ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez evil never dies 15 kwi 2014, 08:24
elmopl79, :papa:
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez inez3 15 kwi 2014, 08:27
Hej ludzie, jak tam z rana? Ja bym najchętniej wróciła do domu i zawinela się w kocyk z pilotem do tv w ręku ;).
Mój "ulubiony" skutek uboczny ssri (potliwość w nocy) nadal radośnie się utrzymuje. Zawsze mam tak przez cały okres leczenia. Okropne uczucie kiedy nawet pościel jest mokra...
Co poza tym? Wczoraj miałam sesję u psychologa taka podsumowującą te kilka spotkań i ustalającą cele do osiągnięcia. Ogólnie trochę tego jest, ale jestem dobrej myśli :).

przez Ashleigh 15 kwi 2014, 12:23
Witam!
U mnie tez lepiej, i ciesze sie Elmopl79, ze sie masz lepiej.
Ja sie poce rano, jak chodze, tak, ze musze sie przebierac. W nocy sie przebieram dwa razy, jak wstaje to znowu sie musze przebrac.
Nie moge wziac prysznica dzis, bo nam wode odcieli. RPA ma 20 lecie demokracji i tak jest, ze jak nie ma wody, to nie ma pradu, dosc czesto.
Ale to nic, przezyje i to. :)

-- 15 kwi 2014, 12:47 --

elmopl79 napisał(a):Margor
Ja tak mialam....z tym,ze ja na ćwiartce lepiej sie czulam niż na polowce:)nikt mi nie chcial w to wierzyć.
Mialam zmiejszane,odstawiane,cudowane....i tylko stracilam czas i kupe zdrowia.
Jak dlugo jestes na5mg?Mnie moja p.dr.tlumaczyla to tak,ze Ci którzy tak źle reagują,to moga na dawce"wprowadzającej"byc do miesiąca,aż organizm sie przyzwyczai.....a potem przejść na cala....mowila,ze w takim przypadku nie ma co sie spieszyc,bo efekt mpze byc dokladnie odwrotny od zanierzanego....
Jak sie lepiej poczujesz(jak skończą sie skutki uboczne),to sama poczujesz,ze chcesz jestes gotowa na zwiększenie dawki.

Ja tez tak sadze. Jestem na 5 mg dopiero 3 tydzien. Od wczoraj 3 tydzien.

Troche sie mecze i jestem sztywna i troche jestem pobudzona.
Duchowo jest ok, tylko fizycznie ciezej. Dysze ze tak powiem, po malym wysilku. Kondycji za pol gorsza.

-- 15 kwi 2014, 12:57 --

Zazulka napisał(a):Ja jestem jak najdalej od tego, by w takim stanie ciała i ducha, jak w tej chwili, fundować sobie jakiś wyciskacz łez.

Ja teraz wiecej siedze sobie na interecie i ogladam same komedie, stare i nowe, filmy familijne, czytam spokojna ksiazke-znowu "Noce i dnie", i "Call the midwife". Zauwazylam, ze jak sie zdenerwuje, to jest to jakies inne zdenerwowanie-szybko przechodzi, jakies wytlumione. Najllepiej wiele rzeczy sobie odpuscic, "olac", jak to sie mowi slangiem dosadnie. No, i muzyka, albo cisza-tak, jak ja lubie.

Mam tez uderzenia goraca, wlasnie teraz...uf, niemilo az. Ale to hormony pewnie, albo wszystko razem.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margor26 15 kwi 2014, 13:22
elmopl79 napisał(a):Margor
Ja tak mialam....z tym,ze ja na ćwiartce lepiej sie czulam niż na polowce:)nikt mi nie chcial w to wierzyć.
Mialam zmiejszane,odstawiane,cudowane....i tylko stracilam czas i kupe zdrowia.
Jak dlugo jestes na5mg?Mnie moja p.dr.tlumaczyla to tak,ze Ci którzy tak źle reagują,to moga na dawce"wprowadzającej"byc do miesiąca,aż organizm sie przyzwyczai.....a potem przejść na cala....mowila,ze w takim przypadku nie ma co sie spieszyc,bo efekt mpze byc dokladnie odwrotny od zanierzanego....
Jak sie lepiej poczujesz(jak skończą sie skutki uboczne),to sama poczujesz,ze chcesz jestes gotowa na zwiększenie dawki.

ja na 5mg bylam 4 dni pozniej zwiekszylam do 10mg minely moze 4 dni i pojawily sie skutki uboczne wiec znow zmniejszylam na 5. Zobaczymy.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez elmopl79 15 kwi 2014, 14:28
Maegor
Jak bylas juz4dni na wyższej dawce,to trzebabylo wytrzymać,wspomagać sie czymś.....
Nie popelnij mojego bledu i mojej lekarki,ktora pozwolila na skakanie z dawek....najpierw cwiartka,potem polowka,później znowu cwiartka i odstawienie na4dni......to byl okropny blad!!!
Bo tak meczylam sie do a miesiące.....i zamiast isc do przodu,to cofalam sie....
Za drugim podejściem bralam3tyg.5mg,potem juz cala....
Jeśli moge cos doradzić...nie schodz z dawek.Bo to nie ma sensu.
Myslalam,ze jak bylas na 5mg.i zwiekszylas to zaczelas mieć w ten sam dzien jazdy....a Ty bylas juz4dni na leku...
No ale nic,teraz musisz sluchac sie dr.ale juz wiecej nie schodz z leku,bo cale leczenie wtedy sie opoznia...

