ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mio85 11 gru 2014, 21:41
lucy1979 napisał(a):
Ricah napisał(a):Jezeli lek nie dziala 3 miesiace, to mozna spokojnie myslec o zmianie leku.

I czy alkohol dziala na SSRI. Tak, zmniejszaja sie efekty, a niejednokrotnie moga calkiem zniesc odbyta juz kuracje.

Wcale nie znosi działania ssri, skąd taki pomysl?

Niestety lucy musze potwierdzic. Tez mam takie doswiadczenia, najgorsze dla mnie co moze byc to pic alkohol w czasie tego jak lek jeszcze nie zaczal w pelni dzialac - zawsze okres reemisji sie potem wydluzal,a receptory mozolnie korygowane przez SSRI i nagromadzenie serotoniny z pewnoscia znow dostaja po dupie. Jak juz jednak reemisja nastepuje, to wowczas alkohol nie ma az tak zgubnych skutkow, poza nieprzyjemnym, dlugim kacem. Organizm wowczas sobie radzi, jest silniejszy. Dwa lata temu przyjalem zasade, że nie tykam alkoholu w trakcie kuracji, tzn. do momentu powrotu do rownowagi psychicznej.
Jak schodze z leku, to alko jest w 90% glownym zapalnikiem nawrotu depresji lękowej.
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 11:53 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.

przez santiago231 11 gru 2014, 22:11
Czyli co mam kolego przez to myslec ? Ze jak nie potrafie w ogole nie pic to nie pic chociaz do poki az lek zadziala przez prwnien okres czasu ? Biore go juz ponad 2 miechy , fakt w tym czasie zdarzylo mi sie wypic i to nie raz.. Ale czy ten alkohol mialby az taki wplyw na to ? Przeciez nie pije co dzien a leki zazywam w kazdym dniu. Na paroteksynie na efekt czekalem duzo krocej.
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 11:54 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz

przez Arasha 11 gru 2014, 22:36
santiago231, owszem nie pijesz codziennie, ale leki z grupy ssri mają to do siebie, że ich działanie się kumuluje, to że jednego dnia nie wypijesz to nie znaczy, że nie zachodzą interakcje pomiędzy substancją czynną leku a alko ! Nawet jakbyś tego dnia nie wziął w ogóle leku, to interakcja i tak mogłaby zajść, bo metabolity poprzedniej dawki masz w krwiobiegu. Wszystko zależy jeszcze od okresu półtrwania poszczególnych substancji. Nie możesz też oczekiwać identycznych reakcji po esci jak po paro, bo to jednak są 2 różne substancje ( mimo iż mechanizm działania mają podobny ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 11 gru 2014, 22:38
santiago231 napisał(a):Czyli co mam kolego przez to myslec ? Ze jak nie potrafie w ogole nie pic to nie pic chociaz do poki az lek zadziala przez prwnien okres czasu ? Biore go juz ponad 2 miechy , fakt w tym czasie zdarzylo mi sie wypic i to nie raz.. Ale czy ten alkohol mialby az taki wplyw na to ? Przeciez nie pije co dzien a leki zazywam w kazdym dniu. Na paroteksynie na efekt czekalem duzo krocej.

Bo paroksetyna jest najsilniejszym SSRI. Mysl sobie co chcesz, ale jak bedziesz pil i nie czul efektow, to winic mozesz tylko siebie. Naprawde nie dasz rady wstrzymac sie z alkoholem?
Agomelatyna 25mg
some shit

przez mio85 11 gru 2014, 23:24
santiago231 napisał(a):Czyli co mam kolego przez to myslec ? Ze jak nie potrafie w ogole nie pic to nie pic chociaz do poki az lek zadziala przez prwnien okres czasu ? Biore go juz ponad 2 miechy , fakt w tym czasie zdarzylo mi sie wypic i to nie raz.. Ale czy ten alkohol mialby az taki wplyw na to ?

