ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez tomasz_xyz 21 wrz 2014, 14:52
niewiele ten lek pomaga, biorę 10 mg i na początku było nawet znośnie a teraz znów depresyjnie.

nie wspomnę już o poceniu się i drżeniu dłoni- dokuczliwych skutkach ubocznych
tomasz_xyz

przez rinakata 21 wrz 2014, 17:37
Witajcie !! Dawno mnie tu nie było. Przygoda z lekami nerwicą była ze mną od dawna. Zaczęło się piekielnie ale często leki pomagały mi. Tak jak pomógł mi esci. Biorę je dość długo. Myślę że będzie już prawie rok. Stanów lękowych nie mam, jest stres ale to taki wiadomo jaki zawsze człowiek odczuwa - na szczęście ! U swojego lekarza dawno nie byłam. Ale miałam z nim kontakt tel. Pozwolił mi powoli ostawiać esci. Biorę tez inne leki na tarczyce jajniki itp. Wiec branie leków w dużej ilosci nie jest za fajne. To co mogę to chce odstawić. Chce tez w niedalekiej przyszłości zajść w ciąże.

DOBRA DO SEDNA... otóż odstawianie zaczęłam od zejścia na pół 5 mg. po jakimś czasie 5mg co drugi dzien - i trwa to już dość długo. Z 2 miesiące biorę co parę dni pół tabletki. Zapomnę 3 dni brać i odczuwam straszny dyskomfort. Kręci mi sie w głowie, przechodzą mnie prądy a co najgorsze jestem BARDZO NERWOWA!!!!!! wszystko mnie denerwuje itp.. Wiec wtedy zazwyczaj sięgam po kolejne pol tabletki.. i tak kręci się błedne koło... Jak to odstawić.. pomozcie !!!!
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez depas 21 wrz 2014, 18:49
rinakata, niestety nie masz wyjścia i musisz zupełnie odstawić i trochę się przemęczyć, może tydzień, może trochę więcej, ale innej rady nie ma. Żeby sobie to ułatwić możesz poprosić lekarza o alprazolam, który powinien znieść większość nieprzyjemnych objawów. I tak masz dobrze że nie odstawiasz paroksetyny albo wenlafaksyny, z nimi jest dużo ciężej :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rinakata 21 wrz 2014, 20:04
depas, oj wiem co to znaczy ostawienie paroksetyny ponieważ odstawiałam ją kiedyś jakoś 4/5 lat temu. Ale było mi łatwiej wtedy bo były inne warunki. Teraz mam dużo obowiązków i zbyt bardzo przeszkadza mi to w życiu. Za pewnie nie jestem jedyna. W razie czego mam sedam ale chcę całkowicie wypłukać się z tabletek na nerwicę. Boję się że to wróci ale będe dobrej myśli.

Jutro bedzie 3 dzien bez 5 mg.. Teraz chodzę i czuję drgawki.. a co dopiero jutro.. boję się że jednak wezmę te 5 i nie wytrzymam..
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Zbychu 1977 24 wrz 2014, 11:17
Dwa tygodnie jestem na esci-dawka 30mg,nawet mnie nie posmerało,nic a nic nie czuje na plus ale tez na minus,zero objawów nieporządanych.Do tego od 3 dni biore selegiline 10mg i PEA.
Zbychu 1977

przez HelenaM 24 wrz 2014, 12:38
Witam.

Jakiś czas temu mój chłopak rozpoczął leczenie lekiem Aciprex. Aktualnie dzienna dawka wynosi 15mg. Od czasu, w którym rozpoczął leczenie pojawiają się u Niego dziwne myśli dotyczące seksualności. Prześladują Go homoseksualne fantazje, zwraca większą niż wcześniej uwagę na innych mężczyzn. Jednocześnie bardzo otworzył się uczuciowo w stosunku do mnie. Jestem zaniepokojona. Czy Aciprex może w ten sposób działać, że w początkowej fazie leczenia pojawiają się tego typu myśli? Proszę wszystkich, którzy mieli podobne przeżycia o odpowiedź.

przez beladin 24 wrz 2014, 15:23
HelenaM, Początkowej fazie leczenia czyli..? Być może facet się odhamował, a może ten lek mu zwyczajnie nie służy ..indukuje objawy obsesyjne. On na pewno potrzebuje tego leku?
beladin

przez HelenaM 24 wrz 2014, 21:14
Będzie odstawiał. Bierze go jakiś miesiąc. Ma straszny natłok myśli. Jest przekonany o tym, że mnie kocha, ale jednak zaczął zwracać uwagę na facetów. Myślimy, że może być to skutek Jego kompleksów- patrzy na facetów lepiej zbudowanych itp. Ale to na razie tylko jakieś nasze tłumaczenia...
Paradoksalnie też poprawiło się nasze życie seksualne, dlatego mam straszny mętlik w głowie... :(

przez sinister 26 wrz 2014, 07:14
Po jakim czasie leki typu Mozarin zaczeli na Was dzialac? Ja biore od dzis pierwsze 4-5 dni mam brac 2,5 mg potem po 5 mg. Jak dzialal na Was ten lek?

przez Patryk29 26 wrz 2014, 09:19
sinister napisał(a):Po jakim czasie leki typu Mozarin zaczeli na Was dzialac? Ja biore od dzis pierwsze 4-5 dni mam brac 2,5 mg potem po 5 mg. Jak dzialal na Was ten lek?

Minimum 2 tygodnie
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Zbychu 1977 26 wrz 2014, 12:18
Chciałem zwiększac dawke esci do 40mg ale jednak pozostane na 30mg.Ponoc siła wychwytu 5HT na dawce 20mg wynosi 80% zas na dawce 30 mg 86% zatem skok dawki jest duży wychwyt zaś 5HT niewiele wzrasta.
Zbychu 1977

przez sinister 27 wrz 2014, 19:36
Czy ktoś po mozarinie miał nasilone objawy typu placzliwosc w pierwszych dniach ? biore dopiero drugi dzien i dzis straszny lek w zoladku placzliwosc a jak sie klade spac to keksy granatowe jak zamykam oczy takie plywajace mam teraz sie czuje jakbyslaby i mam nudnosci

-- 03 paź 2014, 10:26 --

Witam, czy ktos z was po mozarinie byl jeszcze bardziej ociezaly?dzisiaj biore 8 dzien i czuje sie fatalnie.

przez Zbychu 1977 05 paź 2014, 19:24
Od pięciu dni biorę escitalopram w dawce 30mg razem z amitriptyliną w dawce 250mg,dobrze toleruje ten zestaw.
Zbychu 1977

przez slow_down 06 paź 2014, 09:46
Czym esci różni się od citalopramu? Czy esci i cital działają silniej na serotoninę?
P.S. Niestety wizyta u lekarza niemożliwa, więc jeśli ktoś ma citalopram lub escitalopram wolny to proszę pisać...

-- 06 paź 2014, 15:57 --

Nie wiem jakim cudem dostałem w aptece esci (Nexpram) za 9,99zł skoro w internecie cena przekracza 30zł a nie jest to lek refundowany...
slow_down

Sortuj wg