29 16 lut 2015, 23:16
Lu_80 napisał(a):
Patryk29 napisał(a):

Poniekąd zazdroszczę takiego wolnego. :)

Hehe, powiem ci ze po tym czasie który spedzilem w domu 6 miesiecy, stwierdzilem ze siedzenie w domu z depresja to tragedia, lepiej robic cokolwiek w jakiejkolwiek pracy, wiadomo ze nic nie robienie jest super szczególnie w depresji, gdzie nie chce sie nic kompletnie robic, lub nie ma sie na to sily, powiem tak jezeli stan chorego wymaga pobytu w domu to jak najbardziej niech siedzi ile potrzeba, ale gdy troche sil sie odzyska wracac do pracy i do ludzi, zajmie nam to czas i odwróci uwage od zajebanych chorób :mrgreen:

przez lunatic 16 lut 2015, 23:19
Patryk29 napisał(a):To moze wez sobie zwolnienie na kilka miesiecy, odzyjesz troche, ja bylem na zwolnieniu L4, ale ja bylem bo musialem, bo zwolnili mnie z pracy i ciagnalem ile sie da zwolnienie. :P

nierealne bo wzialem tylko 3 dni i mialem o to awanture w domu a potem złośliwości od kierowniczki

przez Lu_80 17 lut 2015, 09:18
lunatic napisał(a):
Patryk29 napisał(a):To moze wez sobie zwolnienie na kilka miesiecy, odzyjesz troche, ja bylem na zwolnieniu L4, ale ja bylem bo musialem, bo zwolnili mnie z pracy i ciagnalem ile sie da zwolnienie. :P

nierealne bo wzialem tylko 3 dni i mialem o to awanture w domu a potem złośliwości od kierowniczki

Awanturę w domu? Masakra, ale Ci współczuję...

przez Zbychu 1977 17 lut 2015, 13:59
Powiem Wam ze 45 mg toleruje bardzo dobrze,do tego biore 60mg buspironu i 100mg amitriptyliny i jeszcze 7,2g piracetamu.Ten zestaw zaczyna dobrze mi słuzyc.
Zbychu 1977

przez Lu_80 17 lut 2015, 14:19
Planuję odstawić leki. Chcę sprawdzić jak czuję się naprawdę. Myślę, że apatia po Elicei wpędza mnie w jeszcze większą depresję...

przez murbeton 17 lut 2015, 17:19
Będę musiała najprawdopodobniej zmienić Mozarin na coś innego. Czy przy zmianie robi się jakąś przerwę, czy z automatu zmienia się na inny? Boję się zaczynać nowy lek, ale chyba branie przez pół roku Mozarinu bez efektu szału jest wystarczającym argumentem do zmiany...

przez devnull 17 lut 2015, 17:47
murbeton napisał(a):Będę musiała najprawdopodobniej zmienić Mozarin na coś innego. Czy przy zmianie robi się jakąś przerwę, czy z automatu zmienia się na inny? Boję się zaczynać nowy lek, ale chyba branie przez pół roku Mozarinu bez efektu szału jest wystarczającym argumentem do zmiany...

wpierw dorzuca się mikro-dawki nowego leku razem z tym co bierzesz, a po paru dniach zmniejsza się ten pierwszy,
a zwiększa drugi, potem odstawia się pierwszy i docelowo zwiększa nowy lek, no i czeka się na efekty.
nazywają to branie na "zakładkę".
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg