ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Patryk29 28 sie 2014, 12:16
benzowiec84 napisał(a):Dzięki wielkie chada! Taka odpowiedź mnie satysfakcjonuję , to prawda na 1 rzut pojechałem z mocnej rakiety Paroxetyną , która jest mało selektywna, ale za to odziałuje mocno na ten 1 receptor, więc z Esci powinno być lepiej z wagą ,a i może z psychą, bo działa na dużo receptorów . A powiedz mi jak z tym poceniem u ciebie bo przytznam, że czytałem trochę tutaj , i ci powiem , że ja się też pocę mega , przejdę się do sklepu i leje ze mnie , stoje w aptece to samo , ludzie się patrzą na mnie , i to nie jest na tle nerwicowym , po prostu z powietrza się leje ze mnie , cały czas jestem na tej minimalnej dawce paro 20 mg . Po esci mówisz że pocenie przewyższyło lek ??

Strasznie mam z tym poceniem , ale nie łączyłem tego z parogenem, bo już go biorę lata , ale może jednak to taki skutek uboczny SSRI który nigdy nie przechodzi . Po prostu masakra . wejde gdzies , to mówie żeby okno otworzyli,jak wiatr wieje jest lepiej , jak ide, jes tlepiej ,ale jak się po tym spacerze zatrzymam i wejdę gdzies do sklepu, stać w kolejce, zaczyna się ze mnie lać, jak bym był na coś chory , chcialem nawet iść do lekarza ogólnego, żeby mi powiedział co to jest . tak czy inaczej i tak przerzucam się na Esci ,bo już mocniej od tego co ja mam się pocić nie da ;) mówie ci

-- 25 sie 2014, 21:14 --

Ps: widzę Reboksetyna ;) przydała by się na redukcję noradrenalina , ale niestety źle reaguje na to , na wenle źle , na fluo tak samo , serty nie próbuję , ale spalacze/suplementy biorę i jest gitara;)

-- 25 sie 2014, 21:46 --

Poszukuje czegoś co zadziała podobnie do Paro, czyli Chill - moja psychiuatra jest poje*** ,muszę sobie sam leki wytbierać , a wpisze mi co chcę , oprócz benzo , ale z antydepresantów co chcę , jest pojebana, bo nic nie sugeruje mi na zmiane leku , ani nic , i woglę nic nie gada , dlatego sam muszę sobie radzić - ona mi potrzebna tylko do recept - zresztą paradoksalnie mam większą wiedze od niej(czasem jak coś piznie to jak by mnie miała za debila , kilka razy ją złamałem , bo mówiła że serta wogle nie działa na dopaminę - i taka to psychiatra , albo że afobam to najłagodniejsze benzo , jak jej powiedziałem o porównaniu okresu póltrwania . np: 6h do diazepamu co ma aż do 200 h to się zamknęła ;) Dopaminowe i NRD rzeczy nie dla mnie dlatego wenla,fluo,serta odpada , z tego co zostało z SSRI myślę że właśnie Escital będzie najbardziej podobny do Paro , czyli przyjemne zmulenie , Może też starszy Cital - ale slabszy jest i mniej selektywny, więc spróbuję z tym Escitalem

Ja bym na twoim miejscu zmienil lekarza, bo jak ona nie ma zielonego pojecia na temat leków, a ty sobie wybierasz wszystko jak w spozywczaku to predzej czy pózniej zrobisz sobie krzywde :nono:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tomasz_xyz 28 sie 2014, 15:20
Wracam do Elicea. Miałem co prawda nowy lek już wykupiony ale brać go nie zamierzam (ludzie piszą, że na nim okropnie się tyje). Tak więc 10 mg Elicea od dziś
tomasz_xyz

przez Osa1 28 sie 2014, 20:01
Nie konieczznie , ja np schudłam na esci. Wszystko zalezy od tego ile sie je...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 28 sie 2014, 21:18
tomasz_xyz, A możesz napisać jaki to był lek ,który wykupiłeś,a nie bierzesz,bo się po nim tyje?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Chada 28 sie 2014, 21:56
cytrynka84 napisał(a):tomasz_xyz, A możesz napisać jaki to był lek ,który wykupiłeś,a nie bierzesz,bo się po nim tyje?

