ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez magdalena25 07 lis 2014, 13:14
elmopl79 rzeczywiście coś kojarze nick :), ale nie wchodziłam kilka miesięcy na to forum i pamięć mnie nieco zawodzi. Dzięki za miłe słowa, dziwne, że u Ciebie jeszcze się sytuacja nie ustabilizowała. Ja w sumie też mam czasem gorszy dzień, jak każdy, potrafię czasem się rozpłakać, bywa mi smutno, ale to nie lęk i to, co czułam wcześniej, tylko normalne uczucia i reakcje. Ataki paniki nie są normalne i ich nie mam już na szczęście. Mogę spokojnie wyjść na miasto do ludzi i pozałatwiać swoje sprawy. Na wiosnę/lato spróbuję odstawić albo po swojej obronie mgr, a jeśli będzie ciężko, to jestem w stanie brać je całe życie. Pokładam też nadzieje w terapii, ale słyszałam różne opinie, zazwyczaj, że jest długotrwała, droga, a mało skuteczna. No, ale zobaczymy, bo chcę się wybrać po nowym roku.
Gregorio86 mi przeszły do 2 miesięcy wszystkie efekty uboczne, do 2 tygodni te bardziej uciążliwe, a najgorsze po kilku dniach. U mnie na początku było to ziewanie, dolegliwości żoładkowe, zawroty głowy, ataki lęku, ogólne uczucie, jakbym była naćpana i nie było to miłe. Minęło po kilku dniach i potem przyszła pora na brak łaknienia, problemy ze snem, suchość w ustach itp., ale było coraz lepiej, dało się normalnie funkcjonować. Od początku spotykałam się nawet ze znajomymi, chociaż uprzedzałam ich, że mogę być dziwna. Do dzisiaj zostały mi tylko barwne, nietypowne sny, ale lubię je :) nie są to koszmary, tylko czuję sie, jakbym oglądała dobry film.

przez Gregorio86 07 lis 2014, 13:26
Magdalena25 a jakie miałaś doleliwości żołądkowe?

przez magdalena25 07 lis 2014, 13:40
Wywracało mi żołądkiem i co chwilę musiałam biegać do toalety :P, ale to przeszło po kilku dniach i potem tylko problemy z łaknieniem, ale też szybko przeszło. Zaczęłam od razu od dawki 10 mg, która się nie zmieniłą do dziś to dla mnie chyba było za dużo na początek, bo jestem niska i nie ważę dużo. Trochę mnie pozamiatała taka dawka, nie wspominam mile pierwszych dni :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 07 lis 2014, 14:55
magdalena25,
No wlasnie tez jest to dla mnie dziwne,ze ciągle jest u mnie sinusoida....
Prawda jest to,ze nie mam lęków irracjonalnych,ataków paniki....no ale jest tak...nijak.
Są dni"normalne",ale....

przez magdalena25 07 lis 2014, 15:16
Pogadaj z lekarzem, może znajdzie się coś lepszego dla Ciebie. U mnie też nie jest 100% szczęścia 24 na dobę, zresztą na mnie ten lek nie działa jakoś euforycznie, czuję działanie serotoniny, takie odprężenie i relax, bardzo przyjemne....ale też jest generalnie "nijak" emocje spłycone, te dobre również, ale poczucie humoru mnie raczej nie opuszcza, a szklanka jest zawsze pełna ;P

przez elmopl79 07 lis 2014, 15:34
No znam ten przyjemny spokój....i tak wlasnie bym chciala żeby bylo,ale nie jest.
Bardzo czesto chodze"podminowana",jak przy zespole pezedmuesiaczkowego....przecuez tak byc nie powinno....
A jak minie pobuczenie,to znowu nic mi sie nie chce,jestem jak flak....gdzies tam pomiędzy wyloni sie poczucie spokoju i odprężenia ....
Niebawem idę do swojej dr wuec porozmawiam o tym....

przez elfrid 07 lis 2014, 18:58
elmopl79, a ile już bierzesz escitalopram? Może byłby lek, który działałby na Ciebie skuteczniej.
pregabalina, wenlafaksyna

przez elmopl79 07 lis 2014, 22:33
elfrid,
Ech,pierwsze starcie z esci to listopad ubieglego roku...bralam go ze dwa miesiące i odstawilam ba pare dni,poniewaz skutki uboczne....masakra.Nigdy,nawet w najgorszej fazie"choroby"nie czulam sie tak tragicznie...
Ale po odstawieniu to byl dopiero meksyk...wiec od stycznia biore10mg.
Niebawem idę di swojej dr.zapytam o ewentualna zmiane,bo jeśli esci do tej pory dziala nie do końca tak jak powinno,to juz cudów nie uczyni:)

przez elfrid 07 lis 2014, 23:28
elmopl79, i słusznie, bo to ch.jowy stan między zmęczeniem a niezdrowym pobudzeniem, tak nie powinno być.

przez elmopl79 08 lis 2014, 00:09
elfrid,
No taki stan jest strasznie męczący....
Bo albo nie mam sily i checi do zrobienia czegokolwiek,albo jestem tak pobudzona i poddenerwowana....jak granat bez zawleczki....gdzies pomiędzy wkradnie sie"normalność"ale to tak"gościnnie".
Wiem doskonale,ze to nie tak powinno byc....no cóż,esci zrobilo swoje-zlikwidowali lęki,ataki paniki,ale....

przez elfrid 08 lis 2014, 00:44
elmopl79, to zlikwidował lęki, ale jesteś pobudzona? w sumie esci nie działa zbyt aktywizująco

przez Tańczący z lękami 08 lis 2014, 01:15
elmopl79 napisał(a):elfrid,
No taki stan jest strasznie męczący....
Bo albo nie mam sily i checi do zrobienia czegokolwiek,albo jestem tak pobudzona i poddenerwowana....jak granat bez zawleczki....gdzies pomiędzy wkradnie sie"normalność"ale to tak"gościnnie".
Wiem doskonale,ze to nie tak powinno byc....no cóż,esci zrobilo swoje-zlikwidowali lęki,ataki paniki,ale....

skąd ja to znam: albo depresja i zmęczenie albo kuźwa nakręcenie i tak w kółko do usranej śmierci...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elmopl79 08 lis 2014, 13:22
elfrid,
Nie mam pojęcia czemu tak u mnie esci zadzialalo...
Ale pamietam taj bylo tez po paru miesiącach brania tego leku.
Tzn najpierw byla totalna sennisc-moglabym spac24h,potem weszlo to pobudzenie z poddenerwowaniem....
Caly czas twierdze,ze esci jest lwkiem źle dobranym jak dla mnie.
Mowilam o tym mojej dr.ale oba twierdzila,ze to moja nerwica tak robi,a esci jeszcze sie nie rozkrecilo....

Tańczący z lękami,
Tez tak masz?
Kurcz,takie samopoczucie na dluzsza metę jest wykanczajace....
A probowales paro?

przez elfrid 08 lis 2014, 13:34
elmopl79, może coś w tym jest, w końcu psych Cię widzi na wizycie. Ale jak minęło ponad 2 miesiące może warto zmienić lek

Sortuj wg