ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez devnull 22 paź 2014, 02:17
slow_down napisał(a):Jaka dawka esci teoretycznie odpowiada "serotoninowo" 150 miligramom klomipraminy?

20mg najbliżej.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez slow_down 22 paź 2014, 08:44
To dobrze, taką też dawkę wziąłem wczoraj. Pocenie się zniknęło wreszcie a poranna erekcja wróciła ;) citalopram mnie nie kastrował ani nie zamulał, z esci jest dokładnie tak samo. Najmniej z wszystkich SSRI kasuje mi emocje. Prócz bólu głowy na razie brak skutków ubocznych. A na efekt terapeutyczny trzeba będzie poczekać. Choć przejście z klomi na esci było całkiem bezbolesne.
slow_down

przez suwak 22 paź 2014, 10:18
_Jack_ napisał(a):Lekarz mi dzisiaj przepisał ten lek. Jak się na nim czujecie? Jakie są jego skutki uboczne?

Długo brałem ten lek w różnych dawkach i najbardziej zauważalne skutki uboczne to:

- mocno obniżone libido, "znieczulenie" okolic intymnych, trudności w erekcji
- podwyższona temperatura ciała, przy wysiłku fizycznym nadmierne pocenie się
- spłycenie fazy REM snu, sen jest ogólnie krótszy i płytszy, trudno się wyspać
- osłabienie motywacji, niechęć do aktywności fizycznej

Wobec powyższych uboków, zdecydowałem się odstawić ten lek, bo wady zaczęły przeważać nad korzyściami.

W dodatku istnieje prawdopodobieństwo (małe, ale jednak), że libido już nigdy nie powróci do normalnego poziomu, nawet po odstawieniu leku.
Psychiatrzy powinni informować o takim zagrożeniu, bo wielu dotkniętych syndromem PSSD nie miało świadomości, że tak się to może dla nich skończyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 22 paź 2014, 12:40
suwak,
A teraz bierzesz jakieś leki?

przez cytrynka84 22 paź 2014, 17:19
[quote="suwak"][quote="_Jack_"- spłycenie fazy REM snu, sen jest ogólnie krótszy i płytszy, trudno się wyspać
- osłabienie motywacji, niechęć do aktywności fizycznej

Najbardziej boje się tych dwóch ubokow.Sertra zwiększała u mnie motywacje,a z tym też mam duży problem.

Inez3,czyli standardowe uboczne,jak przy większości leków na początku,dzienx :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 23 paź 2014, 01:02
U mnie sertra też zwiększała motywacje, ale kończyło się to zawsze rozwaloną kasą na drugim końcu Polski.
Moje wrażenia po przesiadce na escitalopram: emocje lekko stłumione, tak jak bym sobie tego życzył. Nie rusza w ogóle mojego libido. Nie powoduje senności, nie zamula, nie osłabia koncentracji. Sen faktycznie jest bardziej płytki.
slow_down

przez Arasha 23 paź 2014, 11:26
slow_down napisał(a):U mnie sertra też zwiększała motywacje, ale kończyło się to zawsze rozwaloną kasą na drugim końcu Polski.

