ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Patryk29 16 paź 2014, 19:59
curiosity nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma po co chcesz robic badanie moczu :pirate:
Wydaje ci sie ze oddajesz za malo moczu??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez curiosity 16 paź 2014, 21:34
Tak, właśnie tego dotyczył mój pierwszy wpis (poprzednia strona forum).

przez rinakata 16 paź 2014, 22:10
Jeśli chodzi o escitalopram i citalopram to mogę powiedzieć, że obydwa leki sa tak samo dobre. Oba mi pomogły. Rozkręcają się -wiadomo- swój czas ale działają. W pewnym momencie jakby się po prostu zapomina o lękach. Tylko nie można absolutnie ciągle myślę o nerwicy. Paroksetyna szybko wyciągnęła mnie z pierwszego wejścia w chorobę - gdzie nikt nie wiedział co mi jest - dopiero okazało się po czasie że to nerwica lekowa.

Wiecie co - mam pytanie, otóż odstawiam leki. Nerwica jakby wróciła - ciągle myślę że jestem chora na coś poważnego. Jakiś guz, zmiany w mózgu etc. Taka moja natrętna myśl. Przyjaciólka nic nie mówiąc zarejestrowała mnie do psychiatry a ten ma mi dać skierowanie do psychologa do którego pójde żeby włączyć jakąś terapię. Do psychologów zazwyczaj nie trzeba skierowania - ale nie wnikam w to dlaczego tak jest. Będzie to psychiatra który nie leczył mnie od początku. Ciągle mam myśli że strace nad sobą panowanie, zacznę robić coś głupiego itp. nakręcam się.

ALE co zrobić żeby dostać skierowanie na rezonans bądź tomograf głowy ???? Lekarze nie dają zazwyczaj bo im szkoda pieniędzy. Załatwiłabym sobie skierowanie od rodzinnego do neurologa a myslę że jak mu powiem że się leczę ne nerwicę to mie nie da skierowania na badanie... Tak to jest powie pewnie ''ze to na tle nerwowym''. Ale czy psychitara może dac skierowanie na takie badanie ?
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 16 paź 2014, 22:33
rinakata, po co Ci to badanie. Masz jakieś objawy, które mogłyby wskazywać na chorobę? Czy tak po prostu wkręcasz sobie. Jakby psychiatra dał Zci to skierowanie, to tak samo jakby choremu na depresje dał sznurek

przez rinakata 16 paź 2014, 23:01
Od ostatnich paru dni mam takie objawy. Które jednocześnie mogą być objawem odstawiennym leku na depresję. Jednak omijając nerwicę, od paru lat mam często zawroty głowy i wymiotuję dość często..

chciałabym tomograf głowy w celu wykluczenia jakichś zmian w mózgu co by łączyło się w końcu od 5 lat - ze spokojem umysłu który bym poczuła gdyby wyszło wszystko ok.. wtedy nie miałabym podstaw wkręcać sobie ...
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Zbychu 1977 16 paź 2014, 23:06
U mnie prawie na pewno są problemy z dopaminą i serotoniną,dopamina i noradrenalina są funkcjonalnymi antagonistami serotoniny.Kiedyś urojenia ksobne(nadmiar dopaminy w układzie mezolimbicznym) teraz apatia i anhedonia (jej niedobór).Globalnie rzecz ujmując mam lek UWA 101 mógły załatwić moje problemy jak ręką odjął przynajmniej hipotetycznie.
Zbychu 1977

przez Tojaaa 17 paź 2014, 09:09
rinakata, to idź do neurologa. Jak bardzo chcesz to tomograf mozna tez zrobić prywatnie. Tylko pamiętaj o umiarze w badaniach :D

przez elmopl79 17 paź 2014, 11:53
rinakata,
To typowo nerwicowe myslenie.Ja tez zastanawialam sie ostatnio nad TK:),bo przez ostatnie trzy tyg.mialam potworne zawroty Glowy,które trwaly24h.....Ale pomyslalam,ze nie moge"wariować",ofpuscilam ten temat.
Mówisz,ze esci o cital są ok.hmmm....

przez Patryk29 17 paź 2014, 14:20
Rinakata tez kiedys mialem takie wkrety w glowie, ze cos mi sie porobilo itd, powiem ci szczerze ze ja wlasnie wrócilem bo bylem sie zapisac na tomograf ale ja badam kregoslup, w glowie nic nie zbadasz, to nie USA a nawet jesli ci zrobia to wyjdzie ze wszystko jest ok, ale jezeli bardzo chcesz to skierowanie moze ci dac neurolog badz psychiatra neurolog, ale musi byc na nfz bo prywatnie ci nie dadza, jezeli masz problemy zawroty glowy itd to mozesz zrobic EEG zeby wykluczyc podloze neurologiczne.

przez elmopl79 17 paź 2014, 16:11
Patryk29,
Wlasnie sie kiwdys zastanawialam po co psychiatra skierowal mnie na EEG,co niby takie badanie moze"ukazać"

przez Patryk29 17 paź 2014, 17:29
elmopl79 EEG sie robi glównie pod katem padaczki, badaja czynnosc fal mózgowych, nie wiem po co lekarz cie skierowal na to badanie

przez devnull 17 paź 2014, 21:01
W nocy zaryzykowałem i od razu przywaliłem 10mg, spałem długo, za dnia w końcu mi wszystko odpuściło,
jest znacznie lepiej, chociaż ten stan typowego zamroczenia po SSRI znudzi mi się po paru dniach,
ale przynajmniej miałem ochotę 1h pograć na kompie i pogadać ze znajomymi.
Pobiorę 10mg przez jakieś 2 tygodnie i zmniejszę dawkę do 5mg, bo tyle brałem najdłużej i zupełnie
mi wystarczało.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Tojaaa 17 paź 2014, 21:29
devnull, u mnie 15 mg esci w ogóle nie radziła sobie z lękami

przez devnull 17 paź 2014, 21:54
Tojaaa napisał(a):devnull, u mnie 15 mg esci w ogóle nie radziła sobie z lękami

no to trzeba było próbować więcej.
ja maksymalnie brałem 30mg.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg