ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez D@ri@nk@ 06 sty 2015, 21:04
Arasha, dzięki za troskę :)
U mnie to było tak że na pierwszej wizycie dostałam Esci i Afobam. Afobam brałam przez 5 dni po pół tabletki do Esci 5 mg żeby złagodzić ew skutki uboczne brania Esci bo to pierwsze leki w życiu i psychiatra nie wiedziała jaka będzie moja reakcja.
Potem miałam brać tylko Esci w zwiększonej dawce 10 mg i odstawić Afobam chyba że bym naprawdę musiała. Przez 2 miesiące wzięłam 3 x po pół tabletki jak mialam silny atak lękowy ( to chyba nie dużo ;) )
Na kolejnej wizycie nie było mojej lekarki to jakaś inna na szybko wypisała receptę żebym miała Esci i nic nie gadałam z nią bo już z w kurtce siedziała gotowa do wyjścia. Powiedziała tylko że dobrze reaguję skoro tak szybko się lepiej poczuła i że pół roku minimum leczenia a potem będzie można myślec o odstawieniu

Dopiero pod koniec stycznia będę miała wizytę u mojej psychiatry to ona na pewno przeprowadzi wywiad i zobaczymy co i jak.

Wiem że benzo uzaleznia dlatego staram się nie brać. Zresztą nie zawsze mogę bo jestem zawodowym kierowcą pracuję jako przedstawicielka i w ciągu dnia musze być 100 % "trzeźwa" ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Arasha 06 sty 2015, 21:05
Lu_80, właśnie zauważyłam, że jesteś jeden z najstarszych stażem użytkowników :P Ale nie ma się raczej z czego cieszyć. Czyli Ty bardziej bierzesz esci na lęki niż depresję ? Gdybym ja tylko do samolotów nie mogła wsiadać, to byłabym mega zadowolona ... a tak pozostają mi tylko własne nogi :bezradny: Sklepy zaczęłam ogarniać powoli, ale do komunikacji nie jestem w stanie wsiąść, a jak wsiadam to kończy się paniką, jak tylko drzwi się za mną zamykają :pirate:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Lu_80 06 sty 2015, 21:08
Arasha napisał(a):Lu_80, właśnie zauważyłam, że jesteś jeden z najstarszych stażem użytkowników :P Ale nie ma się raczej z czego cieszyć. Czyli Ty bardziej bierzesz esci na lęki niż depresję ? Gdybym ja tylko do samolotów nie mogła wsiadać, to byłabym mega zadowolona ... a tak pozostają mi tylko własne nogi :bezradny: Sklepy zaczęłam ogarniać powoli, ale do komunikacji nie jestem w stanie wsiąść, a jak wsiadam to kończy się paniką, jak tylko drzwi się za mną zamykają :pirate:

To prawda, jak zaczynaliśmy tutaj, to prawie wszyscy się znali po nickach - nie to co teraz ;)
A biorę i na to i na to. Czasem mam problem z lękami a depresja to ogólnie też hehe. Klasyczna mieszanka. A napad lęku to i w samochodzie potrafię mieć. Podła choroba!
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 06 sty 2015, 21:12
D@ri@nk@, z takim podejściem, jakie masz, to jestem o Ciebie całkowicie spokojna ;) Wolałam napisać na wszelki wypadek niz wyrzucać sobie potem, że tego nie uczyniłam :pirate: Bo ja tu na forum poznałam sporo ludzi uzależnionych od benzo ... dwóch gości brało benzo przez 28 lat :!: I odstaw to potem w jeden miesiąc ... nie ma szans ... dwa lata jednemu to zajęło, a drugi ostatnio miał kryzys podczas odstawki i przystopował ze zmniejszaniem dawki. A ja ... cóż ... biorę ... bo to jedyne leki, jakich się nie boję :bezradny:

-- 06 sty 2015, 20:14 --

D@ri@nk@ napisał(a):Na kolejnej wizycie nie było mojej lekarki to jakaś inna na szybko wypisała receptę żebym miała Esci i nic nie gadałam z nią bo już z w kurtce siedziała gotowa do wyjścia.

