ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez ktosia1976 29 lip 2014, 15:28
Tak ,zobaczysz a jak nie będzię lepiej to zgłoś się do lekarza może zmieni ten lek ale z własnego doświadczenia wiem że nie ma co panikowac takie leki mają skutki uboczne i nic na to nie poradzimy.A tym bardziej jak nowy lek to człowiek się nakręca i oczekuje cudów że zaraz będzie cacy a tak nie jest .Pozdrawiam i powodzenia
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)

przez ponuryżniwiarz 29 lip 2014, 17:23
elmopl79, nie pamiętam żeby z początku wenla dawała mi jakieś skutki uboczne po prostu wstrzeliła się całkiem nieźle,
za tu później skoczyło mi ciśnienie, holesterol, i puls wysoko (teraz muszę brać leki na serducho, beta blokery) i zacząłem
się pocić tak mocno że jak już zacząłem to trwało to kilka godzin zanim ustało

braksił22, na początku tak może być 5mg to malutka dawka, terapeutyczna jest 10mg, mnie esci świetnie uspokajało
wytrwaj a co do benzo to ja biore 0.5, 0.25 slabo działa na mnie, z benzo to tak jest że jak weźmiesz małą dawke
na początku a potem dorzucisz jeszcze trochę za godzine dwie to się spać chce, więc najlepiej naraz większą dawke
wziąść przynajmniej ja tak mam

przez Tojaaa 29 lip 2014, 18:01
braksił22, ja nawet po miesiącu na esci miałam ataki pańiki, zmieniłam lek, bo nie zadziałał jak trzeba. Ale przy zwiększaniu dawki nie było jazd.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Picia 29 lip 2014, 18:26
u mnie esci zadziałało wręcz od razu na ataki paniki ale z masakrycznymi skutkami ubocznymi męczę się 2,5 tygodnia... wiem, że to za krótko na decyzję o zmianie

przez elmopl79 29 lip 2014, 18:55
ponuryżniwiarz,
A miewales juz wcześniej problemy z ciśnieniem?

przez ponuryżniwiarz 29 lip 2014, 19:11
elmopl79 napisał(a):ponuryżniwiarz,
A miewales juz wcześniej problemy z ciśnieniem?

nie, ale po mianserynie sporo przytyłem (brałem łącznie z wenlą) więc może część przez to,
w każdym bądź razie wenla sama w sobie zwiększa ciśnienie, btw z wiki wklejam:

- osłabienie, zmęczenie, ziewanie
- nadciśnienie, zwiększenie ilości cholesterolu we krwi
- zmniejszony apetyt, spadek masy ciała
- pocenie się, poty nocne
- niezwykłe sny, zmniejszenie popędu płciowego, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość
- zaburzenia wytrysku, erekcji oraz orgazmu (u mężczyzn).

jakby tak pomyśleć to miałem wszystko ale po dłuższym stosowaniu, pierwsze miesiące były ok

przez elmopl79 29 lip 2014, 21:01
Nadciśnienie.....hm....no ja mam bardzo niskie ciśnienie,a wydaje mi sie,ze esci jeszcze je obniżyło....i tętno tez...cisnienie mam90/60....
a mianseryna nie usypiala Cię?
Ja bralam ja przez tydzień z paro....ale wytrzymalam tylko tydzień:)

przez ponuryżniwiarz 29 lip 2014, 21:05
elmopl79 napisał(a):Nadciśnienie.....hm....no ja mam bardzo niskie ciśnienie,a wydaje mi sie,ze esci jeszcze je obniżyło....i tętno tez...cisnienie mam90/60....
a mianseryna nie usypiala Cię?
Ja bralam ja przez tydzień z paro....ale wytrzymalam tylko tydzień:)

tak usypiała z początku nawet całkiem mocno, brałem bo miałem problemy z zaśnięciem i na uspokojenie, generalnie fajnie łączy się z wenlą jak i z innymi ssri,
no ja zacząłem mieć ciśnienie 160/120 puls 120 więc już nie było tak miło :)

przez elmopl79 29 lip 2014, 21:33
ponuryżniwiarz,
Oj,no to rzeczywiście....dlatego boje sie przejscia na wenle,żeby pozniej znowu nie"latać"skutków ubocznych danego leku innym lekiem,bo to biedne kolo....

przez ponuryżniwiarz 29 lip 2014, 21:37
Oj,no to rzeczywiście....dlatego boje sie przejscia na wenle,żeby pozniej znowu nie"latać"skutków ubocznych danego leku innym lekiem,bo to biedne kolo....

wenla to jeden z cięższych antydepresantów, polecam na youtube wpisać sobie doctorofmind jest to psychiatra z ameryki/usa nie pamiętam dokładnie skąd
ale ciekawie opowiada o lekach, wenle porównał do cracku :) a odstawianie tego, nie polecam szczerze nikomu :P (ja tylko 150mg wenli brałem, przy 225 już
miałem totalną dezorientacje bałem się samochód prowadzić)

przez elmopl79 29 lip 2014, 22:01
ponuryżniwiarz,
No tak,paro tez niektorzy lekarze-psychiatrzy nie chcą przepisywać,ze względu na ciezki kaliber tego leku(wprowadzanie i odstawianie),jednak nie wszyscy przeżywają koszmar odstawienny...ja bralam paro i przy odstaianiu nic zlego sie nie dzialo.....a przy wprowadzaniu,to poriwnujac z lżejszym lekiem-esci,paro to dla mnie lajcik....nawet paro nie sponiewierali mnie przy wprowadzaniu tak jak esci....

przez ponuryżniwiarz 29 lip 2014, 22:10
No tak,paro tez niektorzy lekarze-psychiatrzy nie chcą przepisywać,ze względu na ciezki kaliber tego leku(wprowadzanie i odstawianie),jednak nie wszyscy przeżywają koszmar odstawienny...ja bralam paro i przy odstaianiu nic zlego sie nie dzialo.....a przy wprowadzaniu,to poriwnujac z lżejszym lekiem-esci,paro to dla mnie lajcik....nawet paro nie sponiewierali mnie przy wprowadzaniu tak jak esci....

hmm, a jak u Ciebie z motywacją na paro było? też totalny "tumiwisizm" jak na esci?

przez Chada 29 lip 2014, 22:25
Szczerze co jak co ale według mnie escitalopram działa bardzo szybko przynajmniej na lęk,fobie i napięcie u mnie od razu na depresję też bardzo szybko już pod koniec pierwszego tygodnia.Mimo świetnego działania z tym poceniem po byle pierdołach jak obcinanie paznokci muszę odstawić bo z tym się nie da żyć.

Lamotrygina 150mg

przez elmopl79 29 lip 2014, 22:39
ponuryżniwiarz,
Nie,na paro nic takiego nie bylo....na paro bylam wręcz bardziej pewna siebie.Dzieki paro zaczelam wychodzic z domu,bo wcześniej mialam takie lęki,ze nawet przed klatke balam sie wyjsc....
Przed paro bylam w oplakanym stanie,ten lek postawil mnie na nogi....
Teraz jak szlam do psychiatry,nie bylam w aż tak zlym stanie.Ale dzięki esci nasilily sie lęki,doszly natrętne myśli....mialam wrażenie,ze nie panuje nad wlasnym umyslem....dlugo,dlugo nie moglam dojsc do siebie...

Dlatego tak wracam "wspomnieniami"do paro....ale tak na dobra sprawę przed paro bylam w innym stanie,i przed esci jeszcze innym,wiec moze paro zadzialalo,bo mialo na co zadzialac.....

Sortuj wg