ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez Kalebx3 08 gru 2014, 13:01
suwak napisał(a):No raczej normalne, a przynajmniej nie wyjątkowe, też tak miałem. To prawdopodobnie przez braki w dopaminie i/lub noradrenalinie. Żeby zminimalizować ten skutek uboczny stosuje się różne mixy, np. dodanie wellbutrinu lub mirtazapiny lub mianseryny...

Zgadzam się z Tobą Suwak . W dupoornych depresjach Mixy są najlepsze . Oczywiście mixy TRAFIONE I W ODPOWIEDNIM WYWAŻENIU (dawkach ) . Jeśli lek po miesiącu dalej nie daje nawet cienia poprawy to albo lek ten nieodpowiedni , albo trzeba do Niego dołżyć drugi antydepresant, albo dawka tego leku jest nietrafiona . U mnie teraz RREWELACJĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄ okazało sie dołożenie do paroksetyny, no nocBrintelixu w niewielkiej dawce 2, 5mg .
Sama Paroksetyna to było ostatnimi czasy non -stop na lękowym dupościsku .
Teraz naprawdę czuję się Bosko i mogę pierdzić pachnącymi pierdami w stołek kuchenny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez D@ri@nk@ 08 gru 2014, 21:24
Labradorek napisał(a):Kurde, biore 5 miesiać Esci i działa na mnie tak, że mnei uspokaja, nei mam potwornego skurczu w żołądku z nerwów, spie normalnie w miare, jestem wewnetrznie spokojny. Ale potwornie brakuje mi energii, moje samopoczucie jest nadal kiepskie. Lekarka mówiła mi ze powinno moje samopoczucie wzrosnąć znacząco a tu ani drgnie :( Czy to normalne? Czy jeszcze cos bierzecie aby czuc sie dobrze?

Ja biore tylko duże dawki magnezu, no i nie pozwalam sobie na myślenie że nic mi się nie chce, tylko zbieram się i staram ciągle coś robić.
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez devnull 09 gru 2014, 01:45
Najlepiej szybko wejść na najwyższą teoretyczną dawkę, czyli 20mg, przetrzymać na niej ze 2 tygodnie,
a potem zejść do standardowej, dopiero jak się zmniejszy dawkę do 10mg to owe, wstępnie zamierzone zamulenie zacznie puszczać
i się ustabilizuje, choć lekka zamułka i wyraźne uspokojenie będzie się utrzymywać, taki już charakter typowych SSRI.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 09 gru 2014, 21:14
20...?? Ja się wkręcam z 5 i tak mnie mdli jak diabli. Jak zawsze zresztą :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez klaudi 10 gru 2014, 08:27
Kończę kuracje Escitalopramem , jakby ktoś potrzebował odsprzedam Priv
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez devnull 10 gru 2014, 23:31
Lu_80 napisał(a):20...?? Ja się wkręcam z 5 i tak mnie mdli jak diabli. Jak zawsze zresztą :/

żuj imbir i pij dużo wody, 3-4 dni i po problemie, lepsze to niż stopniowe zwiększanie, które sprawia, że uboki masz dłużej.
dodatkowo jeśli mdłości mocno męczą wystarczy, że dorzucisz odrobinę hydroxyzyny lub mianseryny które znacznie zmniejszają te objawy.
skoro po ESCI masz takie uboki to po innym LPD byś miała znacznie większe.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Arasha 10 gru 2014, 23:44
klaudi, poprawiło się, czy wręcz przeciwnie - brak efektów :? ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez santiago231 11 gru 2014, 16:52
witam wszytskich . Mam pytanie , otóz jakies 2 miesiace temu przerzuciłem sie z paro na esci nie z powodu złego samopoczucia tylko dlatego by zmniejszyc troche skutki uboczne bo na paro 20 mg moje libido było kiepskie. Wiece pani psycholog przepisała mi elicea 10 mg po czym na poczatku przez miesiac brałem 10 mg dziennie a potem zwiekszałem dawke do 20 . Powiedziała mi ze czasami moge sobie dla potrzeby wziasc 20 na dzien . Wiec postanowiłem sprawdzic jak to bedzie , oczywiscie skutki uboczne byłu od samego poczatku , złe samopoczucie itd , po zwiekszeniu dawki tez czułem sie tak srednio.. ale biore juz to prawie 3 miesiac i powiem ze ten lek nie działa na mnie jakos fajowo na paroteksyna . Po paro zycie było weselsze itd jednak chciałem spróbowac zmniejszyc te objawy , teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem , cierpie głownie na fobie społeczna bo z lęków o smierci juz sie chyba wyleczyłem przynajmniej tak mi sie wydaje.. jak myslicie czy ta elicea zacznie w koncu działaś ? czytałem rózne opinie ale dalej nie wiem czy isc do niej i zmienic ten lek na inny czy czekac jeszcze ze moze sie rozkreci ?? aa i czy alkohol bardzo zmniejsza działanie ssri ? czekam na odpowiedz pozradwiam
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 11:52 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.

