ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_is_back 17 kwi 2014, 11:29
Ja też nie potrafię odmówić, gdy ktoś przyjdzie do mnie z piwem. Nic nie poradzę, że bez alkoholu gadka jest drętwa i gości bezalkoholowych nie lubię. Chcę żeby sobie jak najszybciej poszli.
A jak pijemy to sam ich zatrzymuję na dłużej i wyciągam z lodówki zapasy. Polak nie wielbłąd, pić musi.
Luki_is_back

przez Ashleigh 17 kwi 2014, 11:29
Dzis mam bardzo leniwy nastroj.
Troche rano mialam serce scisniete jakby, wzielam sobie pol Pax ( relanium-2,5 mg)-pomoglo, no, ale jestem teraz spiaca.
Wczesniej mialam plecy gorace, jakby mi ktos kaloryfer zalozyl na plecy-ale to hormony-ot byc satrszyzna, to urok taki :why:
Nie jest to moj charakter, ale zakopalam sie w tej chwili pod koc i jestem z komputerem.
Wstalam przed 6.00 pelna energii i ..."sobie ona poszla". Ale to wina pogody, jest pochmurno i dosc chlodno, co jest nietypowe-szczegolnie, jak brakuje slonca, bo ono jest tu caly rok. Ten rok jest pochmurny.
Ale wychodze z zasady, zeby sie nie przejowac, ze czegos nie zrobie, ze cos tam nie dopatrzone. Jestem/bylam perfekcjonistka, zyjaca z zegarkiem w reku-teraz czas na rozsadek. Popuscic troche temu zyciu, miec troche czasu dla siebie, robic cos dla siebie...

-- 17 kwi 2014, 11:34 --

Luki_is_back napisał(a):Ja też nie potrafię odmówić, gdy ktoś przyjdzie do mnie z piwem. Nic nie poradzę, że bez alkoholu gadka jest drętwa i gości bezalkoholowych nie lubię. Chcę żeby sobie jak najszybciej poszli.
A jak pijemy to sam ich zatrzymuję na dłużej i wyciągam z lodówki zapasy. Polak nie wielbłąd, pić musi.

Nie boisz sie tego, ze mozesz sie uzaleznic od takiego zachowania, czyli od picia. Potem trzeba bedzie dawki alkoholu zwiekszyc, zeby sie wyluzowac.
Daleko mi do wtracania sie, ale czytales kolege, jak sie meczy, zeby od alkoholizmu odejsc.
Nie mowie, ze jestes alkoholikiem, ale wiem, ze oni czasami tak zaczynali od malego piwka, potem brneli dalej....Szkoda by bylo, zebys sie i Ty zakopal, co latwe jest przy nerwicy w nalog....Tak od serca pisze.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez wisnia80 17 kwi 2014, 11:37
Alkoholizm to choroba myślenia manifestująca się piciem alkoholu. Czyli wbrew pozorom alkoholizm, nie ma nic wspólnego z piciem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashleigh 17 kwi 2014, 11:44
Gradrec napisał(a):Chce tam isc, to nie jest kwestia tego, ze nie chce, tylko wizja, ze 30km od domu bede mnie przerasta i fakt, ze nikogo bliskiego nie ma, sami obcy ludzie. Nie wiem sam czego sie boje :/ Nigdy tego nie mialem dopoki mnie esci nie pozamiatalo :<

Wiem, co czujesz. Mialam kiedys to samo, wiele lat temu, kiedy musialam isc na oddzial Nerwic. Ale tam sa tacy sami ludzie jak Ty. Lekarze i pielegniarki beda Cie rozumiec, i pomoga Ci. Na paczatku bedzie trudno, ale sadze, ze tylko pare dni, potem bedzie dobrze.
Dobrze miec staly kontakt z lekarzem i pielegniarkami, i z ludzmi podobnymi, czyli pacjentami-wtedy bedzie Ci latwiej z tego wyjsc. ni Ci sie stana jak rodzina, zawet nie bedziesz wiedzial kiedy.
Zobaczysz, i uwierz takim jak ja-czy kolegi, ktory tez wie, jak tam jest. W Twoim stanie jest to dobre rozwiazanie. Poza tym, pomysl, co Cie czeka, jak zostaniesz w domu?
Musisz pomyslec, ze nie masz wyboru, ze przezyjesz to, ciezko.....albo i nie.
Tam naprawde jest fajnie, czy oddzial Nerwic, czy Odwykowy-to jest dla ludzi, by pomoc, jak bedziesz chcial i sie na to nastawisz. Za 2, 3 mies. bedziesz taki jakbys nie byl nigdy chory. Bedziesz mial przyjaciol, i ludzi, ktorzy Cie rozumieja, i ktorzy beda Cie wspierac.
Jak nie wytrzymasz, mozna odejsc, tylko, co potem?!
Namawiam szczerze.

przez Luki_is_back 17 kwi 2014, 11:44
Ashleigh napisał(a):Nie boisz sie tego, ze mozesz sie uzaleznic od takiego zachowania, czyli od picia. Potem trzeba bedzie dawki alkoholu zwiekszyc, zeby sie wyluzowac.
Daleko mi do wtracania sie, ale czytales kolege, jak sie meczy, zeby od alkoholizmu odejsc.
Nie mowie, ze jestes alkoholikiem, ale wiem, ze oni czasami tak zaczynali od malego piwka, potem brneli dalej....Szkoda by bylo, zebys sie i Ty zakopal, co latwe jest przy nerwicy w nalog....Tak od serca pisze.

Nie sądzę żeby mi to groziło. Piję w tygodniu tak jak pisałem 3 piwa w sobotę i to wszystko. Ewentualnie jak jest jakaś okazja, urodziny, czy święta to pozwalam sobie na więcej.
Nic nie poradzę, że jak jest impreza i sobie nie wypiję, to siedzę milczący i chcę, żeby to się jak najszybciej skończyło. Po alkoholu jestem sobą, mogę rozmawiać, żartować, nie męczę się siedzeniem przy stole.
Mam żonę, mojego anioła, który nade mną czuwa i przy niej żadne bagno mnie nie wciągnie.
Luki_is_back

przez Ashleigh 17 kwi 2014, 11:47
wisnia80 napisał(a):Alkoholizm to choroba myślenia manifestująca się piciem alkoholu. Czyli wbrew pozorom alkoholizm, nie ma nic wspólnego z piciem.

Zgadzam sie z tym w 100%. I to jest podla choroba, ale jak to choroba-jest mozliwa do leczenia. I to cala nadzieja.
Sadze, tez, ze dla alkoholikow bardzo wazna jest terapia. Rozmowy, zajecia, itp. Nie tylko same prochy i pouczanie.

-- 17 kwi 2014, 11:49 --

No, to Lucki jestes bezpieczny...Jak masz swego aniola. Ja sie jednak bym bala mieszac proszki z alkoholem. No, ale to ja :bezradny:

przez xyz90 17 kwi 2014, 11:50
Luki_is_back, to niesamowite jak bardzo kochasz i szanujesz swoją żonę. Zauważyłam to już kiedyś i miałam Ci napisać, że gratuluje tak szczerej miłości. Zazdroszczę i mam nadzieje, że taka oddana miłość mnie spotka. Ty i Twoja żona jesteście szczęściarzami, bo w dzisiejszych czasach to niezbyt często spotykane zjawisko. Gratuluje jeszcze raz.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez Ashleigh 17 kwi 2014, 11:55
Nigdy nie mialam problemow z byciem wsrod ludzi, nawet z przemowami, mowieniem do tlumow, gdziekolwiek. Potrafie byc dusza towarzystwa, ale ogolnie nie lubie byc za dlugo wsrod ludzi. Pare godzin raz, dwa razy w miesiacu, i starczy.
Tutaj sie dobrze chodzi wsrod tlumu, anglojezycznego, z jezykami murzynskimi, czy africaans, mozna sie latwo wylaczyc-staje sie glucha.
Ale nie lubie wielkich sklepow, chalasliwych reastauracji, tylko kameralnie. No, ale ja musialam sie przestawic na takie zycie.
Pewnie, gdybym teraz zamieszkala w miescie, gdzies z naszej Polsce, czy nawet tutaj, to bym nie byla szczesliwa. Przyzwyczailam sie do ciszy.
Bierzemy ten sam lek, z tej samej grupy, a leczymy rozne objawy nerwicy-ciekawe...

-- 17 kwi 2014, 11:59 --

xyz90 napisał(a):Luki_is_back, to niesamowite jak bardzo kochasz i szanujesz swoją żonę. Zauważyłam to już kiedyś i miałam Ci napisać, że gratuluje tak szczerej miłości. Zazdroszczę i mam nadzieje, że taka oddana miłość mnie spotka. Ty i Twoja żona jesteście szczęściarzami, bo w dzisiejszych czasach to niezbyt często spotykane zjawisko. Gratuluje jeszcze raz.

