ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez makaka 23 kwi 2014, 12:22
Inez to przepraszam, nie doczytałam jeszcze wszystkiego, dużo tego a ja mam zajęcie czytam forum dla uspokojenia. Inez to poproszę o parę optymistycznych słów. Po jakim czasie zauważyłaś jakąkolwiek poprawę? czy również lęki były w Twoim wypadku? i czy minęły? Jaką dawkę przyjmujesz, bo moja to dopiero 5 i ile czasu już jesteś na lekach, jeśli to nie problem oczywiście. Jestem niecierpliwa, że takie cholerstwo jak nerwica lękowa mnie dopadło a boję się, że wpadam przez to w depresję.

przez lunatic 23 kwi 2014, 12:23
makaka,
Ile Ty wczesniej bralas innych antydepresantow?

przez makaka 23 kwi 2014, 12:29
Lunatic, nigdy w życiu, żadnych to moja pierwsza przygoda.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_is_back 23 kwi 2014, 12:36
makaka
Nie wiem, czy czytanie forum to dobra metoda na uspokojenie się.
Moim zdaniem przynajmniej na początku leczenia lepiej darować sobie czytanie wątków o lekach.
Znajdziesz tu głównie opisy skutków ubocznych przy wprowadzanie leków i przykładu osób niezadowolonych z leczenia. A człowiek znerwicowany chłonie złe informacje jak gąbka. Łatwo przez to wpaść w koło negatywnego nakręcania się.
Ci ozdrowiali mało już tu się udzielają i żyją normalnym życiem i pozostaje takie wrażenie, że te leki nie pomagają. Nawet są takie wątki, gdzie odradzają branie wszelkich leków. Paranoja.
Ja chciałbym krzyczeć do wszystkich jak bardzo mi pomogło leczenie i terapia, jak wróciłem do normalnego życia, lepszego nawet niż przed chorobą, bo wiele spraw sobie przewartościowałem. Ale nie mam czasu i nawet chęci powtarzać to po raz n-ty. A takich osób jak ja jest wiele.
Ostatnio edytowano 23 kwi 2014, 12:40 przez Luki_is_back, łącznie edytowano 1 raz
Luki_is_back

przez lunatic 23 kwi 2014, 12:36
makaka,
No to nie dramatyzuj po kilku dniach pierwszego leku w zyciu ze juz nie wierzysz ze zadziala,czy Tobie ani innym ktorzy podobnie pisza lekarz nie powiedzial ze po kilku dniach nie ma fizycznej mozliwosci zeby taki lek zadzialal?nie przyspieszysz tym dzialania,a nie minelo kilka tygodni czy miesiecy zeby to co piszesz mialo jakies podstawy,o wiele dziwniejsza sytuacja by byla gdyby lek juz na Ciebie dzialal po paru dniach niz ta ze nie dziala

przez inez3 23 kwi 2014, 12:45
makaka, jakąś poprawę odczułam po 3 tyg, a taką porządną po 5, ale nie sugeruj się tym, u każdego jest inaczej. Ja też jestem niecierpliwa, wystarczy, że przeczytasz sobie moje wpisy z początku marca. Leki biorę od początku marca właśnie. Do esci mam dodatkowo stabilizator nastroju. U mnie poprawa 100%, nie mam żadnych objawów nerwocowych już - lęków itd., nie boję się iść do galerii handlowej, na spotkanie ze znajomymi do knajpy. Ogólnie jest tak jak kiedyś.

przez makaka 23 kwi 2014, 12:46
ok dziękuję za postawienie do pionu. Luki ja się na szczęście nie nakręcam skutkami ubocznymi, tylko szukam pozytywów. Lunatic, dramatyzuje, histeryzuje to fakt, ale jak człowieka coś spotyka pierwszy raz to jest jak dziecko we mgle i szybko chce wrócić do formy i żyć jak człowiek a nie wegetować, toć mnie rodzina wyklnie jak ja ciągle będę im wyć, umierać i wpadać w panikę, spróbuj zrozumieć. Postaram się trzymać dramaturgię na wodzy.