-- 15 kwi 2014, 13:43 --

evil never dies, :papa:

przez Tojaaa 15 kwi 2014, 15:59
Czekam na wizytę i mam stresa. :D

przez lunatic 15 kwi 2014, 16:39
Ja tez czekam i sie doczekac nie moge,nie wiem jak mozna sie stresowac wizyta u lekarza ktora ma pomoc przeciez,przynajmniej ja ide w takim celu,zeby pomogl

przez Tojaaa 15 kwi 2014, 16:45
No to ja mówię ze mozna

przez inez3 15 kwi 2014, 16:49
Tojaaa, ja mam tylko do ciebie jedną prośbę - powiedz wszystko.

przez margor26 15 kwi 2014, 17:47
elmopl79 napisał(a):Maegor
Jak bylas juz4dni na wyższej dawce,to trzebabylo wytrzymać,wspomagać sie czymś.....
Nie popelnij mojego bledu i mojej lekarki,ktora pozwolila na skakanie z dawek....najpierw cwiartka,potem polowka,później znowu cwiartka i odstawienie na4dni......to byl okropny blad!!!
Bo tak meczylam sie do a miesiące.....i zamiast isc do przodu,to cofalam sie....
Za drugim podejściem bralam3tyg.5mg,potem juz cala....
Jeśli moge cos doradzić...nie schodz z dawek.Bo to nie ma sensu.
Myslalam,ze jak bylas na 5mg.i zwiekszylas to zaczelas mieć w ten sam dzien jazdy....a Ty bylas juz4dni na leku...
No ale nic,teraz musisz sluchac sie dr.ale juz wiecej nie schodz z leku,bo cale leczenie wtedy sie opoznia...

-- 15 kwi 2014, 13:43 --

evil never dies, :papa:

może skutki uboczne później przychodzą? Sama nie wiem czemu tak miałam ale bardzo się wystraszylam tych objawów nawet mimo brania benzo ze zaraz do lekarza poszłam. A czy zmniejszenie dawki zniweluje te efekty uboczne?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez devnull 15 kwi 2014, 18:04
Apropo potów po ESCI, ja miałem taką masakrę, że siedzę spokojnie przed komputerem,
a stróżki potu spływają mi spod pach, t-shirt wokół pach mokry jakbym przebiegł conajmniej maraton,
momentami ten efekt wywoływał u mnie lęk sam w sobie, że co to za syf, że się tak pocę,
no ale cóż takie są SSRI.

Zauważyłem też, że im większa dawka ESCI tym owszem lęk mniejszy, ale kosztem depresji.
Optimum dla mnie to 5-10mg, przy dawkach 15-30mg - czułem się jak zombie, miałem po tym
dodatkowo ostrą depersonalizację, czułem się jakbym nie istniał, wzmagało to u mnie
objawy negatywne. Wysokie dawki warto stosować okazjonalnie, np. jakieś przykre lub
traumatyczne zdarzenie - pobrać 2-3tyg. dawkę max i jak najszybciej wrócić do
standardowej.
Ostatnio edytowano 15 kwi 2014, 18:11 przez devnull, łącznie edytowano 1 raz
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez inez3 15 kwi 2014, 18:10
A ja w ciągu dnia nie, tylko w nocy "płynę" ;)

przez lunatic 15 kwi 2014, 20:10
3 tygodnie meczarni na fluo na darmo,lekarz kazal odstawic i stwierdzil ze nie ma sensu stosowac u mnie SSRI juz,dostalem calkiem inny lek ktory ma zadzialac juz po paru dniach

Elmopl
Pytalem go o to o czym gadalismy,objaw stanow lekowych,ktore moga sie utrzymywac mimo brania SSRI jezeli na kogos te leki nie dzialaja dobrze,ale moze tez byc objawem ubocznym SSRI,w kazdym razie zalecana jest w takim przypadku zmiana leku

przez Ashleigh 15 kwi 2014, 20:14
Ja mam chyba taki czas, ze ciagle plyne. Wszystko jedno czy dzien czy noc. Ale najgorsze byly dreszcze. Zimno.
Ale u mnie to nic nie wiadomo, czy to lek, czy hormony, i pewnie sie nigdy nie dowiem, ha... :D Niech tam.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

Sortuj wg