ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Patryk29 24 lip 2014, 12:12
Normalnie odstaw cital w ciagu kilku dni i zacznij brac paroksetyne w dawce np 10 mg przez kilka dni powiedzmy do tygodnia, czasu i zobacz jak zareagujesz jezeli bedzie ok to wskocz na 20 mg i tak bierz, ale najlepiej bedzie jednak jesli skonsultujesz to z lekarzem, bo kazdy jest inny, jak uwazasz, masz jakies benzodiazepiny w razie czego ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Chada 24 lip 2014, 12:23
Adela napisał(a):Czytam wasze rady i bardzo dziękuję. Ok, czyli jak przejść z citalu 20 mg na seroxat?

-- 24 lip 2014, 11:04 --

Czytam wasze rady i bardzo dziękuję. Ok, czyli jak przejść z citalu 20 mg na seroxat?

-- 24 lip 2014, 11:06 --

A bo po 3 miesiącach doszło do tego że biorę cital 20mg i pramolan. Brałam wszystkie ssri oprócz paro. Bo lekarze sami boją się paro :-) mówią ze to cięęęzki lek, wręcz masakra. Ale ja wolę posłuchać opinii zażywających ów specyfik.
Bardzo dziękuję Wam za wszelkie wskazówki.

Tak samo jak powiedzą że escitalopram dlatego że jest selektywny ma minimalne skutki uboczne i ma najmniej z wszystkich ssri a bezapelacyjnie ta selektywność to jest jego wada fluo,citalopram,sertra to przy esci mały pikuś jeśli chodzi o uboki.Pamietam jaki był szał na esci jak wyszło jak byłem u lekarza w 2007 to dwóch już na pierwszej wizycie mówiło że to najnowszy lek bez skutków ubocznych najbezpieczniejszy że nie ma co panikować on nie powoduję skutków ubocznych.Dwóch psychiatrów na pierwszej wizycie mi to przepisywało.Inna lekarka wszystko gabinecie od firmy escital kalendarz,katreczki,recepty,dwa opakowania na biurku,zegarek wszystko escitil.I co się okazało? Sami dobrze wiecie :mrgreen: Lekarze wiedzą o lekach tyle co przeczytają bądź ktoś im powie, ktoś kto tego nie brał nie ma pojęcia co to za prochy ;)

Lamotrygina 150mg

przez lucy1979 24 lip 2014, 12:25
Ja tez myslę, że najlepiej przestać brac cital, być kilka dni bez niczego a potem wziąć paroksetynę. Ja tak robiłam i nie miałam skutkow ubocznych.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adela 24 lip 2014, 13:24
Dobrze kochani, serdecznie dziekuję za wskazówki. Bo lekarze jak lekarze esci i esci to i fluo, też to zauważyłam.
Ok, czyli jak teraz biorę 20mg to przez 5 dni (chyba) biorę po 10mg citalu. 6 dnia biorę paroksetynę 10mg i będę się obserwować :-). Jeśli dobrze zrozumiałam Was.
A tą paro lepiej brać rano czy pod wieczór? Bo np. cital biorę o 17 i o 11 śpię jak niemowlak :-). Działa gł. nasennie.

-- 24 lip 2014, 12:35 --

Acha jaby co mam pramolan i tranxene.
Raz próbowałąm bez citalu - 2 dni wytrzymałam - serce i nerw + trzęsące sie ręce.

przez Patryk29 24 lip 2014, 14:30
Mozesz tak zrobic jak napisalas, jesli chodzi o pore brania to lek dziala 24 godziny wiec nie ma róznicy, jezeli paro bedzie wywolywalo u ciebie sennosc to bierz na noc, lepiej bedzie sie spalo, a rano nie bedziesz az tak bardzo senna

przez elmopl79 24 lip 2014, 15:23
Adela,
A ja bym to zrobila inaczej....
posluchaj,napisz pw do Tojaaa,ona przechodzila z esci15mg.na paro zupelnie bezbolesnie-również leczy sie na nerwice lękowa.
Nie boj sie paro,to dobry lek i napewno nie daje takich skutków ubocznych jak esci!!!!
Czemu lekarza boja sie przepisywania paro?!!!Nie rozumiem tego.
Wiem,ze niektorzy maja problemy ze schodzeniem z tego leku,ale jeśli robi sie to stopniowo,to nie ma żadnego problemu....
Mówisz,ze na esci bylas przymulona....no wlasnie ja to czuje sie jak chodzace warzywko.Nic mi sie nie chce,zero motywacji....panicznych lękow nie ma ale coz z tego jak siedze calymi dniami w domu,bo nawet nie chce mi sie wyjsc z domu....a wcześniej,to wręcz balam sie siedzenia w domu...

przez Adela 24 lip 2014, 18:09
Bardzo wszystkim dziękuję :-*

elmopl79
Dziękuję na pewno napiszę na priv! Serdecznie dziękuję, wizytę u psych. mam za 2 tyg. a musze jak najszybciej bo nie daje rady, lek może przepisać mi lekarz ogólny.

przez Patryk29 24 lip 2014, 18:43
tak moze ci przepisac lekarz ogólny, paroksetyna to dobry lek na stany lekowe, ataki paniki, lek wolnoplynacy, tylko mnie np zamula i nic mi sie nie chce po nim, ale kazdy reaguje inaczej, czytalem ze niektórzy sa po nim pobudzeni nawet, ja nie mialem tyle szczescia, pozdrawiam

przez elmopl79 24 lip 2014, 19:18
Moze to jest tez zależne na jakie zaburzenie dany lek sie bierze....
Moze ludzie z lękami wlasnie musza brac lek który daje wyciszenie,Np.paro i ich tak on nie zamyka,a ludzie z depresja potrzebuja czegos co da kopa,wiec paro ich przymula....

przez Adela 24 lip 2014, 21:12
dokładnie elmopl79 coś w tym jest (Y).
Czyli na leki i ataki paniki - paro. :-)
Jutro pędzę do ogólnego, a podobno ktoś chodził z citalopramu z 20mg na 10mg +10mg paro potem 0 citalopramu i tydzień 10 mg paro. hnmm

przez Tojaaa 24 lip 2014, 21:37
Adela, napisałam Ci pw

przez Adela 24 lip 2014, 21:48
Tak, dziękuję już odpisałam :-)

przez elmopl79 24 lip 2014, 22:51
A tu Cię mam Tojaaa....:)
Co u Ciebie?Jak samopoczucie?

przez Chada 24 lip 2014, 23:04
Cholera dawno żaden antydep nie dawał tak po dupie ubokami co esci.Myślicie że po 5 dniach będzie z górki i będą się zmniejszać czy to za wczesne prorokowanie? kurczę fluoksetyna i citalopram(oprócz pocenia) przy tym co cukierasy :x Sory że marudzę i truję dupę ale to już 4 antydepresant z kolei i cierpliowści zaczyna brakować a czas zapierdala jak forest :hide: :D

Lamotrygina 150mg

Sortuj wg