Odpowiem za niego bo pisał że to Mirtazepina :D

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 28 sie 2014, 22:02
Trudno zeby po mirtazapinie nie utyc :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tomasz_xyz 29 sie 2014, 07:40
Patryk29 napisał(a):Trudno zeby po mirtazapinie nie utyc :mrgreen:

Czytałem komentarze w sieci i postanowiłem że zaryzukuję jeszcze Elicea Q tab (podobno jest lepiej przyswajalna). Biorę jeszcze do tego Alventa 150 mg
tomasz_xyz

przez Chada 29 sie 2014, 14:18
Odstawiam Reboksetyne mam dość kłucia serca i podwyższonego tętna.Zostaję na Escitalopramie 10mg do wizyty u lekarza za tydzień.Zostawiam Rebo jeśli Esci nie zadziała to w porozumieniu z lekarzem najwyżej go dodam.

-- 29 sie 2014, 17:57 --

Czy u was metabolizm po tym leku wrócił do normy bo u mnie dokładnie od tygodnia tyle co go biorę On zaniknął jej jem a nic nie wydalam :shock: :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez elmopl79 30 sie 2014, 21:06
Chada,
Ja tez mam z tym problemy...Nawet nie staje na wadze....sporo przytylam.
Po paro moja waga nic sie nie zmueniala,nie mialam problemow z dodatkowymi kg.
Kiedys czytalam wontek o esci i ludzie,tez pisali,ze tyją po tym leku.Niektorzy wlasnie przez tycie,odstawiali lek lub zmieniali na inny...

przez Chada 31 sie 2014, 00:58
elmopl79 napisał(a):Chada,
Kiedys czytalam wontek o esci i ludzie,tez pisali,ze tyją po tym leku.Niektorzy wlasnie przez tycie,odstawiali lek lub zmieniali na inny...

Serio Po paro nie rozpier. ci metabolizmu i nie zatrzymywało wody w organiźmie :shock: bo u mnie niestety to drugie przy paro było :x Za to po esci piszą że się nie tyję a mi przemiana materii całkowicie zniknęła nie wiedziałem że przez tyle czasu można się nie wypróżniać :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez elmopl79 31 sie 2014, 12:32
Chada,
A brzuch Cię nie boli?
To nie jest zdrowe takie"zakorkowanie".
Jest syrop taki,który powinien Ci w tym pomoc LACTULOSUM Hasco,no o czopkach nie wspomne...:)

Naprawdę na paro nie przytylam.Bylam tez wciaglym ruchu,bo paro,pomimo,ze ludzie piszą,ze ich wręcz przymula,na mnie dzialalo,no nie moge napisać aktywujaco ale....no,chcialo mi sie chciec(nie tak jak na esci...).

przez tomasz_xyz 31 sie 2014, 15:24
elmopl79 napisał(a):Chada,

Ja osobiście nie tyję, ale też biorę Alventę razem a ona odchudza. do spodni ostatnio na wesele musiałem pasek wziąć, tak więc...
tomasz_xyz

przez 123 04 wrz 2014, 15:01
Biorę już 3ci tydzień albo i czwarty. Nie mam myśli ciężkich. Tylko 2 razy miałem myśli samobójcze podczas brania leku. Niby spoko, ale mam po nim niesamowicie wyjebane. Już totalnie na wszystko. Nigdy mi się tak nie zdarzyło, żeby nie pójść na egzamin (no, chyba, że mnie nie dopuścili), a po esci nie dość, że nie poszedłem na egzamin to jeszcze na egzamin, od którego zależało to czy zostanę na roku czy nie... Totalna wyjebunda! Super sprawa! :yeah:
123

przez Kitket 04 wrz 2014, 21:17
Witam, Chciałam z Wami, podzielić się moim doświadczeniem, elicea jest naprawdę świetna. Mi bardzo pomogła, już biorę ponad rok. Fakt na efekt trzeba bylo troche poczekac miesiac. Seronil byl najgorszym, potęgowal dół...

Sortuj wg