Masz racje, ja jestem szczesliwa mezatka 30 lat. Moj maz wzial mnie z oddzialu Nerwic do oltarza. On jest dobry czlowiek, mam w nim wsparcie.
Dzieci mam tez dobre, i to jest chyba najlepsze. Czasami mysle, ze jesli bylabym bardziej zdrowa, to nie mialabym tego, co mam.
Nerwica spotyka ludzi wrazliwych, tak sadze, i chyba inaczej patrzymy na zycie, niz twardziele... :))) Moze to jedna z zalet w tym wszystkim.

przez Luki_is_back 17 kwi 2014, 12:05
xyz90 napisał(a):Luki_is_back, to niesamowite jak bardzo kochasz i szanujesz swoją żonę. Zauważyłam to już kiedyś i miałam Ci napisać, że gratuluje tak szczerej miłości. Zazdroszczę i mam nadzieje, że taka oddana miłość mnie spotka. Ty i Twoja żona jesteście szczęściarzami, bo w dzisiejszych czasach to niezbyt często spotykane zjawisko. Gratuluje jeszcze raz.

Bardzo Ci dziękuję za te słowa. Nie sądziłem, że na forum widać moją miłość do żony.
Ale to prawda bardzo ją kocham i dziękuje Bogu za nią.
Nigdy nie powiem publicznie złego słowa na moją żonę. Nie lubię, gdy ktoś marudzi na swoich małżonków ,wytyka publicznie ich błędy. Tego się nie robi, z szacunku dla tej osoby. Nawet jak wydarzy się jakieś nieporozumienie, to należy zachować to dla siebie.

Ashleigh
Ja nigdy nie popijam proszków piwem, tylko czystą wodą :) Jakby kiedykolwiek zdarzyło się coś złego po alkoholu, to nigdy bym już po niego ie sięgnął. Leczy po prostu moją fobię społeczną. Inne leki na nią zawodzą.
Luki_is_back

przez Tojaaa 17 kwi 2014, 13:08
Cześć ja od wczoraj na 30 mg paro. Na razie zmian nie ma tzn. Ani lepiej ani gorzej. Szczęśliwa nie jestem, znow wkrecam sie strachem przed psychiatrykim. Juz widzę jak mnie tam zamykają :why: niestety taki mój urok, ze ciagle jakaś wkretka

Ashleigh, mówisz, ze tyle lat da sie z tym żyć? I to w miarę normalnie?

przez Gradrec 17 kwi 2014, 13:16
Ja popijam tez tylko woda, ale zaraz i tak pije kawe, wiec nie wiem czy to nie to samo, jakbym sama kawa popil prochy :)

przez Luki_is_back 17 kwi 2014, 13:26
Tojaaa napisał(a):Cześć ja od wczoraj na 30 mg paro. Na razie zmian nie ma tzn. Ani lepiej ani gorzej. Szczęśliwa nie jestem, znow wkrecam sie strachem przed psychiatrykim. Juz widzę jak mnie tam zamykają :why: niestety taki mój urok, ze ciagle jakaś wkretka

Ashleigh, mówisz, ze tyle lat da sie z tym żyć? I to w miarę normalnie?

Myślisz, że tak łatwo trafić do psychiatryka? Kolejki są :)
Serio, to byś musiała stwarzać zagrożenie dla siebie albo otoczenia i wtedy szpryca w tyłek i jedziesz :)
Da się żyć, wszyscy jakoś ciągniemy ten wózek. Ja wczoraj poczułem się gorzej, cholerne napięcie mnie złapało po południu i trzymało do wieczora. Dzisiaj póki co jest ok.
Luki_is_back

przez Tojaaa 17 kwi 2014, 13:35
Luki_is_back, liczę na Twoje mądrości, jakoś działasz na mnie uspokajajaco :D

przez Gradrec 17 kwi 2014, 13:48
margor26 napisał(a):lekarz kazal mi zmniejszyc dawke esci na 5mg bo mialam bardzo duze skutki uboczne. Biore 2 dzien 5mg a czuje sie tak samo zle szczegolnie rano jest masakra do tego doszly zawroty głowy. Kiedy mój stan sie unormuje na dawce 5mg?Czy wogole skutki uboczne wtedy się zmniejsza?

Do tego ciagle biore zomiren boje sie ze sie uzaleznie ale bez niego ani rusz. Jest jakis lek ktory złagodzi te skuki uboczne a nie uzaleznia?

Magnez, że witamina b6 i omega3. Ja takie skutki uboczne miałem przez miesiąc, aż w końcu zmieniłem psychiatre i leki.

Oddychaj spokojnie i głęboko, żeby się dotlenic.

Sortuj wg