przez Ricah 11 gru 2014, 18:22
Jezeli lek nie dziala 3 miesiace, to mozna spokojnie myslec o zmianie leku.

I czy alkohol dziala na SSRI. Tak, zmniejszaja sie efekty, a niejednokrotnie moga calkiem zniesc odbyta juz kuracje.
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 11:52 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Agomelatyna 25mg
some shit

przez santiago231 11 gru 2014, 19:02
A czy przy czestym uzywaniu alkoholu tnz nie codziennie ale np co 3 dni jakies piwko na wieczor moze zmniejszyc dzialanie tego leku ?
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 11:53 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz

przez lucy1979 11 gru 2014, 19:06
Ricah napisał(a):Jezeli lek nie dziala 3 miesiace, to mozna spokojnie myslec o zmianie leku.

I czy alkohol dziala na SSRI. Tak, zmniejszaja sie efekty, a niejednokrotnie moga calkiem zniesc odbyta juz kuracje.

Wcale nie znosi działania ssri, skąd taki pomysl?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez santiago231 11 gru 2014, 19:22
W cale nie znosi czyli ? Jak pije sobie kilka razy w tygodniu piwko , dwa na wieczor to to ma wplyw na to ze po 2-3 miesiacach lek
Jeszcze nie dziala ? Na paro tak robilem i bylo ok , wiadomo jak zapilem to rano bylo gorzej ale potem jakos wszystko sie stabilizowalo

-- 11 gru 2014, 18:29 --

Doradzcie mi czy calkowicie przestac pic , bo przez to lek nie dziala czy isc je zmienic na cos innego..

przez Ricah 11 gru 2014, 20:19
lucy1979 napisał(a):Wcale nie znosi działania ssri, skąd taki pomysl?

Najprosciej z doswiadczenia, ale glownie chodzi o to, ze alkohol zaburza transmisje m.in. serotoniny.
Oczywiscie niektorym nie musi ujsc cala kuracja, mowie tylko o sobie, a z tego co do tej pory poczytalem, to nie jestem jedynym.

santiago231 napisał(a):W cale nie znosi czyli ? Jak pije sobie kilka razy w tygodniu piwko , dwa na wieczor to to ma wplyw na to ze po 2-3 miesiacach lek
Jeszcze nie dziala ? Na paro tak robilem i bylo ok , wiadomo jak zapilem to rano bylo gorzej ale potem jakos wszystko sie stabilizowalo

-- 11 gru 2014, 18:29 --

Doradzcie mi czy calkowicie przestac pic , bo przez to lek nie dziala czy isc je zmienic na cos innego..

To jest Twoj wybor, albo leczenie, albo picie.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Lu_80 11 gru 2014, 21:33
devnull napisał(a):
Lu_80 napisał(a):20...?? Ja się wkręcam z 5 i tak mnie mdli jak diabli. Jak zawsze zresztą :/

żuj imbir i pij dużo wody, 3-4 dni i po problemie, lepsze to niż stopniowe zwiększanie, które sprawia, że uboki masz dłużej.
dodatkowo jeśli mdłości mocno męczą wystarczy, że dorzucisz odrobinę hydroxyzyny lub mianseryny które znacznie zmniejszają te objawy.
skoro po ESCI masz takie uboki to po innym LPD byś miała znacznie większe.

Hydro działa na mnie otępiająco, także to rozwiązanie bez szans u mnie. Z wodą spróbuję, gdyż faktycznie może za mało piję..
Co do innych LPD, to już ich tyle przerobiłem, że nie pamiętam, które powodują jakie uboki, w tym mdłości... :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Sortuj wg