ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez slow_down 27 paź 2014, 10:11
Paro powoduje u mnie totalną anhedonię, odbiera motywację do wszystkiego. I do tego zerowe libido.
slow_down

przez murbeton 27 paź 2014, 16:47
Biorę Mozarin już 3 miesiące. Leczę się na nerwicę lękową z objawami somatycznymi (bóle brzucha, bóle w klatce piersiowej). Od miesiąca czuję się lepiej. Jeszcze nie jest idealnie, ale sporą część dnia nie myślę w ogóle o chorobie, więc to ogromny sukces. Jeżeli chodzi o skutki uboczne, to miewam nudności, mogłabym bardzo długo spać i mam bardzo dziwne sny. Codziennie czuję się jakbym odpalała kilka filmów. One są tak realistyczne, że na początku dnia zastanawiam się co jest prawdą, a co snem. Macie coś takiego?

przez Patryk29 27 paź 2014, 16:52
slow_down, a czemu wenli nie bierzesz ten lek móglby spelnic twoje oczekiwania
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izytka 27 paź 2014, 17:41
murbeton napisał(a):Biorę Mozarin już 3 miesiące. Leczę się na nerwicę lękową z objawami somatycznymi (bóle brzucha, bóle w klatce piersiowej). Od miesiąca czuję się lepiej. Jeszcze nie jest idealnie, ale sporą część dnia nie myślę w ogóle o chorobie, więc to ogromny sukces. Jeżeli chodzi o skutki uboczne, to miewam nudności, mogłabym bardzo długo spać i mam bardzo dziwne sny. Codziennie czuję się jakbym odpalała kilka filmów. One są tak realistyczne, że na początku dnia zastanawiam się co jest prawdą, a co snem. Macie coś takiego?

z tymi snami też tak mam,bardzo realistyczne ale czasem mi się wydaje ,że może to nie od leku a od książek których bardzo dużo czytam zeby nie myśleć o objawach choroby. ja od dwóch dni nie wspomagam się hydro i jest dobrze chociaż lęki są mniejsze ale są.mam nadzieję ,że lek nie zaczął dobrze działać i,że będzie wszystko dobrze.

przez devnull 29 paź 2014, 21:55
Schodzę od jutra na 10mg, prawie 14 dni brania 15mg mnie już za ostro ścięło, tak mocno, że nawet AMI nie jest w stanie mnie przebudzić.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez slow_down 30 paź 2014, 16:36
Patryk29 napisał(a):slow_down, a czemu wenli nie bierzesz ten lek móglby spelnic twoje oczekiwania

Pocę się 24h/dobę na wenli. I to mega, mega. Esci zawiódł jak chodzi o działanie na lęki, zobaczymy jak będzie na 40mg paro + 60mg miansy.
slow_down

przez izytka 30 paź 2014, 17:21
a ja na eli. czuje sie coraz lepiej,lęki praktycznie znikły huuura :yeah:

przez arnibarni 30 paź 2014, 20:19
Esci silnie uspokaja,wycisza to prawda :)
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez slow_down 31 paź 2014, 00:18
Escitalopram to jedyny antydepresant który u mnie nie zaburza myślenia, wszelkich funkcji poznawczych itp itd. Słabiutko działa na depresje w dawce 20mg, ale może z 60mg mianseryny byłoby lepiej.
slow_down

przez Harpia 31 paź 2014, 11:46
Biorę teraz po 10mg Escitalopramu i czuję się dużo lepiej. Nie mam huśtawek nastroju i wieczornych lęków. Minęły mi mdłości, ale rano słabo mi się wstaję. No i sny są rewelacyjne, dziś przyszło mi uciekać przed wilkołakiem, ale się zmachałam :-)

W pracy jestem podkręcona, mam energię, chęci i nie warczę na pracowników :P

No i może przez to, że się wyluzowałam to na figle mam jeszcze większą ochotę.

przez izytka 01 lis 2014, 10:17
izytka napisał(a):a ja na eli. czuje sie coraz lepiej,lęki praktycznie znikły huuura :yeah:

no chyba trochę za wcześnie się pochwaliłam :( w nocy miałam napad lęku i paniki tai jak przed braniem esci,no może był mniejszy ale był.trochę mnie to martwi ,ponieważ myślałam ,że to już nie wróci a jednak.....musiałam ratować się hydro.może lek jeszcze na dobre się w organizmie nie zadomowił...?zobaczymy pozdrawiam.

