ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Lu_80 18 gru 2014, 21:04
D@ri@nk@ napisał(a):
kalikali1 napisał(a):
D@ri@nk@ napisał(a):
No to mnie pocieszyłaś że lek zatrybia na 100% po pół roku :D

Patryk29 napisał(a):
Jej raczej chodzilo ze po pól roku dziewczyna powinna byc zdrowa, czego jej zycze, ale mi tak samo lekarz mówil tylko mi powiedzial ze ja po roku bede zdrowy - kurde co za niefart :pirate:

Dokładnie tak ;)

Nie będe odczuwała znacznej poprawy z dnia na dzień, raczej z miesiaca na miesiąc a po pół roku powinno być ok i można mysleć nad odstawieniem leków :)

Ja już walczę 12 lat...
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez D@ri@nk@ 18 gru 2014, 21:15
Lu_80, współczuję :?
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez tomasz_xyz 20 gru 2014, 15:37
Biorę 15 mg już i jest odrobinę lepiej. Drżenia dłoni dokuczają i potliwość. Nastrój jest trochę lepszy, a raz miałem nawet stan hipomanii bo czułem się najważniejszą osobą we Wszechświecie, boską niemal
tomasz_xyz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kociara95 21 gru 2014, 15:03
Brałam Mozarin chyba z pół roku najpierw 10 mg potem 15.Niestety mi raczej zaszkodził.Byłam ciągle i tak smutna,ataki szlochy 3 razy w tygodniu.Problemy z siniakami i miesiączkowaniem.Ostatnio zaczęłam być po nim agresywna,bujałam się i wróciłam do starego dobrego prozacu i już jest ok

przez Zbychu 1977 24 gru 2014, 19:19
Mija 18 dzień na amitriptylinie w dawce 300mg ,do tego od dwóch dni dołączyłem escitalopram w dawce 7,5 mg,okazyjnie dołączam amisulpryd w dawce 200mg.Narazie brak jakiegokolwiek efektu przeciwdepresyjnego,postawiłem brać amitriptyline przez 8 tyg,jesli nie zadziała odstawię ją i wejdę na któruś z tych substacji-tianeptyna lub mirtazapina.
Zbychu 1977

przez click88 28 gru 2014, 02:20
Moze wy mi doradzicie lecze sie juz wiele lat doswiadczenie duze. Obecie biore 75 wenlafaksyny i schodze biore rowniez absenor 600 mg dziennie tyje od lekow ogolnie nie moge zgubic wagi od czasow paro. Chce zmienic wenle bo nie czuje juz jej dzialania a bralem rozne dawki w ciagu 2 lat obecie mam duzo objawow somatycznych nerwicy czy zmienuc na esci czy fluo. Jak zmienac?

przez Powerade 28 gru 2014, 12:15
Witam , Jestem tu nowy moja przygoda z lekami zaczela sie mniej wiecej rok temu trafilem do psychiatry . z racji tego ze zarzywalem zolpidem na noc na bezzsennosc - mam stresująca prace prowadze wlasna dzialalnosc . Czuje ze mam depresje i lęki nie są moze to jakies sine leki ale taka niechec do wszystkiego itp. lekarz przepisal mi trittico i mozarin ale wtedy wykupilem tylko trittico i bralem te trittico. Niestety slabo pomagalo . udalem sie do drugiego lekarza i dolczyl mi jeszcze mianseryne - miansec . niesesty tez nie bylo poprawy co do nastroju . Teraz od miesiaca czasu dolozylem nexapram - lexapro biore pol tabletki czyli 5 mg - w pierswszych dniach bylo ok a teraz tak jakby sie unormowalo szalu nie ma jesst troche lepiej . dodam jeszcze ze trittico juz odstawilem biore teraz tylko miansec 10mg na noc doraznie zolpidem no i pol tabletki od miesiaca nexapram . doradzcie moze zwiekszyc dawke do 10mg a moze jeszcze poczekac ?

Czekam na sensowne odpowiedzi
Pozdrawiam

przez klaudi 28 gru 2014, 12:28
Dawka terapeutyczna to min. 10 mg, więc myślę , że nie ma się co bawić z piątką
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez Powerade 28 gru 2014, 12:37
tak tylko wydaje mi sie ze 5mg tez powinno troche pomagac .zawsze to lepiej niz 0 mg

przez Patryk29 28 gru 2014, 13:53
Powerade napisał(a):tak tylko wydaje mi sie ze 5mg tez powinno troche pomagac .zawsze to lepiej niz 0 mg

Zwieksz dawke i bierz minimum miesiac, te leki nie dzialaja od razu, tylko rozkrecaja sie tygodniami, poza tym dawka 5mg
to nie jest dawka terapeutyczna, wynosi ona minimum 10mg.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Powerade 28 gru 2014, 13:57
a moze zwiekszyc do 7,5 mg i zobaczyc jak bede czul sie lepiej wtedy zwiekszyc do 10 mg ?

-- 28 gru 2014, 12:58 --

i czy mianseryne moge brac do tych leków ? 10mg na noc i doraznie zolpidem ?

przez Patryk29 28 gru 2014, 14:17
Powerade, Bierz tak jak lekarz ci zalecil, mianseryne mozesz brac z zolpidemem.

przez Powerade 28 gru 2014, 15:24
Problem jest w tym ze mieszkam w malym miescie i mam takiego lekarza pstchiatre ze co mu powiesz to jest dobrze . Sam zasugerowalem mu zeby dolozyc lexapro bo moja mamma to bierze to sie zgodzil. samemu trzeba testowac . Z checia nie bral bym tego zolpidemu tylko miansec ale slabo mi sie po nim zasypia . budze sie w nocy i mam lęki a jak wezme zolpidem spie spokojnie
co o tym sądzicie ? a moze zwiekszyc dawke mianseryny biore tylko 10 mg z tego wzgledu ze jak wezme wiecej to z rana jestem nie do zycia i nie moge sie ocknąc . ;/ po zolpidemie tego nie mam jak wezme sam zolpidem to sie wysypiam ale boje sie go brac bo ponoc jest mocno uzalezniajacy . prosze doradzcie cos

przez Patryk29 28 gru 2014, 15:43
Powerade, Po kilku tygodniach to zamulenie mija po mianserynie, wiem bo bralem, zolpidem jest zajebisty, ale uzaleznia, mozesz poczytac watek o zolpidemie jak ludzie sie wpierdolili biorac to latami na sen, doraznie mozesz brac zolpidem ale nie codziennie, swoja droga po co komu lekarz który nic nie wyjasni nic nie zasugeruje, tylko po to zeby recepte wypisal, /cenzura/ co za kraj :pirate:

Sortuj wg