Aha ... cokolwiek to znaczy :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez rinakata 23 paź 2014, 13:24
Słuchajcie, brałam escitalopram 20 mg rok czasu niecałe. Pomogło. Zaczęłam odstawiać. Pół codziennie, za jakiś czas pół co drugi dzień.. Później pół raz na dwa dni, 4... jednak skutki uboczne doskwierały mi na tyle że zawsze po tych 4 lub 5 dniach znów musiałam wziąć pół - przechodziły te całe prądy zawroty głowy jak ręką odjął. 6 dni temu wzięłam pół połówki, wszystko było dobrze.. Prądy przeszły - ale wczoraj pojawił się lęk !! Właśnie ten nerwicowy lęk bez powodu. Ostatni raz czułam się tam zanim zaczęłam brac leki.. Przeraziło mnie to. Nie wiedziałam gdzie mam uciec.. Ucisk w głowie. Znów zaczęło się wkręcanie chorób, niska samoocena .. Pisałam ze swoim lekarzem. Powiedział że może to być zbyć wcześnie na odstawienie, że nie przeszłam terapii DDA którą powinnam przejść. Ze skutki uboczne mogą trwać tydzien dwa - ale czy lęk i znó natłok myśli zwiększony, niska samoocena to skutek uboczny. Mam osobowość neurotyczną. Choć nie taką dosłownie. Lekarz zawsze mnie uświadamia że nie mam ''chorej głowy'' tylko po prostu zaburzenia lękowe które niestety ale często powracają. I nie wiem teraz co mam robić.... Powiedział mi też że mogę spróbować brać jak najniższą dawkę leku która mi pomoże, co dwa di etc i znów odstawiać próbować.. ale ile można..
OD rana dzisiaj myślę. Czy czasem nie zepsuje się przez to moje gadanie mój związek... Muszę na terapię - jestem w trakcie załatwiania .. I tak sobie myślę, że może ZIMA to zły moment na odstawienie tabletek ?? Może powinnam pobrać do wiosny ? Mam trochę traumatycznych przeżyć które skonczyły się dopiero niedawno. Nowe życie które jest normalnym życiem ale często jeszcze w to nie wierzę.. Może to nie ta pora ? Czy np. powinnam brac pół tabletki co drugi dzien do wiosny ?Sama juz nie wiem co robić ale nie chce oszaleć od natłoku myśli...
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Patryk29 23 paź 2014, 13:54
rinakata, rinakata przede wszystkim postaraj sie zyc z objawami a nie objawami, mam nadzieje ze mnie rozumiesz?? slusznie piszesz ze zima to jest zly czas na odstawianie, no i co to za lekarz co mówi niech pani sobie sama dobierze dawke, nosz kur.. a a od czego on jest??, wogóle ci lekarze to jakies niedojebane cipy, ja nie wiem jakim cudem oni praktykuja :bezradny:
mysle ze najlepsze bedzie pozostac na razie na jakiejs dawce tylko ze jezeli masz brac 5mg to nie wiem czy to ma jakis sens, bo chyba dawka lecznica esci wynosi minimum 10mg? popraw mnie jezeli sie myle! Mam jeszcze taka mala rade jezeli zaatakuje ci stan lekowy to po prostu nie nakrecaj sie, wejdz na stronke zaburzeni.pl tam sa nagrania audio o nerwicach depresjach i objawach, ludzie tam radza jak sie zachowac i jak z tym walczyc, na prawde godne uwagi, pozdrawiam aha masz super avatar juz dawno mialem ci to napisac.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez rinakata 23 paź 2014, 14:10
Patryk29, bardzo Ci dziękuję !! podparłeś mnie na duchu <3 Co do dawki leczniczej to owszem - jest to 10 mg. Tyle brałam wcześniej, ale powiem Ci że podczas odstawiania leku nawet 5 mg pomagało mi na 3 dni !! i nie był to efekt placebo. Gdy czułam uboczne skutki w postaci tych ''prądów'' to gdy wzięłam połówkę - po jakimś czasie przechodziło ale pojawiało się znow co pare dni... Wiec to chyba uzaleznienie od leku przez organizm..

Co do mojego lekarza - zawsze po jego wizycie wychodziłam jakby mi 200 kg kamieni z serca spadło. Zawsze mnie wspiera, ''wybija'' z głowy wkręty na temat choroby psychicznej którą sobie wmawiam gdy mam nawrót. Chociaż byłam u nego ostatnio wtedy w grudniu na zmianę leku z sertaliny na esci. Jednak tez trochę mnie zdziwiło to co mi napisał. Ale chodziło mu chyba o to, żebym znalazła dla siebie odpowiednią dawkę co ileś tam dni i starała się wydłużać dni bez żeby odstawić. O to mu chodziło. Czyli to właśnie jak postępowałam do tej pory. Starsznie mnie to męczy - skąd we mnie te wkręty. I wzięłam właśnie ''pół połowki''. Chcę brać jednak ten lek przez zimę.. Ale jak mam go dawkować ?? Pół na dwa dni ?? Nie chcę znów chyba wracać do dawki całkowitej, ponieważ nie dość że przytyłam od tego leku to moje libido było zerowe - powoli wraca do normy. Do tego biorę też inne leki,na jajniki i tarczycę. I nie wiem jak to dawkowac.. Pomóz, aj... !

przez Patryk29 23 paź 2014, 14:19
rinakata, Ja bym zostal na tych 5mg, ale nie bierz tak ze bierzesz co kilka dni tylko siedz na 5mg, chyba ze na prawde chcesz przestac brac ten lek to wtedy odstaw calkowicie i nie bierz wogóle! ale bedziesz musiala przecierpiec te kilka dni z róznymi nie fajnymi atrakcjami, zalatw sobie cos dobrego na uspokojenie i przetrzymaj to poprostu, albo cos na sen i przespij to, nie wiem czy pracujesz czy nie??, jezeli pracujesz to odstaw np w piatek juz nie bierz i do poniedzialku te najgorsze objawy pewnie przejda.

przez rinakata 23 paź 2014, 15:17
Ja już nie brałam leku jakoś z 5 dni.. I wczoraj pojawił się lęk więc to najgorsze dopiero zaczęło trwać. Siedzę i myślę że znów coś mi się stanie.. Nie pracuję aktualnie, robię kursy i praktykę pół roczną zaczynam w styczniu. Czyli dla mnie to dobrze bo jesli wróciłby lęk - nie musiałabym użerać się z tłumem ludzi który za pewne by mnie przerażał
I ciąglę myślę żeby nie odstawiać na razie całkowicie leku... Wzięłam właśnie pół połowki - czyli 2,5 mg. - Tak wiem głupie to... Jednak nie dałam rady.. I myślę czy jutro wziąć 5 mg i brać co drugi dzień ? Czy codziennie. Matko ale jestem zawirowana dziś...

przez Patryk29 23 paź 2014, 15:28
rinakata, ja bym zostal na tych 5 mg na twoim miejscu

przez rinakata 23 paź 2014, 15:33
Co drugi dzien ?

Sortuj wg