przez evita1981 01 lis 2014, 20:50
Witam serdecznie!
Od kilku dni jestem na Mozarinie 10 mg. Mam depresję, nerwicę i zespół lęku uogólnionego. Dawniej byłam na Seronilu (podźwignął mnie z dołka), Seroxacie, Parogenie, Fluanxolu, Chlorprotixenie, Permazynie, Citalu, Venlectinie, czyli chyba już na wszystkim. Zaburzenia takie mam od wielu lat. Na początku zaczęłam leczyć się na własną rękę (u lekarza rodzinnego), dopiero po śmierci Mamy zdcecydowałam się, żeby pójść do psychiatry. Moja psychiatryczka de facto patrzy na mnie z niezrozumieniem, myśli, że jestem zdrowa, gdyż nie potrafię się odsłonić, powiedzieć tego, co czasem układam sobie całymi nocami. U niej - jak i każdego dnia w pracy - uruchamiam swoją aktorską grę, nie potrafię mówić o sobie. Nie wie, że miałam próbę samobójczą w przeszłości, że zapijam smutki piwem od dwóch lat, że jestem innej orientacji seksualnej (może też mnie wyklniecie). A tyle chciałabym jej powiedzieć. Obecnie jestem na Mozarinie, Pramolanie, Trittico i Lerivonie. Próbuję walczyć. W domu nikt nic nie wie. Dołki tłumaczę zmęczeniem (mam ciężką pracę). A tak naprawdę mam wszystkiego dość. Wizyta u lekarza zajmuje mi 15 minut, gdyż nie potrafię wydusić z siebie słowa. A tak naprawdę niejeden raz jestem wrakiem człowieka, który żyje, bo musi, nie widząc przed sobą żadnej drogi. Wiele lat walczyłam o życie Mamy (SM), po Jej śmierci zaczęłam ukojenie znajdować w alkoholu. Wiem, że to nie jest wyjście. Próbowałam Baclofenu, żeby z tego wyjść, ale już go nie mam. Teraz żyję dla Babci, wiem, że jestem Jej potrzebna. Ale kiedy Jej zabraknie, nie będę miała celu. Dzięki lekom zrobiłam studia, najpierw licencjat, później magisterkę, ale na co mi to wszystko, skoro to wszystko jest takie sztuczne. Nie mam się komu wygadać. Koleżanki się wyżalają o swoich mężach, chłopakach, a ja muszę milczeć, bo jestem wyrzutkiem. Wszystko jest bez sensu :(
Mozarin 10mg-10mg-0
Pramolan 50mg-50mg-100 mg
Trittico 0-0-75mg
Fluanxol 0,5 - 1,5 mg
Baclofen 50 - 125 mg

przez dariusz1990 02 lis 2014, 19:17
Witam u mnie kolejny dzien na esci.Jakos nie odczuwam wiekszej poprawy.Powoli trace wiare ze przejda mi te leki.Caly czas lek niepokoj.Poczekam jeszcze pare dni i ide po cos innego zastanawiam sie nad Wenla.Moze jeszcze kiedys uda sie zyc bez lekow.
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez izytka 02 lis 2014, 20:04
evita1981 napisał(a):Witam serdecznie!
Od kilku dni jestem na Mozarinie 10 mg. Mam depresję, nerwicę i zespół lęku uogólnionego. Dawniej byłam na Seronilu (podźwignął mnie z dołka), Seroxacie, Parogenie, Fluanxolu, Chlorprotixenie, Permazynie, Citalu, Venlectinie, czyli chyba już na wszystkim. Zaburzenia takie mam od wielu lat. Na początku zaczęłam leczyć się na własną rękę (u lekarza rodzinnego), dopiero po śmierci Mamy zdcecydowałam się, żeby pójść do psychiatry. Moja psychiatryczka de facto patrzy na mnie z niezrozumieniem, myśli, że jestem zdrowa, gdyż nie potrafię się odsłonić, powiedzieć tego, co czasem układam sobie całymi nocami. U niej - jak i każdego dnia w pracy - uruchamiam swoją aktorską grę, nie potrafię mówić o sobie. Nie wie, że miałam próbę samobójczą w przeszłości, że zapijam smutki piwem od dwóch lat, że jestem innej orientacji seksualnej (może też mnie wyklniecie). A tyle chciałabym jej powiedzieć. Obecnie jestem na Mozarinie, Pramolanie, Trittico i Lerivonie. Próbuję walczyć. W domu nikt nic nie wie. Dołki tłumaczę zmęczeniem (mam ciężką pracę). A tak naprawdę mam wszystkiego dość. Wizyta u lekarza zajmuje mi 15 minut, gdyż nie potrafię wydusić z siebie słowa. A tak naprawdę niejeden raz jestem wrakiem człowieka, który żyje, bo musi, nie widząc przed sobą żadnej drogi. Wiele lat walczyłam o życie Mamy (SM), po Jej śmierci zaczęłam ukojenie znajdować w alkoholu. Wiem, że to nie jest wyjście. Próbowałam Baclofenu, żeby z tego wyjść, ale już go nie mam. Teraz żyję dla Babci, wiem, że jestem Jej potrzebna. Ale kiedy Jej zabraknie, nie będę miała celu. Dzięki lekom zrobiłam studia, najpierw licencjat, później magisterkę, ale na co mi to wszystko, skoro to wszystko jest takie sztuczne. Nie mam się komu wygadać. Koleżanki się wyżalają o swoich mężach, chłopakach, a ja muszę milczeć, bo jestem wyrzutkiem. Wszystko jest bez sensu :(

evita nie martw się dasz radę.ja zawsze sobie tłumaczę,że inni mają jeszcze gorzej.Na pewno nie jesteś wyrzutkiem mimo ,żę ,masz inna orientację czy dlatego ze jesteś chora.Tak jak napisałaś sama masz kogoś kto Cię kocha(babcia) i masz dla kogo żyć.Tobie Bóg dał życie i tym trzeba się cieszyć bo są osoby ,które bardzo chcą być na tym świecie a nie jest im to dane.Ze mną po esci jest lepiej może i Tobie leki pomogą wierzę w to bardzo.Dużo zdrówka Ci życzę tym bardziej ,że sama nie jesteś a są osoby takie jak ty czy ja. :papa:

Sortuj wg