ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez D@ri@nk@ 26 sty 2015, 22:43
Zgadzam sie z Zazulka, dieta wrzodowa jest najbezpieczniejsza i najlepsza
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Arasha 26 sty 2015, 23:04
Don Kamillo, nie wybiegasz za bardzo w przyszłość ? Masz przed sobą maturę, a Ty już o żonie myślisz. Spokojnie, chłopie ... wszystko w swoim czasie :D Za dużo byś chciał naraz ... 18-19 lat, a Ty już o dziecku wspominasz :shock:

Co do diety, to tak jak mówią dziewczyny ... najlepsza lekkostrawna, unikać smażonego, surówek, ostrych przypraw, napojów gazowanych, kawy ... to jasne. Ale uważam, że naprawdę przydałaby Ci się gastroskopia :!: Podczas tego badania są pobierane wycinki z dwunastnicy pod kątem badania na celiakię, która może się ujawnić w każdym wieku i dawać bardzo niespecyficzne objawy :idea: Radziłabym się udać do gastrologa i nie wspominać mu, że leczysz się psychiatrycznie, jak chcesz być poważnie potraktowany.

Jeżeli gastro nic nie wykaże, to wtedy można obstawiać zespół jelita nadwrażliwego, który bardzo często współistnieje z nerwicą ( ale nie zawsze ! ), chociaż gdyby to było to, to Duspatalin powinien pomóc, bo on właśnie na to jest.

Kamil, nie zwalaj wszystkiego na nerwy, tylko weź się jeszcze raz za porządną diagnostykę gastrologiczną, a leki zażywaj jak dotąd :!: USG jest mało miarodajnym badaniem, jeżeli chodzi o żołądek czy jelita, bardziej może wykazać jakieś problemy z wątrobą.

Naprawdę nie warto się tak męczyć, licząc, że samo przejdzie :!: :!: :!: Trzymam kciuki za właściwe decyzje i odpowiednie leczenie ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez D@ri@nk@ 26 sty 2015, 23:09
Do tego przy gastroskopii wykrywa sie równiez helicobacter

Na jelito drazliwe bym nie stawiała, męczy mnie od dawna leczę się i objawy sa jednak znacznie inne niż to co Don Kamillo opisuje
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zazulka 26 sty 2015, 23:39
No i Arasha napisała wszystko to, co chciałam, tylko mi się nie chciało ;)
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Don Kamillo 27 sty 2015, 14:29
Arasha, źle mnie zrozumiałaś, to bardziej była sentencja, aniżeli jakieś moje plany.. nie mam takich planów. Zawsze myślałem, ze jak już słub to 27-28 lat a jesli chodzi o dzieci to dopiero kiedy bede już z kimś tak naprawde, i bede dojrzały, nigdy nie spierdzieliłbym sobie życia w tak młodym wieku, tak więc wytłumaczyłem Ci jak to u mnie pokrótce jest :smile: dopóki nie wylecze sie z ostaniej porazki, nie mam zamiaru pakować się w następne :mrgreen:

chce byc sam, i jak kiedyś mnie tchnie zeby to zmienić, to tak zrobie na razie nic mnie nie ciagnie w zadne zwiazki, traktuje to wszystko jako zabawe teraz. Oczywiscie nie jestem głupcem, i nie będę się odgrywał na innych za moje krzywdy

Napisałem również, że w przyszłości, a przyszłosc to odlegly temat. Na razie jestem wypłukany w uczuć i emocji, więc nic nie wchodzi w gre

pozdrawiam
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Kropelek 27 sty 2015, 21:23
Escitil zwiększony do 15 mg i jeszcze przez miesiąc Afobam doraźnie (chyba głównie po to, żebym jakoś przetrwał sesję...).
Czekam nadal...Obym się doczekał.

przez Lu_80 27 sty 2015, 22:40
Miałem wczoraj atak lękowy. Cudownie. Po prostu super :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Arasha 28 sty 2015, 00:33
Lu_80, bardzo mi przykro :( Trzymam kciuki, żeby to był jednorazowy epizod :great:
Ja też w ostatnich dniach mam jakieś nasilenie lęków i objawów wszelakich :?