Na to pytanie juz ci nikt nie odpowie. Moze byc tak jak pisalem, a równie dobrze mogles po prostu nie trafic z lekiem. Wowczas nawet jakbys kropli nie wypil to i tak nie mialoby zadnego znaczenia w kwestii twojego samopoczucia i efektu terapeutycznego. Postaraj sie nie pic w okresie, kiedy sie leczysz - wowczas bedziesz mial pewnosc, ktora z opcji jest wlasciwa dla danego leku. Napic sie jeszcze zdazysz, bo przeciez wierzysz w reemisje.

przez santiago231 12 gru 2014, 09:54
Dzieki wszystkim za pomoc . Zaczne od najprostrzej rzeczy czyli postaram sie w ogole nie pic , jesli to nic nie da to zmienie lek bo szczerze powiedziawzszy od esci wymagalem podobnych ekeftow zwlaszcza po przeczytaniu opini.. Bo skoro jest obecnie najlepszym unhibitorem wychwytu seratoniny to logicznie podobne efekty powinny byc jak po paro . Paroteksyna jest super co do postawienia czlowieka do pionu , ale strasznie odnizylo mi libido.. Po 20 mg na dobe czulem sie super ale libido porazka, po 10 mg libido ok ale znow samopoczucie i ta niesmialosci i mysli w glowie porwacaly...:/ a moze wy znacie jakis lek ktory dobry jest na fobie spoleczna , ktory przynajmniej libido nie uszkadza ? Bo mi chodzi glownie o to.. Pozdrawiam wszystkich
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 11:55 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym i usunięto dubel.

przez boogyman 12 gru 2014, 21:15
Co myślicie o takim połączeniu
Depralin (escitalopram) 10mg na dzień _ Lerivon (Mianseryna 60mg) na noc.

Ja działa mianseryna - tylko nasennie? Chciałbym mieć dobry humor wreszcie , mniejsze lęki. Z snem raczej problemów nie mam.
Co myślicie o takim mixie ktoś stosował.

Mianserynę dostałem żeby też skutków ubocznych seksualnych nie było.
Obecnie nic

przez slow_down 13 gru 2014, 00:20
Stosowałem połączenie - jest świetne, wg mnie. Esci fajnie niweluje lęki, nawet nie zamula zbyt szczególnie, a miansa tą zamułę ma niwelować przez działanie noradrenaliny, do tego poprawiać funkcje seksualne, działać nasennie i przeciwdepresyjnie również. Dla mnie to był super mix ;)
slow_down

przez suwak 13 gru 2014, 00:31
To czemu z niego zrezygnowałeś? ;)
Trzeba mieć na uwadze, że miansa połączona z SSRI mocno podbija serotoninę.

przez slow_down 13 gru 2014, 00:34
Bo słabo działał na NN, bardzo słabo. Wielki plus za brak zamuły i brak ingerencji w męskie sprawy. NN zmusiła mnie do powrotu do paro. Niestety, jak zawsze trzeba było pójść na kompromis.
slow_down

przez boogyman 13 gru 2014, 10:52
slow down - lyknalem pierwszą połówkę tabletki mianseryny (60mg) i strasznie spiacy jestem - spałem z 11h. Czy efekt senności będzie ustępował z czasem?
Problemów z snem raczej nie miałem , bardziej lekarz kierował się funkcjami seksualnymi.
Obecnie nic

przez Patryk29 13 gru 2014, 11:38
boogyman, 60mg na pierwszy raz, to strasznie duzo, ja pamietam jak zjadlem 30mg to po godzinie praktycznie mnie nie bylo, wyjebalem z pracy na zadanie do wyra i spalem ponad 12 godzin i wstalem z takim poteznym mulem w glowie masakra :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Ricah 13 gru 2014, 11:47
Za negatywne efekty libido obarcza sie agonizm receptorow 5HT2'a' oraz 'c' w SSRI, ktore to obnizaja dopamine[ktora to ma duzy zwiazek z libido czy orgazmem], stad dobrym pomyslem bylby antagonista tych receptorow, np. mirtazapina lub mianseryna[dodatkowo].

Mozesz dodatkowo podzialac w druga strone, zamienic esci na sertraline, ktora to ma niewielkie powinowactwo do receptorow dopaminowych, zwiekszajac jej stezenie. Ale jest slabsza od paroksetyny[nie wiem czy od esci tez].
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 11:55 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Agomelatyna 25mg
some shit

przez sleepwalker 17 gru 2014, 15:56
A jak sie z sertraliny przeszlo na esci? Lepiej zwiekszyc dawke escitalopramu czy polaczyc z jakims innym lekiem?
Saying all I know is I gotta get away from me.

Sortuj wg