ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez terminal 06 maja 2014, 20:16
To prawda, dziurawca sie nie bierze przy antydepresantach.
Jak dajesz rade bez benzo to spoko, nic tylko pogratulować :)
Ja dałam rade bez benzo dopiero po paru miesiącach, Mozarin tak fajnie działał że nic nie musiałam brać dodatkowego. Ale ja to histeryczka jestem i fobofobiczka, po wit. C miałabym skutki uboczne gdyby by nikt nie powiedział, że to wit. C :roll:
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez nobody25 06 maja 2014, 21:38
terminal, długo bieżesz mozarin ? tyjesz po nim ? a brałaś wcześniej jakieś inne SSRI ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez wieslawpas 06 maja 2014, 22:01
kurcze a ja raz go biore a raz nie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez terminal 06 maja 2014, 22:11
nobody25 napisał(a):terminal, długo bieżesz mozarin ? tyjesz po nim ? a brałaś wcześniej jakieś inne SSRI ?

Brałam 2,5 roku, 2 miesiące temu skończyłam leczenie.
Przytyłam parę kg ale ja wiem czy to od Mozarinu, żarcia czy zmian hormonalnych..? Wcześniej nigdy nie brałam SSRi ani benzo, to było moje pierwsze leczenie.
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez Ma89 07 maja 2014, 04:23
Jak dajesz rade bez benzo to spoko, nic tylko pogratulować :)

Czy daje, zobaczymy. W ciągu nocy, która zawsze była dla mnie wyluzowaniem i normalnie przesypialem całą - teraz budze sie, pojawiają się tzw. złe myśli. Wiadomo o co chodzi. Mam w planach szybka wizyte u lekarza, niech powie cos na ten temat, ewentualnie zmieni/utrzyma dawke Xanaxu i go bede brał :)

-- 07 maja 2014, 10:44 --

nic nie dostałem benzo :P podobno nie ma sensu w moim przypadku i nie ma po co ryzykować uzależnienia. ponoć SSRI mają za zadanie odblokować napęd i nastrój - u mnie odblokowały napęd, nie odblokowały nastroju (podobno) - ale nastrój mam dalej OK, więc potrzeby nie ma tak w dużym skrócie.
olewam to i parzę melisę - jakoś ziołowo będę się leczył i uspokajał - chyba to można, skoro w ulotkach piszą tylko o dziurawcu.

przez Peter88 09 maja 2014, 11:57
Wiecie co, pjerdolę, to, kończe z farmaterapią. Nie pracuje, to nie stać mnie na to i koniec, mam kasę ale dziwnie tak wydawać na to. Lekarz mi zalecił 2 tab. a ja stwierdziłem, nie 1,5 jest ok (ale przemawiała przeze mnie ekonomia bardziej). Po 3,5 miesiąca odstawię esci, niech się dzieje wola nieba.
Tak jak powiedziałem, są jakieś efekty ale co z tego, jak ja nie jestem narażony na większy stres związany z zatrudnieniem, to nie ma sensu na marne przyjmować leków.Prawdziwy sprawdzian będzie jak będę aktywny zawodowo a nie jak siedzę w chacie, choć i tak co jakiś czas mi się nie chce. Nie chce mi się wstawać, wychodzić z domu, chodzić na zakupy, czasami tak po prostu mam. Taki ze mnie typ, energia życiowa została gdzieś tam na jakimś etapie rozwoju, ja to widzę jednak inaczej, po części oczywiscie psychika ale to są predyspozycje fizyczne, taki ze mnie cherlak, że wszystko mnie przytłacza i w końcu i tak łapie kryzys. Zresztą jak świat (ludzie) się nie zmieni, to nie wyeliminujemy depresji/nerwicy ze swojego życia, po prostu przyszło nam żyć w taki skurwiałych warunkach, jedni to znoszą lepiej, drudzy gorzej. A Polska to nie jest najlepsze miejsce na ziemi i nic nie wskazuje na to, żeby coś się miało zmienić.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez terminal 09 maja 2014, 12:13
Peter88 napisał(a):Wiecie co, pjerdolę, to, kończe z farmaterapią. Nie pracuje, to nie stać mnie na to i koniec, mam kasę ale dziwnie tak wydawać na to. Lekarz mi zalecił 2 tab. a ja stwierdziłem, nie 1,5 jest ok (ale przemawiała przeze mnie ekonomia bardziej). Po 3,5 miesiąca odstawię esci, niech się dzieje wola nieba.
Tak jak powiedziałem, są jakieś efekty ale co z tego, jak ja nie jestem narażony na większy stres związany z zatrudnieniem, to nie ma sensu na marne przyjmować leków.Prawdziwy sprawdzian będzie jak będę aktywny zawodowo a nie jak siedzę w chacie, choć i tak co jakiś czas mi się nie chce. Nie chce mi się wstawać, wychodzić z domu, chodzić na zakupy, czasami tak po prostu mam. Taki ze mnie typ, energia życiowa została gdzieś tam na jakimś etapie rozwoju, ja to widzę jednak inaczej, po części oczywiscie psychika ale to są predyspozycje fizyczne, taki ze mnie cherlak, że wszystko mnie przytłacza i w końcu i tak łapie kryzys. Zresztą jak świat (ludzie) się nie zmieni, to nie wyeliminujemy depresji/nerwicy ze swojego życia, po prostu przyszło nam żyć w taki skurwiałych warunkach, jedni to znoszą lepiej, drudzy gorzej. A Polska to nie jest najlepsze miejsce na ziemi i nic nie wskazuje na to, żeby coś się miało zmienić.

