ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Arasha 25 sty 2015, 23:47
Don Kamillo, brałeś może Pantoprazol osłonowo na żołądek ( nazwy handlowe Controloc, Contix, IPP ) ? Mnie swego czasu bardzo pomógł. Dobrze jest też pić siemię lniane ... naprawdę działa ( teraz są na rynku takie w formie zmielonej, tylko zalewasz wodą i pijesz przed posiłkiem ... ważne tylko, żeby nie łączyć z lekami, bo może zaburzać wchłanianie ). Jeżeli ten ból tak długo Ci się utrzymuje, to może warto byłoby się zastanowić nad gastroskopią ... Nie wiem, czy same psychotropy Ci na to pomogą :bezradny: Dieta też jest bardzo ważna ... szczególnie kawa ( zwł. pita na czczo ) podrażnia błonę śluzową żołądka.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Don Kamillo 26 sty 2015, 08:41
D@ri@nk@, USG było na jelita.

Brałem już rózne leki na tę przypadłość, na recepte lub nie niestety to nic nie daje.. a co do diety masz rację, czas ją wprowadzić..

Dopóki nie przestanę się denerwować bezsensu dopóty będę miał problem..
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez D@ri@nk@ 26 sty 2015, 09:01
Arasha, problem z osłonowymi na żoładek jest taki że na stałe przy escitilu sa zabronione, szczególnie IPP. Przebiałam ból żoładka niestety i nie mogłam się wspomóc lekami. Można doraźnie, ale w przypadku Don Kamillo doraźne branie nic nie, musiałby brać dłużej a psychotropy i IPP się wykluczają :(
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zazulka 26 sty 2015, 14:13
Dziwne, bo w ulotce o pantoprazolu nie ma mowy.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez D@ri@nk@ 26 sty 2015, 15:32
Ale o omeprazolu jest a to ta sama grupa leku. Generalnie IPP z SSRI się nie łaczy na stałe
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez artur1978 26 sty 2015, 16:44
U mnie escitaloram powodowal bardzo gwaltowna poprawe nastroju od poczatku (podejrzewam ze lekka hipomanie) trawajaca z 3 meisiace, pozniej dzialanie slablo i pojawiala sie emocjonalna pustka, spadek libido, anhedonia (bez powrotu depresji). PO odstawieniu anhedonia utrzymywala sie gdzies przez okres 2 razy dluzszy niz dzialanie leku (z 3 razy to przerabialem).
Jesli ktos jest wiec "fast responder" to niestety niech cieszy sie chwila, bo prawdopodobnie nie bedzie to trwala poprawa.

przez Zazulka 26 sty 2015, 17:01
D@ri@nk@ napisał(a):Ale o omeprazolu jest a to ta sama grupa leku. Generalnie IPP z SSRI się nie łaczy na stałe
Ja brałam pantoprazol przez jakiś miesiąc.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Don Kamillo 26 sty 2015, 19:59
Co to za tablety na żołądek ? brałem już osłonowe, róznej maści ale bez efektu.. i tak psychiatra mi powiedział, ze to wszystko jest na tle nerwowym i dopóki się nie zmienie, dopóty będę miał problem..
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Arasha 26 sty 2015, 20:14
Don Kamillo, napisz, jakie konkretnie leki brałeś, żebyśmy Ci mogli coś doradzić :!: Jeżeli chodzi o psychotropy, to przy zaburzeniach somatycznych z objawami żołądkowymi przepisuje się Sulpiryd ( to dość stary lek, ale na niektórych dobrze działa ... może warto byłoby zasugerować go lekarce na następnej wizycie ). Jeżeli ssri to tej pory Ci na to nie pomogły, to wątpię, że to się nagle zmieni :bezradny:
Trudno się tak z mety zmienić, a wiadomo, że stres nasila dolegliwości. Mimo wszystko dla mnie to jest niepokojące :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Don Kamillo 26 sty 2015, 20:36
Najpierw był ranigast max potem była Nolplaza, następnie Duspatin Retard, i jeszcze jakieś jedne na redukcje kwasu żołądkowego, ale kosztowały swoje, a efektów brak, więc zrezygnowałem, bo szkoda kasy i wątroby

Brzuch boli tylko w sytuacjach nerwowych, tylko to za lekkie słowo, bo praktycznie cały czas, gdy byłem jeszcze w toksycznym zwiazku, to rano budziłem sie z bólem, i zamykałem oczy z bólem, teraz idzie mi lepiej, ale mimo wszystko boli cały czas. Moja psychika nie odróznia już bólu na tle nerwowym, a bólu po złym jedzeniu, czy bólu związanego ze wzdeciami.

Boli ciągle, to jest machina napedzajaca nerwice i depresje..

-- 26 sty 2015, 19:37 --

Miałem badania robione też na żołądek, usg jelit jak wczesniej wspominałem, badania krwi, wszystkiego.. niestety, to wszystko kwituje tą jedną chorobą na dep...

przez Zazulka 26 sty 2015, 20:42
Gastroskopia była? Badania w kierunku celiakii? Może tam jednak coś siedzi, co współistnieje z nerwicą. W każdym razie dieta też by ci nie zaszkodziła.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Don Kamillo 26 sty 2015, 20:45
Dieta powiadasz, jakieś wskazówki ? Na pewno nie pić gazowanego, kawy nie pije

nigdy mnie nie bolał zoładek, dopoki nie dostałem na plecy ciezaru takiego, ktorego zniesc nie moglem..

przez Zazulka 26 sty 2015, 21:32
Ja bym zastosowała dietę lekkostrawną jak przy chorobie wrzodowej.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Don Kamillo 26 sty 2015, 21:46
Poczytam coś w internecie i spróbuje, bo chcę w końcu normalnie żyć, a w przyszłości mieć żone, mieć chate, mieć syna na rękach

Pozdrawiam!

Sortuj wg