ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lonsdale 24 lip 2014, 23:20
Chada, na początku tak jest że są uboki, chyba wiesz skoro brałeś inne leki, ale może zadziała tu zasada że jak na początku daje po piździe to jak sie wkręci to będzie dobrze robił swoją robote
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez Chada 25 lip 2014, 00:03
Jeśli chodzi o skutki uboczne wprowadzania leków z grupy SSRI licząc uboki od najniższej dawki terapeutycznej bo zazwyczaj po 2,3 dniach na taką wchodzę żeby się nie rozrabniać i z braku cierpliwości.To u mnie sprawa wyglądała tak pod względem nasilenia i obszerności skutków ubocznych wyglądało następująco.Może się komuś przyda ;)

Citalopram* > Fluoksetyna > Sertralina > Escitalopram

*mocne pocenie jako jedyny skutek uboczny który nie przechodził w okresie do 3 tyg.

Z SSRI obecnie stosowanych w depresji nie brałem jedynie fluowoksaminy i paroksetyny

Dziękuję z pozdrowieniami Czada syn Chadana :lol:

Lamotrygina 150mg

przez Tojaaa 25 lip 2014, 07:07
Chada, będzie z górki, u mnie najgorszy był pierwszy tydzień, potem juz mogłam wyjść do ludzi :D trzymaj sie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 25 lip 2014, 09:21
lonsdale napisał(a):Chada, na początku tak jest że są uboki, chyba wiesz skoro brałeś inne leki, ale może zadziała tu zasada że jak na początku daje po piździe to jak sie wkręci to będzie dobrze robił swoją robote

Musze Cię rozczarować,jest to zupelna nieprawda....

-- 25 lip 2014, 08:22 --

Chada,
A wenla.....?

przez Chada 25 lip 2014, 14:59
6 dzień - Escitalopram 10mg

+ przebłyski formy z przed leczenia,brak napięcia,brak drażliwości(czyt.Fluoksetyna),mniejszy lęk,większa chęć do życia (naciągane trochę :lol: )

- ciągły kapeć w mordzie,bóle mięśni,zmęczenie,mniejsza kumatość zdań złożonych,zmęczenie,pocenie ogrom (odkurzyłem tylko swój pokój(15 min.) to kapało mi z nosa i z czoła, przez godzinę byłem jeszcze spocony po tym) czego bez leków bym nie poczuł nawet,objawy grypoopodobne,zawroty głowy ach szkoda gadać więcej :roll: :P

Lamotrygina 150mg

przez Picia 27 lip 2014, 00:41
Cześć. Jestem nowa.
Szukałam takiego tematu a fuck! przebić się przez 900 stron??? potraktowałam to wybiórczo.
Cierpię na nerwicę lękową z atakami paniki. Po długiej walce baz antydepresantów zaczęłam esci i.....
8 dni pół tabsa:(lekarka kazała na noc)
1dz. troszkę placebowato euforyczna, kompletnie nie myślę o chorobach :) żyję, troszkę odrealniona ze źrenicami jak z imprezy techno
2dz. pojawia się senność i dziwne czucie się
3-6dz - czuję się jak zombie, śpię po 16h, czuję się odrealniona, lęki, myśli chorobowe, pocenie, nie ogarniam
7-8dz - senność ale dużo spokojniej, przebłyski prawie normalności, spacery itp., uśmiech
wskakuję na 10 mg
9-14dz - masakra, nie wiem o co chodzi do kwadratu, nie mogę spać do 4:00, później nie mogę się dobudzić, lęki, pocenia nie ma stałego ale uderzenia gorąca, kręcenie w głowie, odrealnienie, leżenie w łóżku, biegunki, jeść się nie chce i nic się nie chce
15 dz - dziś, dalej źle ale jakby spokojniej, raczej dalej leżę przed tv ale jest spacer, uczucie niepewności i uderzenia gorąca...

uffff jaki pamiętnik na dzień dobry :) Czy myślicie, że to tak długo może się rozkręcać??? w 7-8 dniu myślałam ze zaczyna działać atu taki zonk, że jest gorzej... jeśli dlatego, że ma być lepiej to wytrzymam ale jeśli nie.....

