ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez wieslawpas 20 kwi 2014, 17:44
lunatic, nie to ja na brak enegi i wyczerpanie fizycnie nie narzekam, ale to przecie nie sa objawy nerwicy...

przez lunatic 20 kwi 2014, 17:46
wieslawpas,
lekarz mi powiedział ze to objawy nerwicy, to z wikipedii:
neurastenia hiposteniczna: dominują objawy zmęczenia, obniżenia sprawności, niepokoju
neurastenia asteniczna: szybkie męczenie się (wyczerpanie po krótkich czynnościach)

przez wieslawpas 20 kwi 2014, 17:47
lunatic, aha no chyba ze tak.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 20 kwi 2014, 17:48
tez sie zdziwilem, myslalem ze to objawy depresyjne

przez elmopl79 20 kwi 2014, 17:54
Kalebx3,
Nie będę z tobą dyskutowac,bo racja jest jak dupa,kazdy ma swoja.
Ja mam na tyle rozumu,ze nie proszę na forum o leki.
I wlasnie bardzo dobrze,ze ta wiadomość ujrzala swiatlo dzienne.

przez JużTuByłem 20 kwi 2014, 18:27
elmopl79
Niby jak ćpają SSRI z alkoholem ? Co popiją, urwie im się film obudza się na drugi dzień z obolała głową czując się 10xgorzej...Panie niema opcji ćpać tego jakby była to bym pewnie wiedział :P

Piszesz o nim ćpun ,a sam bierzesz psychotropki..
Czasami braknie leku ,czasami człowiek chce zacząc samodzielnie kuracje ,bo nie jest zarejestrowany w urzędzie ,niema tej wygody żeby leczyć się u lekarza a nastrój podły powodujący iż tonący brzytwy się chwyta..Sam tak prawie zrobiłem ,bo się bałem iść do lekarza na szczęście miałem bliskich którzy poszli za mnie i przyszli z lekami...
Teraz mam całe opakowanie wellbutrinu sr bez 2czy 3 tabsów ,nie wyrzuce tego ,bo za lek dałem 120 zł to wole popchnąć za 50 zł lub oddać za darmo jakby nie poszło proste.

Ja escitalopram brałem w dawce 20 mg z mianseryną przez 2 miesiące szału nie bylo z kapci nie wyrwało.Poprostu ciut lepiej a dobrze tylko wieczorem i to nie zawsze co mi tak naprawdę gówno dało ,bo nie poprawiłem swojej jakości życia dalej lęk rządził sobie swoimi prawami i kierował moim życiem w punkt mniej niż zero.Zmiejszyłem do 10 mg następnie pod wpływem mojej sugesti lekarz dorzucił kwetiapine ,a pozniej gabapentin i jest caci ;) Czuje ,że to coś działa ,a nie jak przedtem 5 min dobrze i wkręta ,że to przez lek mozliwe ,że tak bedzie cały czas ! A wiadomo rozczarowanie i znów metr mułu.
Wydaje mi się ,że gdybym odstawił escitalopram dużej różnicy bym nie odczuł...
KWETIAPINA&GABAPENTIN
Polecam Krzysztof Cugowski
Ostatnio edytowano 20 kwi 2014, 18:37 przez JużTuByłem, łącznie edytowano 2 razy
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Luki_is_back 20 kwi 2014, 18:35
Wiadomości PW nie podaje się do publicznej wiadomości, cokolwiek by w niej nie było. Po to jest opcja wiadomości prywatnej. To jak odczytanie czyjego sms'a czy maila.
Do mnie też piszą z prośbą o leki i nawet przesłałem zapas swoich, wielkie mi co.
Luki_is_back

przez wisnia80 20 kwi 2014, 18:37
Ja też bym nigdy nie podał treści priv.

Temat o esci. to babska piaskownica, a wiadomo, baby są jakieś inne. :mrgreen:

przez JużTuByłem 20 kwi 2014, 18:43
Małolaty teraz mogą sobie takie legalne dragi załatwić z RC (odczynnik chemiczny),że pisanie o ćpaniu SSRI straciło sens ,bo robią to tylko desperaci którzy chcą się zabić co najczęściej kończy się tak jak wcześniej napisałem lub wyrzyganiem wszystkiego.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez elmopl79 20 kwi 2014, 18:55
Ja i tak uważam,ze dobrze zrobila kobitka,ze"pokazala"ten post publicznie,ale tak jak pisalam racja jest....
Moze gdybym pewnych rzeczy nie widziała i nie slyszala,to moja postawa bylaby taka jak i Wasza.
JużTuByłem,
Ale"mlodziez"niestety lapie sie dla zabawy za psychotropy,a potem są tego konsekwencje....
Ja nie ćpam psychotropów,ja sie lecze,a ci którzy robia to dla zabawy,żeby ich tylko "cos"spiniewieralo",to dla mnie cpun.Takie jest moje zdanie,Wasze mize byc inne.
I to,ze obcy koles pisze do ludzi,których nie zna z prośbą o leki....no proszę was...dla mnie to jakus beznadziejny przypadek i tyle.Wolalabym zapisać sie do lekarza i jego prosić o lek,który niby mi sie skonczyl....
Jeszcze raz podkredlam,to jest moje zdanie,nikt nie musi sie ze mna zgadzać.

przez wisnia80 20 kwi 2014, 19:15
elmopl79 napisał(a):nikt nie musi sie ze mna zgadzać.

masz to jak w banku :mrgreen:

przez Kalebx3 20 kwi 2014, 19:56
Kalebx3,
Nie będę z tobą dyskutowac,bo racja jest jak dupa,kazdy ma swoja.