Weź wytrzymaj jeszcze 3 miesiące, będziesz miał pól roku i wtedy ocenisz. Teraz troche bez sensu odstawiać jak juz tyle brałeś.
A chodzisz na psychoterapię? Bo same leki to połowa sukcesu.
A brak pracy oraz "narażenia na stresy" to fajny czas na wyjście z choroby. Tylko ułatwia, a nie utrudnia - jak twierdzisz (vide: branie leków na marne)

przez Ma89 09 maja 2014, 12:16
Kurcze - już nawet zapomniałem o tym wątku (i dobrze). Jestem aktualnie na 4 dniu brania Mozarinu 5mg, gdzieś tak po 6-8 dniach mam wprowadzić 10mg (pytanie - to tylko formalność, czy też są jakieś odpały przy zmianie dawki?). W sumie te lęki, które mam są do przeżycia i cały czas to są tylko lęki, a nie ze wszystkimi jeszcze umiem walczyć i stąd problemy i trochę paniki.
Gdyby ktoś miał nie wiem, pytania, wątpliwości jak to jest - jeżdżę samochodem, załatwiam sprawy w urzędach, śpię normalnie (pierwsza noc tylko jakaś gorsza), czasem mnie złapie jakaś taka krótka zmuła/lęk. Z benzo uspokajaczy stosuję melisę ;)

Peter88 , ja też po części przez nerwicę stałem się mądrzejszy od lekarza. Leki to nie, bo uzależnią. Lekarz mówi by czekać, ja chcę JUŻ. Także spokojnie. Daj sobie czas na poprawę i ewentualnie znajdź innego lekarza, jeśli sądzisz, że ten nie wiem, daje Ci za duże dawki, nie jesteś w stanie się dogadać. Co do kwestii zawowodej - ja sobie tłumacze to tak - siedzą kurde jacyś murzyni w Afryce - robią po 15 godzin dziennie, jedzą byle co, robią proste prace, nic nie mają - a u nich poziom nerwicy czy depresji jest bardzo niski czy wręcz zerowy. Na pewno siedząc i nie mając konkretnego zajęcia nie pomożesz sobie i sama energia "od ludzi" do Ciebie nie przyjdzie.
Ostatnio edytowano 09 maja 2014, 12:22 przez Ma89, łącznie edytowano 1 raz

