ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Patryk29 28 lip 2014, 13:52
Ja mialem okres pobudzenia po tym leku, trwalo to ze 2 tygodnie, przeplatalo sie z myslami samobojczymy i poteznymi stanami lekowymu, pozniej to juz byla tylko zamula :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tomasz_xyz 28 lip 2014, 14:34
Patryk29 napisał(a):5 lat brania leku przeciez to bardzo dlugo, miales jakies dluzsze dobre okresy bez lekow??

nie miałem, ponieważ leczę się od jeszcze dłuższego okresu. na lekach nowszej generacji nie tyję przynajmniej
tomasz_xyz

przez elmopl79 28 lip 2014, 15:14
Patryk29,
Dokladnie,tylko to pobudzienue u mnie trwalo krócej niż dwa tygodnie.....owszem fajny stan,bo chcialo sie chciec i robić rzeczy jak dawniej,nawet wlasnie biegać sie chcialo i czlowiek przy tym wcale sie nie meczyl,tylko byl szczesliwy,a za moment te natrętne myśli....i tak sie to przeplatalo,aż ustalo i jest muł....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez braksił22 28 lip 2014, 15:34
Od 2 dni biorę Aciprex 5mg i czuję się po prostu fatalnie. Serducho dziwnie wariuje, tak jakby się męczyło, ledwo bije. Nasiliły się lęki, wrażliwość, senność, zmęczenie i szumy uszne ;/ Nie wiem czy wpływ na moje samopoczucie nie ma też pogoda, bo jestem wrażliwy na zmiany pogodowe.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez elfrid 28 lip 2014, 17:26
Chada napisał(a):Zajebiście esci działa.Mam ochotę tańczyć bawić się,pić,śpiewać i ruchać :mrgreen: Ale muszę zmienić przez to pocenie bo nie da się pracować :( Ale i tak mega :yeah:

To może poczekaj ze zmianą antydepresanta aż lato się skończy. Jest szansa, że to pocenia się zmniejszy wraz z pogodą i okresem przyjmowania leku. Skoro ten esci tak Ci dobrze robi.
pregabalina, wenlafaksyna

przez ponuryżniwiarz 28 lip 2014, 18:14
Escitalopram bardzo dobrze wspominam brałem go chyba najdłużej bo koło 6-8 miesięcy (wcześniej tyle brałem wenle ale się wypsztykała i spowodowała intensywne pocenie się). 10mg esci ja się nie pociłem podejrzewam że jakbym zarzucił 15mg to bym zaczął, za to dostałem czasami rzadkiego bruksizmu, ale dziwne to bo zdarzało się raz na jakiś czas budziłem się rano i mnie szczęka bolała od ściskania wieczornego. Fakt po dłuższym okresie brania nic się człowiekowi nie chce ale za to nastrój miałem przedni ale żeby się za coś zabrać to meh... jutro i tak koniec końców się odkłada w nieskończoność.

przez Chada 28 lip 2014, 21:20
Dostałem trazodon zamiast escitalopramu bo cholernie po nim się pocę.Słyszałem że komuś triticco pomogło na te pocenie po esci? Nie wiem czy pobrać kilka dni go razem z esci czy jednak zejść z esci i jechać na triticco samym?

Lamotrygina 150mg

przez ponuryżniwiarz 28 lip 2014, 21:28
w jakiej dawce dostałeś trittico ? antydepresyjne dawki trazodonu są powyżej 150mg, poniżej 150 do spania, mógłbyś pobrać z esci jakiś czas niech się wkręci, jak odstawiłem esci to po 5 dniach
dostałem urojeń depresja i lęk wróciła, miałem wrażenie że wszyscy non stop albo się ze mnie śmieją albo jak ktoś cos gadał to mysłałem ze to o mnie mówia paranoja jakaś, a lekarz mówił że to
jeden z łatwiejszych leków do odstawienia :P

przez Chada 28 lip 2014, 21:38
ponuryżniwiarz napisał(a):w jakiej dawce dostałeś trittico ? antydepresyjne dawki trazodonu są powyżej 150mg, poniżej 150 do spania, mógłbyś pobrać z esci jakiś czas niech się wkręci, jak odstawiłem esci to po 5 dniach
dostałem urojeń depresja i lęk wróciła, miałem wrażenie że wszyscy non stop albo się ze mnie śmieją albo jak ktoś cos gadał to mysłałem ze to o mnie mówia paranoja jakaś, a lekarz mówił że to
jeden z łatwiejszych leków do odstawienia :P

Docelowo po tygodniu 75 mg. Rano 35mg i wieczorem 35mg.Ogólnie kiedyś brałem go 1,5 tygodnia i jedyne co pamiętam to kręcenie w głowie i spanie po 30 minutach.Bo z zasypianiem nie mam problemów teraz i nigdy nie miałem.
Ostatnio edytowano 28 lip 2014, 21:40 przez Chada, łącznie edytowano 1 raz

Lamotrygina 150mg

przez elmopl79 28 lip 2014, 21:39
ponuryżniwiarz,
Mowia tez,ze esci to lek kosmetyczny:),ze zero skutków ubocznych:)

-- 28 lip 2014, 20:41 --

Jak dlugo brales esci?odstawiales stopniowo?

przez ponuryżniwiarz 28 lip 2014, 21:53
Chada:

oj przecież jak weźmiesz rano to będziech chodził jak zombie :) Ja właśnie największe mam z zasypianiem

elmopl79:

Nie no skutki uboczne miałem na początku, nudności ale zniknęły i było ok, praktycznie zero pocenia się
i dobry nastrój. Brałem jakieś 6-8 miesięcy oczywiście w ten czas kilka razy wpadając na genialny pomysł że już
mi nic nie jest i probowałem odstawić i wracało do punktu wyjścia, libido praktycznie zerowe, po takim
czasie brania moja motywacja do zrobienia czego kolwiek po pracy była zerowa, spałem do 12stej rano (na szczęście
mam taką pracę że godziny mam elastyczne) ciężko było sie dobudzić a i także skupić na czymś, potem wpadłem
na genialny pomysł poczytałem to nasze forum i znalazłem nowe leki których nie miałem okazji spróbować
czyli fluoksetyna i sertralina, niby miały mnie zaktywizować, lekarz stwierdził że serty nie będziemy próbować
gdyż mam napady lękowe nerwice jak zwał tak zwał i spróbowaliśmy fluo, doszedłem do 60mg dostałem akatyzji
wysypki na skórze i pocenia się jak po wenlafaksynie, motywacji i energii raczej nie doznałem więc pora na zmiane.
Dzięki mojemu wachlarzowi doświadczeń z lekami i 4 lata brania ich przy zmianach nie odstawiam, robie 1 dzień
przerwy a potem zaczynam drugi lek, teraz na tapete brintellix wortioksetyna idzie jak nie wypali to nie wiem
chyba wróce do esci, bo jakoś mam takie wrażenie czasem że człowiek za dużo wymaga i szuka złotego środka,
jest dobrze humor ok, lęków nie ma ? tylko 0 motywacji może nie wiem zacząć się zmuszać do czegoś ?

przez elmopl79 28 lip 2014, 22:09
ponuryżniwiarz,
A paroksetyna?
Ja mam dokladnie to samo z motywacja i tym spaniem...rano wręcz nie moge sie dobudzic....rowniez lecze sie na nerwice lękową....
Bralam kiedys paro i pomimo opini o tym leku,ze zamula,to ja czegos takiego na tym leku nie mialam....na lęki,ataki paniki jest genialny,na natrectwa rowniez-przynajmniej u mnie....
Porównując paro do esci to....esci odpada w przedbiegach:)
Na esci totalnie nic mi sie nie chce,zmuszam sie do wszystkiego.Owszem są dni gdzie chce mi sie chciec,jest ta motywacja,ale tych dni jest zdecydowanie mniej....
No i to spanie....wkurza mnie to,no co najmniej jak śpiąca królewna...
a jak mnie "cos"wybudzi ze snu,to potem chodze przez caly dzien jak lunatyk....

przez ponuryżniwiarz 28 lip 2014, 22:17
elmopl79 napisał(a):ponuryżniwiarz,
A paroksetyna?
Ja mam dokladnie to samo z motywacja i tym spaniem...rano wręcz nie moge sie dobudzic....rowniez lecze sie na nerwice lękową....
Bralam kiedys paro i pomimo opini o tym leku,ze zamula,to ja czegos takiego na tym leku nie mialam....na lęki,ataki paniki jest genialny,na natrectwa rowniez-przynajmniej u mnie....
Porównując paro do esci to....esci odpada w przedbiegach:)
Na esci totalnie nic mi sie nie chce,zmuszam sie do wszystkiego.Owszem są dni gdzie chce mi sie chciec,jest ta motywacja,ale tych dni jest zdecydowanie mniej....
No i to spanie....wkurza mnie to,no co najmniej jak śpiąca królewna...
a jak mnie "cos"wybudzi ze snu,to potem chodze przez caly dzien jak lunatyk....

hmm paro próbowałem chyba przez miesiąc ale to był ciężki okres gdyż wypsztykała mi się wenlafaksyna (która zadziałala jak zbawienie na początku, był to mój pierwszy SSRI/SNRI) i potrzebowałem zmiany,
a efekty uboczne wenli były dosyć tragiczne i długo odczuwalne więc chyba nie dałem szansy paro się rozkręcić tak dobrze i zrezygnowałem mówiąc lekarzowi że ja już kompletnie nie widze
sensu że mi coś pomoże i tu mam dziure w pamięci co dalej było bo tych leków już próbowaliśmy sporo, jestem taki królik doświadczalny :P może bym spróbował jeszcze raz
ale ponoć paro na maxa kasuje libido, ja potrzebuję czegoś do zmiany żeby wyjść z domu nie siedzieć samemu, chciałbym jakąś kobiete poznać w końcu a bez tego libido u mężczyzny w depresji
z fobią społeczną i nerwicą to jest niemożliwe, bo nie widzi się sensu w tym wszytkim i nie ma ochoty na nic. Nie wiem może w dopamine uderzyć wellbutrin próbowałem ale 5 dni, zbyt dużą nerwice
miałem żeby go dalej spróbować a lekarz nie chciał łączyć z ssri bo sie obawiał hipomanii (nie mam pojęcia co to)

przez lunatic 28 lip 2014, 22:24
ponuryżniwiarz,
ja brałem ponad pół roku Wellbutrin i to nie jest lek dla osób z nerwicą czy jakąkolwiek skłonnością do stanów lękowych, po tym leku trafiłem na oddział bo mnie wpedził w takie napady paniki ze bez benzo 3Xdziennie nie dało sie obyć

Sortuj wg