ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez devnull 02 maja 2014, 19:06
Pamiętajcie, że 10mg ESCI = aż 40mg Citalopramu, ja wiele lat brałem zaledwie 20mg Citalopramu = 5mg ESCI.
Jeśli lęk macie pod kontrolą, to nie podwyższajcie dawki, bo zareagujecie tylko większym stłumieniem
emocjonalnym co skutkuje samo w sobie fizyczną depresją (brakiem sił/motywacji).

A polecam też branie ESCI na noc, nie dość że zapewni głęboki sen, to następnego dnia
odbije się to lepszym samopoczuciem, bez zamulenia.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez smutna82 02 maja 2014, 19:09
10 mg esci to 20 mg citalopramu
20 mg esci to 40 mg citalopramu

-- 02 maja 2014, 18:10 --

Biore 40 mg i nie tlumi mi żadnych emocji...wszystko przezywam normalnie,placze itd.
oczywiscie 40 mg citalopramu
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez littentree 02 maja 2014, 20:13
Hej,

Od wczoraj biorę Wellbutrin 300mg i 10mg esci. W dzien jest w miarę ok, nie mam takiej koncentracjim jak kiedyś, ale nie ma lęku napadowego w dzień, ale po południu i wieczorem zaczyna mnie dusić w klatce piersiowej i robię się nerwowy, ból brzucha i troche jestem wybuchowy, generalnie brak mi cierpliwości. Do wczoraj schodziłem z Paroksetyny, bo nie chcę już jej brać , przestała działać jak wcześniej. poza tym przytyłem na niej 25 kg. Jak myślicie czego są objawy, które opisałem?
littentree

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 02 maja 2014, 21:10
Wybuchowośc, nerwowość z odstawienia paroksetyny albo po Wellbutrinie, jedno i drugie daje takie objawy

-- 02 maja 2014, 20:12 --

zaqzax-3 napisał(a):Pamiętajcie, że 10mg ESCI = aż 40mg Citalopramu, ja wiele lat brałem zaledwie 20mg Citalopramu = 5mg ESCI.

chyba coś Ci sie pomyliło

przez terminal 02 maja 2014, 22:31
littentree napisał(a):Hej,
Do wczoraj schodziłem z Paroksetyny, bo nie chcę już jej brać , przestała działać jak wcześniej. poza tym przytyłem na niej 25 kg.

Eeee? 25 kg?
Weź mnie nie załamuj...

Ale swoją drogą coś jest w tym tyciu po lekach, czy one czasem nie zatrzymują wody w organiźmie??
Moja mama mieszkała jako dziecko blisko szpitala psychiatrycznego (co za ironia losu swoja drogą ;)) i mówiła, że chorzy w większości byli grubi.
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez rinakata 03 maja 2014, 00:12
terminal napisał(a):
Do wczoraj schodziłem z Paroksetyny, bo nie chcę już jej brać , przestała działać jak wcześniej. poza tym przytyłem na niej 25 kg.

Eeee? 25 kg?
Weź mnie nie załamuj...

Ale swoją drogą coś jest w tym tyciu po lekach, czy one czasem nie zatrzymują wody w organiźmie??
Moja mama mieszkała jako dziecko blisko szpitala psychiatrycznego (co za ironia losu swoja drogą ;)) i mówiła, że chorzy w większości byli grubi.

Po moich przejściach z paroksetyną, mogę stwierdzić, że ten lek jest bardzo mocny i bardzo pomaga i szybko wyciągnał mnie z pierwszego epizodu (największego ) depresji. Ale wychodzenie z tego leku jest koszmarem !!! ale trzeba przetrwać zawroty mrowienia etc.. Ja chyba wiecej przytyłam po 10 mg esci niz po paro :)
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez terminal 03 maja 2014, 08:41
rinakata napisał(a):
terminal napisał(a):

Eeee? 25 kg?
Weź mnie nie załamuj...

Po moich przejściach z paroksetyną, mogę stwierdzić, że ten lek jest bardzo mocny i bardzo pomaga i szybko wyciągnał mnie z pierwszego epizodu (największego ) depresji. Ale wychodzenie z tego leku jest koszmarem !!! ale trzeba przetrwać zawroty mrowienia etc.. Ja chyba wiecej przytyłam po 10 mg esci niz po paro :)

Lekarz też mi mówił, że Rexetin nie jest tak lajtowy, jak Mozarin. Jak Mozarin u zapomnisz raz wziąć to nic sie nie stanie, a jak rexetinu to będą zawroty głowy itd.
Wyjście z Rexetinu też podobno proste nie jest, jednak ocenił go jako lepszy lek i skuteczniejszy.
Cóż, jak będzie ze mną źle to wezmę rexetin, trudno, na razie poobserwuje siebie, dopiero 2 miesiące po zakończeniu leczenia.

A swoją drogą macie może takie wrażenie, że lek pomaga - owszem - ale jak się go bierze? A jak się go odstawia to choroba wraca?
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez Geronimo 03 maja 2014, 10:16
Witam. 3 tydzień biorę Aciprex 10mg na fobie społeczną.

Największa wada to spadek libido, problem z osiągnieciem wytrysku. Pod tym względem to tragedia, mogę sie kochać, kochać i nic. Partnerka trochę zdziwiona, bo wcześniej nie było z tym problemu, a teraz pytania typu "może Ci się już nie podobam, może masz inną na boku".
Do tego mniejszy apetyt i suchość w ustach.

Z plusów to jakby mniejsze lęki społeczne, takie jakby zobojetnienie, ale lek się pewnie do końca nie rozkręcił jeszcze.

Ogólnie gdyby nie problemy w swerze seksualnej, byłoby całkiem OK jak na początek.

przez wisnia80 03 maja 2014, 10:33
Geronimo napisał(a):Witam. 3 tydzień biorę Aciprex 10mg na fobie społeczną.

Największa wada to spadek libido, problem z osiągnieciem wytrysku. Pod tym względem to tragedia, mogę sie kochać, kochać i nic. Partnerka trochę zdziwiona, bo wcześniej nie było z tym problemu, a teraz pytania typu "może Ci się już nie podobam, może masz inną na boku".
Do tego mniejszy apetyt i suchość w ustach.

Z plusów to jakby mniejsze lęki społeczne, takie jakby zobojetnienie, ale lek się pewnie do końca nie rozkręcił jeszcze.

Ogólnie gdyby nie problemy w swerze seksualnej, byłoby całkiem OK jak na początek.

Miałem tak samo. Zmieniłem na sertralinę i wróciło do "normy" (zawsze byłem długodystansowcem) :D

przez Ashleigh 03 maja 2014, 12:33
Lisa_ napisał(a):Byłam w środę u psychiatry, dostałam esci na kolejne cztery miesiące. Czyli dwa za mną, cztery minimum przede mną... Ale jest mi smutno, bo tyję... Nie wiem, czy to moja psychika, działanie uboczne, lenistwo czy co, ale mam już 6 kg na plusie od dwóch miesięcy...

Moja lekarz mowila, ze najkrotszy okres brania ESC wynosi 6 mies.

Z tym tyciem, to chyba wszystko po kolei sie zlozylo.
Tez mam problem z waga, ale to i wiek, i hormony, itd. :blabla:

-- 03 maja 2014, 12:42 --

Geronimo napisał(a):Witam. 3 tydzień biorę Aciprex 10mg na fobie społeczną.

Największa wada to spadek libido, problem z osiągnieciem wytrysku. (....)

Sadze, ze najlepiej isc do lekarza z tym problemem.
Moze to minie, bo jak pisales nie jestes dlugo na tym leku, ale pomaga Ci na Twoje dolegliwosci nerwicowe-co jest w sumie bardzo wazne.
Moze lekarz powie, ze przejdzie, a moze zmieni lek.

Natomiast, powiem Ci Geronimo, ze musisz porozmawiac szczerze ze swoja partnerka.
Jak Cie zrozumie, i bedzie wyrozumiala, to znaczy, ze dobrze trafiles, ze dobra dziewczyna, a jak nie bedzie miala cierpliwosci, to trzeba bedzie sie zastanowic nad nia... Zycie z kims jest na dobre i na zle.