przez Chada 27 lip 2014, 09:09
Picia napisał(a):Cześć. Jestem nowa.
Szukałam takiego tematu a fuck! przebić się przez 900 stron??? potraktowałam to wybiórczo.
Cierpię na nerwicę lękową z atakami paniki. Po długiej walce baz antydepresantów zaczęłam esci i.....
8 dni pół tabsa:(lekarka kazała na noc)
1dz. troszkę placebowato euforyczna, kompletnie nie myślę o chorobach :) żyję, troszkę odrealniona ze źrenicami jak z imprezy techno
2dz. pojawia się senność i dziwne czucie się
3-6dz - czuję się jak zombie, śpię po 16h, czuję się odrealniona, lęki, myśli chorobowe, pocenie, nie ogarniam
7-8dz - senność ale dużo spokojniej, przebłyski prawie normalności, spacery itp., uśmiech
wskakuję na 10 mg
9-14dz - masakra, nie wiem o co chodzi do kwadratu, nie mogę spać do 4:00, później nie mogę się dobudzić, lęki, pocenia nie ma stałego ale uderzenia gorąca, kręcenie w głowie, odrealnienie, leżenie w łóżku, biegunki, jeść się nie chce i nic się nie chce
15 dz - dziś, dalej źle ale jakby spokojniej, raczej dalej leżę przed tv ale jest spacer, uczucie niepewności i uderzenia gorąca...

uffff jaki pamiętnik na dzień dobry :) Czy myślicie, że to tak długo może się rozkręcać??? w 7-8 dniu myślałam ze zaczyna działać atu taki zonk, że jest gorzej... jeśli dlatego, że ma być lepiej to wytrzymam ale jeśli nie.....

Mi najbardziej doskwiera to pocenie przez to łapie ataki paniki a potem cały dzień zjebany i dół.Bez sensu przez to pocenie chyba rzucę ten lek tylko co potem :(

Lamotrygina 150mg

przez elmopl79 27 lip 2014, 11:56
Picia,
Nikt Ci nie powie jak ten lek zqdziala u Ciebie....fakt,esci dlugo sie rozkręca,ale czy warto
...musisz sprawdzić sama.
Ja tez przechodzilam potworne skutki uboczne i...ja z esci nie jestem w ogóle zadowolona,za dlugo sie meczylam na tym leku,ale to tylko z mojej glupoty,bo balam sie przejść na inny lek....

przez Picia 27 lip 2014, 15:00
elmopl79, a po jakim czasie zmieniłaś? myślę, że poczekam do miesiąca ale na razie nie jestem w stanie pracować ani nic.....

przez Tojaaa 27 lip 2014, 15:08
Picia, ja po pierwszym tygodniu na esci mogłam wyjść do ludzi, albedo tego czasu był koszmar. Po 3 miesiącach tez zmieniłam esci naparu, bo nie bardzo działał na mmnie

przez elmopl79 27 lip 2014, 17:34
Picia,
O to chodzi,ze nie zmienilam....łudzilam sie,ze niebawem będzie lepiej i tak lecial czas z miesiąca na miesiąc...a wcale rewelacji nie ma.Teraz boje sie zmieniać esci,żeby znowu jakis mnie nie sponiewieral tak jak esci.....Poza tym to juz jest7miesiecy....chyba wolałabym juz odstawic esci niż ja zmieniać....

przez Chada 27 lip 2014, 17:46
Escitalopram fajny lek po pierwsze nie pogarsza stanu u mnie po drugie już po kilku tabletkach odeszło napięcie.Samopoczucie codziennie coraz lepsze.Tylko to pocenie nie pozwala mi pracować i czuć się swobodnie wśród ludzi bo chodzę ciągle mokry nawet po składaniu zabawek z dzieckiem jestem bardziej spocony niż po bieganiu w upale.

Lamotrygina 150mg

przez Picia 27 lip 2014, 18:18
czekam wytrwale na jakiekolwiek polepszenie. fakt, na ataki paniki pomógł niemalże od razu, mam nadzieję, że cała reszta to uboki, które zaraz wiatr i uśmiech rozproszą ;)

przez tomasz_xyz 27 lip 2014, 18:26
elmopl79 napisał(a):Picia,
O to chodzi,ze nie zmienilam....łudzilam sie,ze niebawem będzie lepiej i tak lecial czas z miesiąca na miesiąc...a wcale rewelacji nie ma.Teraz boje sie zmieniać esci,żeby znowu jakis mnie nie sponiewieral tak jak esci.....Poza tym to juz jest7miesiecy....chyba wolałabym juz odstawic esci niż ja zmieniać....

ja już dołożyłem Alventę do tego Esci. Biorę Symestical 10 mg, który po 2 tygodniach (a może i więcej) nie sprawuje się rewelacyjnie. Nadal jestem przygnębiony, sporo niepokoju i myśli samobójczych. pocę się też i to jest bardzo duży problem- w pracy wychodzę co raz wycierać twarz i całą głowę. Chyba jedynym plusem na razie jest to, że ręce mi trochę mniej drżą przy jedzeniu w socjalnym (choruję na depresję i fobię społeczną). Tak więc SSRI chyba mi nie służy, a przynajmniej brane "na czysto", bez innych leków.
tomasz_xyz

Sortuj wg