Jak często ratujesz się Clobazamem ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Labradorek 28 sty 2015, 01:06
Prosze was o rade: od 2 tygodni nie biore Esci w dawce 20mg/dobe. Zwyczajnie mi sie skonczył lek, a nie ma miejsc do konca stycznia u mojej pani doktor. O dziwo nie mam jakis mega cięzkich stanów, mój organizm znosi to nie zle musze przyznać. Chciałbym sie was poradzic co powinienem robic? czy pojsc na wizyte dopiero w przyszłym tygodniu ,czyli 3 tyg. bez brania esci, czy moze zaprzestać go całkowicie brać?

przez Arasha 28 sty 2015, 01:39
Labradorek, to nie jest dobry pomysł nagłe przerywanie leku ( zwł. tak dużej dawki, jaką bierzesz ), bo mogą się pojawić niemiłe objawy odstawienne. Wydaje mi się, że zbyt krótko bierzesz lek, żeby mówić o całkowitym wyleczeniu. Lepiej nie przerywać niż potem od początku męczyć się z wchodzeniem ( o czym mogą Ci tu niektórzy zaświadczyć ). Nie masz możliwości dostania się do innej lekarki ... przecież to tylko kwestia wypisania recepty, a nie stawiania od nowa diagnozy. Pozdrawiam ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez devnull 28 sty 2015, 01:51
Labradorek napisał(a):Prosze was o rade: od 2 tygodni nie biore Esci w dawce 20mg/dobe. Zwyczajnie mi sie skonczył lek, a nie ma miejsc do konca stycznia u mojej pani doktor. O dziwo nie mam jakis mega cięzkich stanów, mój organizm znosi to nie zle musze przyznać. Chciałbym sie was poradzic co powinienem robic? czy pojsc na wizyte dopiero w przyszłym tygodniu ,czyli 3 tyg. bez brania esci, czy moze zaprzestać go całkowicie brać?

Idź do lekarza domowego i poproś by Ci wypisał, możesz też awaryjnie podjechać na izbę przyjęć jakiegoś szpitala (psychiatryka najlepiej),
tam przedstawić sprawę, a jeśli nie to możesz kogoś z forum poprosić by Ci wysłał parę tabletek lub odsprzedał.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez D@ri@nk@ 28 sty 2015, 07:35
Labradorek napisał(a):Prosze was o rade: od 2 tygodni nie biore Esci w dawce 20mg/dobe. Zwyczajnie mi sie skonczył lek, a nie ma miejsc do konca stycznia u mojej pani doktor. O dziwo nie mam jakis mega cięzkich stanów, mój organizm znosi to nie zle musze przyznać. Chciałbym sie was poradzic co powinienem robic? czy pojsc na wizyte dopiero w przyszłym tygodniu ,czyli 3 tyg. bez brania esci, czy moze zaprzestać go całkowicie brać?

Mam dokładnie ten sam problem, od 3 dni poluje na doktorkę ale nie ma miejsc. Jutro ostatnia tabletka więc zaraz znowu pakuje się w auto i jadę próbować się zarejestrować.
Absolutnie nie odstawiaj leku, pół roku to minimum. Idź powiedz że tylko recepte potrzebujesz, najlepiej od razu pod gabinet i między wizytami wejdź i zapytaj czy by ci wypisała. Rodzinni teraz nie wypisują, musisz mieć zaświadczenie że się leczysz i co bierzesz (byłam wczoraj i odesłał mnie z kwitkiem). ja mam zamiar dzisiaj poprosić o taki papier na przyszłość

przez Don Kamillo 28 sty 2015, 17:21
Idę dziś do lekarza rodzinnego to mu wspomnę o żołądku.

2tyg uzytkowania Escitilu, na pewno wróciło mi libido, ale pewnie to tylko chwilowe, poza tym huśtawka, raz czuje się dobrze, raz źle jedyny plus tego wszystkiego ze nikt mi nie marudzi i z nikim nie musze sie uzerac. Od dziś zacząłem robić pompki, potem zaczne biegać, bo od tych leków przytyłem a nie chce wyglądać jak bambaryła, na razie jest ok, ale więcej to nie chce. Najpierew schudnąłem 14kg, a potem przytyłem 16kg taki rollercoasrer
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Lu_80 28 sty 2015, 21:14
Arasha napisał(a):Lu_80, bardzo mi przykro :( Trzymam kciuki, żeby to był jednorazowy epizod :great:
Ja też w ostatnich dniach mam jakieś nasilenie lęków i objawów wszelakich :?

Jak często ratujesz się Clobazamem ?

Na razie nie biorę żadnych benzo..
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Sortuj wg