możesz sobie to tłumaczyć jak chcesz .Dyskutować też nie mam zamiaru .
Dla mnie to niemoralne podawać dla Ogółu Forum prywatne wiadomości , co by tam nie było .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Ellora 20 kwi 2014, 22:07
Witam :-) aledyskusja...z okazji Świąt życzę samych dobroci:-) a myślę że każdy z nas ma jakiś plan w główce i wie co by sobie życzyl od życia- to oby sie spelniło...hmmm tylko nie bądzcie zachłanni :D
Podsumowujac trzy miesiace na elicea jest dobrze, jestem zadowolona z działania, spisuje sie na 5 .jakieś pytania?

przez Ashleigh 21 kwi 2014, 10:07
lunatic napisał(a):
Ashleigh napisał(a):No, wlanie-jak sie nacpie, to bedzie mial odlot...To samo co dragi.

to samo by w takim razie mozna powiedziec o leku ktory sama bierzesz, skoro nie widzisz roznicy miedzy lekiem przeciwdepresyjnym a narkotykiem i do zazywania tych lekow uzywasz słowa ćpanie

Nie jest to samo. W takim razie wszyscy bysmy byli narkomanami. Jak on potrzebuje sie leczyc wiekszymi dawkami, to niech idzie do lekarza, tak, jak Ty i ja i reszta.

Dzien dobry.
Ale wczoraj sie tu zrobil ruch...:)

-- 21 kwi 2014, 10:17 --

elmopl79 napisał(a):Ashleight
Nic sie nie martw,tak wszyscy naskoczyli na Ciebie,a to wlasnie powinni na tego"goscia"sie wkurzyć!!!!
Co to znaczy,żeby pisać do kogoś kogo sie zupelnie nie zna o leki tego typu!!!!
A Wy jeszcze go bronicie?!
(.....).

Dziekuje. Mnie sie to nie podoba, szczegolnie, ze on napisal jeszcze, ze napisal do jeszcze kilku osob.
To, co on z tymi lekami robi?
Ja go nie osadzam, bo wiem, ze tacy ludzie sa chorzy-narkomania jest choroba, alkoholizm jest choroba, i nie bede kogos dotowala, albo dobijala mu gwozdz do jego trumny.

Ale ja sie nie gniewam na nikogi. Jest ok. :105:

-- 21 kwi 2014, 10:28 --

lunatic napisał(a):ja mam dzis jakis kiepski dzien, z mama tez sie pozarlem troche, a ten lek mial nerwowosci nie wywoływac a jest inaczej, albo odstawka fluo tak dziala

-- 20 kwi 2014, 15:38 --

wieslawpas napisał(a):no faktycznie, ale kazde jest troche inna mnie na przyklad mecza napiecia, szczegolenie dzisiaj. Moze jutro bedie lepiej. Nie no jutro na pewno bedie lepiej.

to prawda, jest wiele typow nerwicy, ja mam akurat taką przebiegającą z wyczerpaniem fizycznym i brakiem energii

Ja mam nerwice z powodu przekwitania. Tez sie zdarza i jest normalne podobniez.
Wieslawpas-fizyczne wyczerpanie tez jest objawem nerwicy, tym bardziej brak energii.

Dzis nie mam energii, co w moim przypadku jest nienormalne, ale w sumie lepsze to, niz jakies pobudzenie, zawroty glowy, tak, jak u mnie. Sadze, ze ten brak energii, moze sie wiazac z wplywem ESC na uklad krazenia. Moj puls normalnie mialam okolo 80, dzis jest 68. Ale taki puls tez jest norma.
Dzis zaczelam 4 tydzien ESC ( Lexamil 5 mg ).
Biore pod uwage to, ze trzeba bedzie moze podwyzszyc dawke do 10 mg, ale moze kiedys tam, jesli nie bedzie efektow. Tak, jak dzis moze byc. Oby.

-- 21 kwi 2014, 10:39 --

elmopl79 napisał(a):Ja i tak uważam,ze dobrze zrobila kobitka,ze"pokazala"ten post publicznie,ale tak jak pisalam racja jest....
Moze gdybym pewnych rzeczy nie widziała i nie slyszala,to moja postawa bylaby taka jak i Wasza.
JużTuByłem,
Ale"mlodziez"niestety lapie sie dla zabawy za psychotropy,a potem są tego konsekwencje....
Ja nie ćpam psychotropów,ja sie lecze,a ci którzy robia to dla zabawy,żeby ich tylko "cos"spiniewieralo",to dla mnie cpun.Takie jest moje zdanie,Wasze mize byc inne.
I to,ze obcy koles pisze do ludzi,których nie zna z prośbą o leki....no proszę was...dla mnie to jakus beznadziejny przypadek i tyle.Wolalabym zapisać sie do lekarza i jego prosić o lek,który niby mi sie skonczyl....
Jeszcze raz podkredlam,to jest moje zdanie,nikt nie musi sie ze mna zgadzać.

Ja sie zgadzam. Norma jest niepodawanie imienia, ale specjalnie podalam imie, zeby to bylo ostrzezenie dla Was, zeby lekow nie sprzedawac. U nas jak komus zabranie leku, bo lekarz wyjedzie, bo umrze itd. w aptece daja kilka tabletek, ale tylko tam, gdzie byla ewentualna recepta, zeby pacjent ewentualnie przetrzymal czas, kiedy pojdzie do innego lekarza, itp.
Poza tym, ja tak sie nazywam Ashleigh jak i moge sie nazywac Matka Teresa.
Nie bede komus pomagala w zejsciu z tego swiata-czy sie komus to podoba, czy nie.
To tyle w tym temacie, kochani wspolplemiency. :nono:
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Sortuj wg