-- 23 kwi 2014, 12:48 --

Inez dziękuję, wiem, że co organizm to inna reakcja, postaram się przetrwać to piekło na ziemi, spróbuję ha a jakie mam inne wyjście.

przez lunatic 23 kwi 2014, 12:50
Nie ma fizycznie mozliwosci zeby zmiany receptorowe i inne indukowane wzrostem serotoniny ktore odpowiadaja za poprawe samopoczucia pojawily sie w ciagu kilku dni,w tym czasie dyskusja o dzialaniu leku nie ma sensu

-- 23 kwi 2014, 12:00 --

Podniesienie serotoniny przez te leki samo z siebie nie daje zadnego efektu a najczesciej tylko efekty uboczne i jeszcze gorsze samopoczucie,dopiero zmiany adaptacyjne powstale z czasem przez ciagle utrzymywanie sie serotoniny na wysokim poziomie daja efekt leczniczy,wiec nie ma innego wyjscia jak odczekanie tego niezbednego czasu do tego procesu

przez inez3 23 kwi 2014, 13:01
lunatic, ale przyznaj, fajnie by było gdyby działało po kilku dniach i bez skutków ubocznych :)

przez Zazulka 23 kwi 2014, 13:15
makaka
Załóż sobie kajecik i codziennie wpisuj w nim, co dobrego cię spotkało. Każdą lepszą chwilę (można też te złe, ale moim zdaniem to bez sensu, bo się człowiek tylko wkręca bardziej). Wyłapuj je i pieść, jak najdłużej możesz. Po paru tygodniach, albo i wcześniej, zajrzysz sobie do tych notatek z pierwszych dni i się zdziwisz. Może nawet mocno zdziwisz. Zdziwisz się jak bardzo obraz choroby się zmienił i jak zmieniło się twoje oczekiwanie i nastawienie. A tak w ogóle: masz ciągle złe samopoczucie, czy są już lepsze momenty? Jest już sinusoida czy ciągle jeden wielki dół?
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez lunatic 23 kwi 2014, 13:32
inez3,
No pewnie,kto by tak nie chcial,ja bym nawet bez problemu miesiac czekal ze skutkami ubocznymi ale zeby po tym miesiacu miec dzialanie,niestety czasem nawet meczenie sie i czekanie nic nie daje,to jest dopiero problem wtedy,kilka razy tak niestety mialem i wtedy rzeczywiscie mozna utracic wiare w leczenie

przez Tojaaa 23 kwi 2014, 13:42
makaka, jeżeli chcesz, napisze Ci potem pw, teraz jestem w robocie i nie mam jak

przez makaka 23 kwi 2014, 13:53
Za każdą radę dziękuję. Skutki uboczne leku jakoś mnie nie powalają. Rano codziennie ok. 9 łykam eliceę, jestem po niej przymulona i mam ciężką głowę więcej nie zauważyłam żeby coś było złego albo sobie nie wkręcam. Nie ma u mnie reguły kiedy jest lepiej kiedy gorzej jednego dnia czuję się w miarę przez cały dzień, w nocy ok. 24 - 1 jak ide spać atak paniki straszny, innego dnia rano budze się i od razu atak paniki i do wieczora dobrze w miedzy czasie małe parominutowe do opanowania jak ja to nazywam mini lęki. Ja na prawdę dużo potrafię znieść, jestem cierpliwa ale panikara straszna jak dopada mnie atak paniki. Jak pisałam mam kłopoty z sercem i jak tylko coś mnie w sercu zakuje, zapiecze albo serce zmienia swój rytm (a niestety to moja choroba, silna arytmia) to od razu wpadam w atak paniki nad którym nie jestem w stanie zapanować bo od razu padam na zawał (wyobraźnia), to kardiolog zdecydowała, że powinnam brać tego typu leki dla bezpieczeństwa.

przez Ashleigh 23 kwi 2014, 14:37
Ja sobie mysle ( dzien dobry ), niech sobie Makaka pisze, co chce.
Z kim ona porozmawia, jak nie na forum? Z rodzina? Przeciez nikt ja nie bedzie rozumial, tylko tutaj.
Przestraszona jest i nie ma sie co dziwic.
Pisz kobieto, co chcesz i nie czuj sie winna.
Cierpliwosci zycze.