Mialam ten problem na poczatku, teraz po miesiacu jest normalnie.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez Mroweczka 03 maja 2014, 19:41
Witam wszystkich, biorę Mozarin od 12 lutego na zaburzenia depresyjno - lękowe, początkowo 10mg, od 28 kwietnia - 15mg, zmniejszył lęki, na depresję pomógł póki co niewiele, większych skutków ubocznych nie zauważyłam, ale jestem okropnie zdemotywowana, nie chce mi się nic i za nic nie mogę się wziąć, dodatkowo wczoraj w nocy prawie nie spałam z niepokoju związanego ze studiami (zasnęłam nad ranem + drzemka w dzień). Zastanawiam się, na ile ta demotywacja jest związana z Mozarinem, czy ktoś z Was tak się po nim czuł? Zastanawiam się nad zmianą, ale dam mu jeszcze czas na działanie (kolejna kontrola w czerwcu).

przez elmopl79 03 maja 2014, 20:48
Mroweczka, Ja mam dokładnie to samo....totalne nic mi sie nie chce....tumiwisizm straszny....Ja na esci jestem ok.trzech miesięcy?Czy na10mg.tez mialas taki stan nic mi sie nie chce?

przez terminal 03 maja 2014, 21:01
Mroweczka napisał(a):Witam wszystkich, biorę Mozarin od 12 lutego na zaburzenia depresyjno - lękowe, początkowo 10mg, od 28 kwietnia - 15mg, zmniejszył lęki, na depresję pomógł póki co niewiele, większych skutków ubocznych nie zauważyłam, ale jestem okropnie zdemotywowana, nie chce mi się nic i za nic nie mogę się wziąć, dodatkowo wczoraj w nocy prawie nie spałam z niepokoju związanego ze studiami (zasnęłam nad ranem + drzemka w dzień). Zastanawiam się, na ile ta demotywacja jest związana z Mozarinem, czy ktoś z Was tak się po nim czuł? Zastanawiam się nad zmianą, ale dam mu jeszcze czas na działanie (kolejna kontrola w czerwcu).

U mnie było różnie na początku, tak naprawdę to chyba zaczęłam czuć prawidłowe działanie Mozarinu jakieś dobre pół roku od rozpoczęcia jego brania.
Pierwszy rok był dziwny, czułam chemię w sobie, sztuczne napedzenie do zycia, zero libido. W drugim roku organizm tak przyzwyczaił sie do Mozarinu, że nie czułam już tego znieczulenia seksualnego, wróciła ochota na seks, nie czułam sie chemicznie, lek świetnie zintegrował się ze mną.
Myślę, że lekowi trzeba dac szansę, w tej chorobie nie ma chyba szybkich efektów, potrzeba cierpliwości. pamiętam, że 2-3 razy chciałam zmienic lek, ale ciągle dawałam sobie szansę. Opłaciło się. Trzeba dac czas na rozkręcenie się lekowi, a 2 miesiące to IMO za krótko.
I też czułam że raz pomaga mi na depresję, a na lęk nie i musiałam wspomagać się Xanaxem czy Sedamem, a raz było na odwrót - czułam że lęk odszedł, a samopoczucie psychiczne do dupy.

Wydaje mi się, że mimo brania leków i tak zostaje dużo z nas samych i mamy swoje nastroje, lepsze i gorsze dni dlatego tak różnie się czujemy. To nie jest magiczna pigułka która załatwi wszystko sama. Ale to tylko moje przemyślenia, nie jestem ani lekarzem ani psychologiem, mogę się z Tobą podzielić moimi refleksjami.
Życzę Ci wytrwałości :)

przez Mroweczka 03 maja 2014, 21:17
Elmopl79, tak, na 10mg było podobnie. Wiem, że potrzeba wytrwałości, także czekam na rozwój wypadków na wyższej dawce, bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Sortuj wg