ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez D@ri@nk@ 24 sty 2015, 00:34
Arasha, dzięki :)

harvard napisał(a):Czyli temat obija się o jadłospis?

Raczej o indywidualne reakcje organizmu. Jak ktoś ma problemy z utrzymaniem wagi to i po psychotropach może przytyć będac na diecie. Ktoś inny (np ja) całe życie dużo jem, jestem szczupła i nawet lek tego nie zmienia ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Labradorek 24 sty 2015, 02:18
Ja z koleji przytylem odkąd biorę esci, ale to raczej dlatego ze moge jeść a nie jak podczas mega depresji i nerwicy, kiedy to miałem posciskany żołądek i zero apetytu.

przez Don Kamillo 24 sty 2015, 12:54
Arasha, miałeś rację, było świetnie, aż momentami płakać chcialo się ze szczęścia, że to własnie ja !
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez harvard 24 sty 2015, 21:47
Czuję zwiększony- niestety apetyt po esci i boję się, że waga pójdzie do góry. Zdrowie ważne, ale kolejny pro blme na glowie to będzie już za dużo. dam znać jak mi idzie jakoś za tydzień gdy będzie już 2 tydzień walki.

przez Arasha 24 sty 2015, 21:50
Don Kamillo, bardzo się cieszę :great: ( ale jestem dziewczyną, jakby co ). Oby więcej takich chwil !

harvard, poobserwuj się przez jakiś czas ... może się to unormuje, jak organizm się przyzwyczai. Zazwyczaj leki z tej grupy powodują u ludzi niechęć do jedzenia :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez D@ri@nk@ 24 sty 2015, 22:00
Don Kamillo, super że zabawa się udała :D Od razu samopoczucie lepsze no nie? :D

harvard, musisz panowac nad apetytem, po prostu się nie objadaj nawet jesli masz na to ochotę. Albo zjadaj między posiłkami zdrowe przekąski, owoce, suche pieczywko itp
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

przez Don Kamillo 24 sty 2015, 23:58
"Mistrz Arash" to mnie zmyliło. Przepraszam ! :smile:

Wczoraj moje samopoczucie było fantastyczne, wziąłem sobie doraźnie afobam + 10mg Escitilu, i po "Polonezie" trema puściła. Dziś średnio, ale i tak chcę się żyć !
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez dodakochm 25 sty 2015, 09:49
witam :) pisałam wczesniej o 40mg escitilu ktory lekarz mi przepisał i okazalo się ze to jednak wdał sie błąd na recepcie. nie 40 tylko 20 i tak tez bralam zaczynając od 10. teraz biore 20 i jakos czuje ze mi juz lepiej. nie dziwne to? po tygodniu?

przez D@ri@nk@ 25 sty 2015, 10:46
dodakochm napisał(a):witam :) pisałam wczesniej o 40mg escitilu ktory lekarz mi przepisał i okazalo się ze to jednak wdał sie błąd na recepcie. nie 40 tylko 20 i tak tez bralam zaczynając od 10. teraz biore 20 i jakos czuje ze mi juz lepiej. nie dziwne to? po tygodniu?

Nie dziwne, tez na mnie zadziałał błyskawicznie :D

przez arnibarni 25 sty 2015, 13:06
dodakochm
witam :) pisałam wczesniej o 40mg escitilu ktory lekarz mi przepisał i okazalo się ze to jednak wdał sie błąd na recepcie. nie 40 tylko 20 i tak tez bralam zaczynając od 10. teraz biore 20 i jakos czuje ze mi juz lepiej. nie dziwne to? po tygodniu?

Czyli tak jak obstawiałem w poprzednich komentarzach najprawdopodobniej lekarz pomylił citalopram z escitalopramem gdzie,40 mg citalopramu odpowiada 20 mg esctalopramu.Escitalopram dość szybko działą może być tak jak piszesz ze po tygodniu już są jakieś pierwsze efekty
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

Elicea skutki uboczne

przez Agusiab1 25 sty 2015, 15:05
Jak długo mogą utrzymywać się skutki uboczne?? Biorę Elicea 5mg juz 19 dzien od tygodnia było juz fajnie - zero skutków ubocznych, a od wczoraj znowu mnie mdli i jest mi tak nie bardzo.

Elicea skutki uboczne

przez Arasha 25 sty 2015, 15:40
Agusiab1, różnie, zależy od człowieka. Podobno do miesiąca. Ja rzuciłam po 8 dniach właśnie ze względu na mdłości, bo mam emetofobię i nienawidzę nudności :!: Niedawno sama założyłam podobny wątek. Więcej możesz sobie tu poczytać escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594.html ( zwł. najnowsze posty ) ... ludzie mają tam sporą wiedzę na temat tego leku. A nie zwiększałaś czasem dawki ? Być może to chwilowe pogorszenie :bezradny:
Może warto byłoby się wspomóc jakimś dodatkowym lekiem na początek dla złagodzenia uboków ( o ile nie jesteś uzależniona ). Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Don Kamillo 25 sty 2015, 17:46
Dobrze, że nie piłem Ecsci to nie paraxinor.. gdzie mogłem machnąć pól litra i nic nie było... tutaj jest zdeczka inaczej. Ogólem samopoczucie fatalne żołądek non stop się odzywa.. Ciężko jest lekko żyć, lekko jest ciężko żyć..

przez Kropelek 25 sty 2015, 18:20
We wtorek (po dwóch tygodniach od rozpoczęcia 10mg Escitilu), mam zadzwonić do mojej psychiatry celem telefonicznej konsultacji tego, jak zareagowałem na lek. I w sumie nie wiem, co jej mam powiedzieć. Niby lepiej funkcjonuje, ale samopoczucie nadal mam momentami słabe. Do tego skończył mi się afobam, bo zaskąpiłem i zamiast dwóch z recepty, kupiłem jeden.

Sortuj wg