Polska służba zdrowia ... nic dodać nic ująć :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez D@ri@nk@ 06 sty 2015, 21:20
Arasha napisał(a):D@ri@nk@, z takim podejściem, jakie masz, to jestem o Ciebie całkowicie spokojna ;)

Dziękuję :)

Arasha napisał(a):
D@ri@nk@ napisał(a):Na kolejnej wizycie nie było mojej lekarki to jakaś inna na szybko wypisała receptę żebym miała Esci i nic nie gadałam z nią bo już z w kurtce siedziała gotowa do wyjścia.

Polska służba zdrowia ... nic dodać nic ująć :bezradny:

Nie nie, to ja nie miałam ochoty się umawiac i czekac w kolejce więc wpadłam do przychodni i zagadałam jakąś lekarkę że nie mam leku i żeby mi wypisała. Także raczej przysluga niż łaska ;)

Generalnie jestem bardzo zadowolona. Niby obskórna przychodnia przyszpitalna ale atmosfera super. Na pierwszej wizycie pani psycholog rozmawiała ze mna prawie godzinę. Matce i najlepszej przyjaciółce nie powiedziałabym tego co jej. Słuchała dopytywała, mówiła żebym sobie popłakała i wszystko pięknie notowała. Psychiatra po niej miała pełny obraz mojej choroby i świetnie od razu dopasowała leki.
Także ja jestem mega zadowolona :D
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

przez Arasha 07 sty 2015, 00:01
D@ri@nk@, wobec tego bardzo się cieszę :great:

Napisz przy okazji coś więcej o swojej pracy ... bardzo mnie zaciekawiła, już jakiś czas temu :105:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez D@ri@nk@ 07 sty 2015, 00:55
Arasha napisał(a):D@ri@nk@, wobec tego bardzo się cieszę :great:

Napisz przy okazji coś więcej o swojej pracy ... bardzo mnie zaciekawiła, już jakiś czas temu :105:

Pracuję jako przedstawicielka handlowa a w zasadzie doradca klienta tak to się u nas ładnie nazywa ;) Wprowadzam w sklepach, hurtowniach, punktach usługowych programy lojalnościowe (jak na stacjach benzynowych czy w marketach, znaczki, karty i zbieranie punktów za zakupy) które następnie nasza firma obsługuje pod względem logistycznym, informatycznym, marketingowym. Wyręczamy w tym właścicieli firm. Jeżdże sobie po całym województwie, odwiedzam tych klientów których juz mam i wprowadzam nowych.
Generalnie praca super :) Fajne nowe autko do dyspozycji, wolne kiedy chcę, czas pracy tez raczej nienormowany. Mam plany i mam je wykonać, od wykonania zalezy premia ;) No i generalnie non stop z ludźmi i non stop za kierownicą co uwielbiam :mrgreen:
Chyba tyle...

przez Lu_80 07 sty 2015, 21:10
generalnie non stop z ludźmi....

Jestem przerażony ;)
Ludzie = lęk

przez D@ri@nk@ 07 sty 2015, 21:15
No ja na szczęście mam lękową ale na choroby nie ludzi :) Obecność ludzi świetnie na mnie działa i współczuję Ci Lu_80 :?

przez Lu_80 07 sty 2015, 21:18
D@ri@nk@ napisał(a):No ja na szczęście mam lękową ale na choroby nie ludzi :) Obecność ludzi świetnie na mnie działa i współczuję Ci Lu_80 :?

Poniekąd zazdroszczę. Tym bardziej, że mam kierownicze stanowisko :/ i akcje z ludźmi są codziennością :(

przez D@ri@nk@ 07 sty 2015, 21:19
Lu_80, podejrzewam że żadne z nas nie chciałoby się zamienić na nerwice ;)

przez Lu_80 07 sty 2015, 21:23
D@ri@nk@ napisał(a):Lu_80, podejrzewam że żadne z nas nie chciałoby się zamienić na nerwice ;)

Jasne :) To był taki niewinny żarcik ;p

przez click88 07 sty 2015, 23:46
Mało osób wypowiada się czy się po tym leku tyje?:)

przez arnibarni 08 sty 2015, 00:19
Mało osób wypowiada się czy się po tym leku tyje?:)

Ja co prawda brałem 3 miesiące escitalopram ale myśle że lek ten jest neutralny jeśli chodzi o przyrost spadek wagi.Za to chęć na alkohol na esci miałem dużą,a na piwo to już w ogole straszne parcie,jakiego w zyciu nie miałem :mrgreen:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

Sortuj wg