przez terminal 09 maja 2014, 12:19
Ma89 napisał(a):Kurcze - już nawet zapomniałem o tym wątku (i dobrze). Jestem aktualnie na 4 dniu brania Mozarinu 5mg, gdzieś tak po 6-8 dniach mam wprowadzić 10mg (pytanie - to tylko formalność, czy też są jakieś odpały przy zmianie dawki?). W sumie te lęki, które mam są do przeżycia i cały czas to są tylko lęki, a nie ze wszystkimi jeszcze umiem walczyć i stąd problemy i trochę paniki.
Gdyby ktoś miał nie wiem, pytania, wątpliwości jak to jest - jeżdżę samochodem, załatwiam sprawy w urzędach, śpię normalnie (pierwsza noc tylko jakaś gorsza), czasem mnie złapie jakaś taka krótka zmuła/lęk. Z benzo uspokajaczy stosuję melisę ;)

Esci jest spoko, tez jezdzilam autem (takze po benzo), normalnie pracowalam, podróżowałam.
Czy sa odpały po zwiekszeniu dawki?
Zależy co nazwać odpałem. Ja miałam przypływ energii i gadałam sama ze sobą ;)
Po paru miesiącach przeszło.

Wiesz co jeszcze mi kiedyś pomagało z leków typu melissa?
Melissa parzona i pita jako herbata i tabletki Labofarm na uspokojenie, takie śmierdzące, zielone, bez otoczki, ale skuteczne.
Ostatnio edytowano 09 maja 2014, 12:21 przez terminal, łącznie edytowano 1 raz

przez Peter88 09 maja 2014, 12:20
Kurde farmakoterapia jak już ;].
@terminal nie, nie chodzę, daj spokój, nie wierzę w to. Czemu po pół roku akurat?Może i fajny czas na wyleczenie ale już mnie to drażni ile można siedzieć, z drugiej strony wiem, że w robocie ze swoimi predyspozycjami nie miał bym łatwo. Mówisz, żeby nie kończyć...może i masz rację...

przez terminal 09 maja 2014, 12:22
Peter88 napisał(a):Kurde farmakoterapia jak już ;].
@terminal nie, nie chodzę, daj spokój, nie wierzę w to. Czemu po pół roku akurat?Może i fajny czas na wyleczenie ale już mnie to drażni ile można siedzieć, z drugiej strony wiem, że w robocie ze swoimi predyspozycjami nie miał bym łatwo. Mówisz, żeby nie kończyć...może i masz rację...

Bo mówią, że pół roku to minimalny czas żeby stwierdzić czy lek ma właściwości terapeutyczne.

przez Ma89 09 maja 2014, 12:24
tabletki Labofarm na uspokojenie, takie śmierdzące, zielone, bez otoczki, ale skuteczne.

No tak, ale one mają kozłek lekarski czyli dziurawiec, a przy Mozarinie tego brać nie można. Mam nadzieje, że gadanie do siebie mnie nie czeka (a to nie miałaś jakiejś postaci manii?).

przez terminal 09 maja 2014, 12:25
Peter88 ,siedzą kurde jacyś murzyni w Afryce - robią po 15 godzin dziennie, jedzą byle co, robią proste prace, nic nie mają - a u nich poziom nerwicy czy depresji jest bardzo niski czy wręcz zerowy. .[/quote]

Bo pewnie nawet nie wiedzą, że istnieje coś takiego, jak depresja ;)

-- 09 maja 2014, 12:26 --

Ma89 napisał(a):
tabletki Labofarm na uspokojenie, takie śmierdzące, zielone, bez otoczki, ale skuteczne.

No tak, ale one mają kozłek lekarski czyli dziurawiec, a przy Mozarinie tego brać nie można. Mam nadzieje, że gadanie do siebie mnie nie czeka (a to nie miałaś jakiejś postaci manii?).

A to nie wiedziałam, ja je brałam na początku, kiedyś tam, później przerzuciłam się na konkret ;)

Manii? Nie wiem, może :) Na szczęście przeszło, jak sie organizm przyzwyczaił.

przez Peter88 09 maja 2014, 12:27
LOL jaka analogia.

Sortuj wg