-- 23 kwi 2014, 15:16 --

Dark Passenger napisał(a):Zauważyłem to z pewnym poślizgiem czasowym, ale musimy ustalić kilka rzeczy:

Prywatna wiadomość(PW) po to nazywa się prywatną wiadomością, bo jej treść jest zarezerwowana tylko dla dwóch osób: nadawcy i adresata, a nie dla całej przestrzeni publicznej forum(w tym także nie dla moderatorów i administratorów*). Nawet jeżeli upublicznienie prywatnej wiadomości nie łamie regulaminu forum czy prawa(ustawa o ochronie danych osobowych, naruszenie dóbr osobistych, złamanie tajemnicy korespondencji- a może łamać) to pozostaje jeszcze netykieta czyli dobre obyczaje w internecie.

Na forum istnieje bezwzględny zakaz handlu lekami- zamieszczanie ogłoszeń kupna, sprzedaży, wymiany, odstąpienia, ale dotyczy to przestrzeni publicznej. Jeżeli ktoś składa takie propozycje na pw to jest to poza naszą jurysdykcją(patrz: punkt wyżej*)- czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

(...)

Podobnież tych leków nie da się "ćpać", przyrównywanie ich do narkotyków to śmiech na sali.
To prosze sie smiac...tylko nie wiem, czemu?
Dobrym obyczajem jest wyslekcjonowanie, co jest wazniejsze-dobro czlowieka, czy udawanie, ze czego oczy nie widza....itd. Ja uwazam, z cala odpowiedzialnoscia, ze mozna sie otruc kazdym lekiem. Popatrzcie na ulotki swoich lekow, co robic w razie przedawkowania, na kazdej ulotce pisze. Nie przekona mnie nikt, ze wziecie jakigokolwiek leku, w nadmiarze, moze nie spowodowac smierci, albo spiaczki, albo stalych uszkodzen ciala. Nie na darmo, pisze, zeby natychmiast sie skontaktowac z lekarzem, albo szpitalem nawetw razie przedawkowania.
Podalam ten pseudonim, bo nazwisko i tak ukryte, zeby ostrzec ludzi, przed tym, zeby ktos nie przedawkowal, czyli klient, ktory napisal do mnie i do innych.
Jesli dla pana jest to norma, i powod do smiechu, to trudno.
Nie zmienie zdania, i powiem, ze jesli jeszcze raz ktos zapyta mnie o sprzedanie leku, zrobie to samo.

Nie bede udawala, ze na tym forum faktycznie chodzi o dobro ludzi, ktorzy tu szukaja pomocy.
Jak masz pan cos do mnie, prosze pisac na priva. Uzgodnilismy tu, ze sprawa ma isc w zapomnienie.
Dla spokoju tych, ktorzy tu pisza, lecza sie.

Tydzien temu, mojej przyjaciolki niedoszla synowa zmarla we snie, brala leki na pluca. Miala 45 lat. Zrobil sie skrzep, i poszedl do serca. Poszla spac i nie wstala. Niech Pan sie nie uznaje za specjaliste do zycia i smierci i zacznie myslec o ludziach, a nie o szczurach.
Ton ostry mojej wypowiedzi-moze pan tak uznac, ja uwazam, ze ton moj jest bardzo konkretny.

-- 23 kwi 2014, 15:24 --

Od wczoraj zauwazylam przelom, a jestem na 5 mg Lemaxinu ( ESC), i jest juz 4 tydzien zazywania.
Zawrotow mniej, od dwu dni prawie niewyczuwalne, wieczorami sie nasilaja, kiedy jestem spiaca.
Cisnienie jest w normie, choc czasami skakalo.
Troche dokuczaja mi uderzenia ciepla, ale sadze, ze to moje hormony, ktore biore.
W sumie dokad biore ESC, nie mam wachan nastrojow, co bylo dobijajace.
Sadze, ze hormony, ktore zaczelam brac wczesniej o 3 tyg. tez zaczely pracowac w tej materii.

Wiem, ze lepiej spie, ale lenistwo mnie ogarnelo, i spokoj, nawet rzec mozna ze za duzy.
Mam jednak nadzieje, ze minie i to. Lek biore na noc, razem z Gaba-500 mg, co juz pisalam.
Sadze, ze idzie ku lepszemu.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Sortuj wg