ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Chada 24 lip 2014, 09:24
Szczerze wam powiem że skutki uboczne fluoksetyny nawet 40mg to placebo w porównaniu do Escitalopramu. :D Masakra teraz osłabienie,ból mięśni,ból zatok,głowy,katar,podwyższona ciepłota ciała,wzmożone pocenie,gorąco jak sam skur.....,zawroty głowy.Plus że nie działa tak kardiotoksycznie na mnie jak klomipiramina i wenla.

Lamotrygina 150mg

przez Adela 24 lip 2014, 10:37
A ja po fluo miałam przyspieszoną akcę serca, citalopram teraz biorę ale on taki lightowy, nie na lęki wcale! Zastanawiam się, jak pisałam już wcześniej czy raptem biorąc wczoraj citalopram dziś mogę wziąść escitalopram?

przez Patryk29 24 lip 2014, 10:43
Mozesz, wejdz na mala dawke i wylacz cital z kuracji, oczywiscie wszytko ustal z lekarzem, swoja droga takie pytania to do lekarze kieruj, pozdro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adela 24 lip 2014, 10:45
Tak, wiem ale lekarz przyjmie mnie za miesiąc. Achh już nie wiem co robić z tymi lekami :-/

przez Patryk29 24 lip 2014, 10:54
Nie wiem ja biore 2 leki naraz i nie mam zadnego problemu,ale tobie nie radze tego robic, ile czasu bierzesz ten cital?

przez Chada 24 lip 2014, 10:55
Adela napisał(a):Tak, wiem ale lekarz przyjmie mnie za miesiąc. Achh już nie wiem co robić z tymi lekami :-/

Masz jakieś benzo na ratunek?

Lamotrygina 150mg

przez Adela 24 lip 2014, 11:00
Tak, wiem ale lekarz przyjmie mnie za miesiąc. Achh już nie wiem co robić z tymi lękami :-/

przez Chada 24 lip 2014, 11:05
Adela napisał(a):Tak, wiem ale lekarz przyjmie mnie za miesiąc. Achh już nie wiem co robić z tymi lękami :-/

Ile na citalu już jesteś?

Lamotrygina 150mg

przez Adela 24 lip 2014, 11:25
miesiąc na 10mg + 20 mg 10 tydzień . Razem ze 3miesiące...
(Bo seroxatu się boję ze względ na te skutki początkowe :-/)

przez elmopl79 24 lip 2014, 11:31
Adela,
Jakie skutki początkowe?
Dla mnie porównując uboki paro do citalu,to paro,mimo,ze silniejszy lek,to prawie wcale bez skutków ubocznych:)
A esci,ten kosmetyczny lek....dla mnie to porazka,jest zbyt przereklamowany....
Widzę ze coraz wiecej ludzi skarży sie na ten lek....na jego skutki uboczne-a mial dawac ich najmniej z ssri....

-- 24 lip 2014, 10:35 --

Ktos pisal,ze esci jest lagodny na sprawy krazeniowe,serce....to prawda,dlatego ciągle tkwię na tym leku.Owszem jest tez"przyjazny"dla mojej wątroby i zoladka:),pozbylam sie na nim lękow panicznych,ale cóż z tego jak jestem jak chodzace warzywko,zero energii,motywacji....tak na dluzsza metę sie nie da.

przez Adela 24 lip 2014, 11:35
A widzisz dobrze wiedzieć, bo ja rok temu odstawiłam esci bo zamulał, mdliło i ciągle śpiąca chodziłam.
A ten seroxat, lekarz nie chciał mi zmienić bo powiedział że to poważny lek i ciężko jest przeżyć te początkowe skutki uboczne. AAaa widzisz ja już nie wiem, ok, to jak w razie czego przejść z citalu na seroxat?

Mam nerwicę lekową, ataki paniki. Sytuacja życiowa taka nagle się stała że jestem w szoku.

-- 24 lip 2014, 10:50 --

A widzisz dobrze wiedzieć, bo ja rok temu odstawiłam esci bo zamulał, mdliło i ciągle śpiąca chodziłam.
A ten seroxat, lekarz nie chciał mi zmienić bo powiedział że to poważny lek i ciężko jest przeżyć te początkowe skutki uboczne. AAaa widzisz ja już nie wiem, ok, to jak w razie czego przejść z citalu na seroxat?

Mam nerwicę lekową, ataki paniki. Sytuacja życiowa taka nagle się stała że jestem w szoku.

przez Patryk29 24 lip 2014, 11:51
Z mojej strony moge powiedziec ze wchodzac na paroksetyne nie mialem zadnych skutków ubocznych, no moze sennosc na poczatku. Przy wchodzeniu na escitoplarm przezylem koszmar, nie chce mi sie nawet wymieniac skutków ubocznych, ten lek wywolal u mnie atak paniki ktorego nigdy wczesniej nie mialem, lipny lek, pozdro :roll:

przez tomasz_xyz 24 lip 2014, 11:57
mio85 napisał(a):Na 20 mg jest jeszcze gorzej niż na 10....jak myslicie, jesli tak reaguje organizm, to czy moze to byc za duza dawka? Przy jakich ilosciach esci wam pomagal? Jest szansa zeby wyjsc na dawce 10/5 mg z dosc silnej depresji?
z kazdym dniem trace wiare w ten lek.....bez esci było o niebo lepiej, nie miałem tak silnego lęku, i nie byłem otumaniony, było tylko (i az) przygnębienie i smutek. Nie widac ani grama poprawy po prawie dwoch miesiacach, za to skutki uboczne, sa niemal takie same jak przy fluoksetynie, tylko ze 3 razy silniejsze. A esci mialo byc lepsze bo nowsze, najbardziej selektywne. Juz widze, że mam opuchnieta, nalana twarz i konczyny, mimo, ze jem tyle co piecioletnie dziecko, wrazliwosc na bodzce seksualne prawie w ogole zanikla - tak zle jeszcze nie było. Kolejny ssri kastrator sprawia, ze chyba prawda jest ze zaden z lekow tej grupy nie jest neutralny na sfere seksualna.

ja też brałem 20 mg i było kiepsko- nasiliły mi się lęki i byłem spięty. Lekarz kiedyś mi wspomniał, że na niektórych pacjentów nawet 20 mg nie działa. Pomyśl nad zmianą leku bo dwa miesiące to bardzo dużo czasu i już powinna być poprawa
tomasz_xyz

przez Adela 24 lip 2014, 12:01
Czytam wasze rady i bardzo dziękuję. Ok, czyli jak przejść z citalu 20 mg na seroxat?

-- 24 lip 2014, 11:04 --

Czytam wasze rady i bardzo dziękuję. Ok, czyli jak przejść z citalu 20 mg na seroxat?

-- 24 lip 2014, 11:06 --

A bo po 3 miesiącach doszło do tego że biorę cital 20mg i pramolan. Brałam wszystkie ssri oprócz paro. Bo lekarze sami boją się paro :-) mówią ze to cięęęzki lek, wręcz masakra. Ale ja wolę posłuchać opinii zażywających ów specyfik.
Bardzo dziękuję Wam za wszelkie wskazówki.

Sortuj wg