ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez ponuryżniwiarz 28 lip 2014, 22:30
lunatic napisał(a):ponuryżniwiarz,
ja brałem ponad pół roku Wellbutrin i to nie jest lek dla osób z nerwicą czy jakąkolwiek skłonnością do stanów lękowych, po tym leku trafiłem na oddział bo mnie wpedził w takie napady paniki ze bez benzo 3Xdziennie nie dało sie obyć

przykro mi to słyszeć mam nadzieję że już jest lepiej, ja się właśnie obawiam takiej sytuacji, jakby w pracy się dowiedzieli że się lecze na depresje to bym był
na ustach wszystkich ludzi, raz kolega z pracy stwierdził że znalazł inną pracę i zerwał umowe po paru miesiącach wrócił do firmy prosząc o pożyczenie telefonu
i wygadując totalne bzdury i historie że mu konto w banku zablokowali i go okradli, od razu mi to schizofrenią zapachniało jak się później okazało faktycznie cierpi na schizofrenie i teraz jest tematem szyderstwa u innych co mnie strasznie wkurw... bo ludzie nie zdają sobie sprawy jak innym jest ciężko, no zawsze afobam mam 0.5 w razie potrzeby ale staram sie stosować bardzo rzadko

przez lunatic 28 lip 2014, 22:31
potem paro na leczenie napadów paniki po nim, na paro zaczela sie obojętnośc i ogolna niemoc do wszystkiego i znow propozycja lekarza zeby na ten skutek uboczny znow Wellbutrin probowac na to co paro zrobiło ktore zostało zapisane na to co Wellbutrin zrobił,szkoda gadac nawet :pirate:

przez ponuryżniwiarz 28 lip 2014, 22:35
no właśnie obojętność brak motywacji do czegokolwiek, to nie fajne uczucie, ale lepsze to niż myśli samobójcze płacz i nerwica razem wzięta, jakbym mógl te 2 czynniki zniwelować
to by było super, psychoterapia na mnie nie działa, swoją drogą ostatnio wpadł mi do głowy pomysł żeby się na hipnoterapie udać tak z czystej ciekawości ale nie wiem,
póki co mi sie nię chce moich 4 liter nigdzie ruszać :P eh gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 28 lip 2014, 22:37
ponuryżniwiarz, bo Polacy maja w genach szyderstwo z innych, wytykanie palcami i poniżanie. Wkur... Mnie to bardzo, w tym kraju nie żyje sie łatwo i dlatego nie rozumiem niektórych emigrantów, którzy tak bardzo tęsknią za krajem, ze rzuciliby wszystko i wrócili.

przez klaudi 29 lip 2014, 07:38
Biorę Esci około miesiąca i co mogę stwierdzić ; lęki mniejsze , nastrój taki sobie , lecz najbardziej dokucz mi brak motywacji , nic mi się nie chce , plus za całkowity brak skutków ubocznych. Myslę o dołożeniu czegos na motywację , bupropion za drogi.
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez elmopl79 29 lip 2014, 08:29
Tojaaa,
Tak tęsknią i mówią,ze chcą wracac,to czemu tego nie robia?:)
To dopiero wkur....wielcy patrioci na emigracji....niech wroci jeden z drugim i zyje w Polsce jak tak bardzo tęsknią,zobaczymy po jakim czasie będą uciekali spowrotem z ukochanej ojczyzny....

ponuryżniwiarz,
A wenle dlugo brales?Jak u Ciebie dzialala?

-- 29 lip 2014, 07:33 --

klaudi,
No,wlasnie to nic mi sie nie chce jest najgorsze....nawet zmuszać sie nie chce....co to za lek?
A moja p.dr.powiedziala,ze ten lek daje delikatnego kopa....a jak zapytalam o paro to powiedziala,ze paro przymula....
Nie wiem jak to jest,bo bralam tez paro i wcale mnie nie przymulalo,a wręcz przeciwnie,chcialo mi sie chciec....

przez klaudi 29 lip 2014, 08:46
Brałem kiedys Paro i mysle , że miałem więcej energii niż na Esci. Ogólnie Paro jest dużo silniejsze , brałem 40 mg. Na SSRI czuję sie lepiej niż bez , podoba mi się większa pewnosć siebie.
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez ponuryżniwiarz 29 lip 2014, 11:38
elmopl79, wenla to był mój pierwszy SNRI, wcześniej brałem mianseryne z 2 miesiące i lekarz dołożył wenle
to było zbawienie zadziałała po 5 dniach czułem się jak po ekstazy, tyle szczęścia i energi ale po 3 miesiącach
się wypsztykało to zwiększyliśmy do 150mg trochę się poprawiło ale na krótko, w sumie to będzie jakieś
pół roku brania

przez elmopl79 29 lip 2014, 12:26
klaudi,
Masz ta pewność siebie na esci?

Bo ja na esci zrobilam sie taka szara myszka.....a w zasadzie mysz!bo i tez przytulam dużo....:(

-- 29 lip 2014, 11:32 --

ponuryżniwiarz,
Czy wenla dawala jakieś skutki uboczne?

przez braksił22 29 lip 2014, 14:44
Czy ktoś z Was po esci miał bardzo nasilone lęki i ataki paniki? Od 3 dni biorę i 1-2 godziny po wzięciu zaczyna się jazda bez trzymanki. Teraz siedzę sam w domu i normalnie panikuję.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez ktosia1976 29 lip 2014, 14:56
braksił22 napisał(a):Czy ktoś z Was po esci miał bardzo nasilone lęki i ataki paniki? Od 3 dni biorę i 1-2 godziny po wzięciu zaczyna się jazda bez trzymanki. Teraz siedzę sam w domu i normalnie panikuję.

Co dokładnie bierzesz? ja Aciprex .Mi lekarz powiedział że na początku brania może wszystko bardziej się pogłębic lęki panika itp podobno od 2 do 4 tyg się poprawia ,u mnie trwało to dłużej przerwałam leczenie tym lekiem bo mój lekarz rodzinny mi tak doradził , ale po 2 dniach wróciłam do niego tylko zmniejszyłam dawkę na 5mg teraz skutki uboczne dają mniej znać o sobie.
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)

przez braksił22 29 lip 2014, 15:02
No ja właśnie też Aciprex biorę w dawce 5mg póki co. Mam zwiększyć do 10 mg za 3 dni, ale jak ja mam takie jazdy teraz, to ja nie wiem co będzie po dyszce. Nie chcę brać zomirenu na wyciszenie, ale chyba w tej sytuacji jestem zmuszony. Nie wiem nawet czy dawka 0,25 zomirenu cokolwiek mi teraz pomoże, ale zobaczymy.
Jutro mam iść nagrywać utwór, ale jak tak będzie to chyba nic z tego nie będzie. Tak samo 4 sierpnia mam jechać na wczasy i już to widzę...
Mogłem zaczekać z braniem tego esci do czasu przyjęcia na oddział dzienny leczenia nerwic, na który idę 18 sierpnia.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez ktosia1976 29 lip 2014, 15:13
mi tez lekarz zaproponował oddział dzienny właśnie rozważam to wydaje mi się że trzeba wszystkiego spróbować może to coś pomoże tylko nie wiem jaku Ciebie bo u mnie to trwa 3 miesiące ta cała terapia.Spróbuj się nie nakręcac na początku brania leków skutki uboczne da się odczuc ja tez je czułam u mnie najbardziej zawroty głowy.
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)

przez braksił22 29 lip 2014, 15:23
U mnie też będzie to trwało minimum 3 miesiące. Spróbuję przetrzymać te efekty uboczne, skoro ma przyjść poprawa.

Sortuj wg