ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ashleigh 12 kwi 2014, 21:00
Biore na noc lek . Wy jak ?
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez elmopl79 12 kwi 2014, 22:09
Ja rano ale od jutra sprobuje na wieczor,bo jak wezme tabletkę,to po ok.3-4godzinach ogarnia mnie okropna senność....dr.stwierdzil,ze to nie od leku....

przez devnull 12 kwi 2014, 22:21
elmopl79 napisał(a):Ja rano ale od jutra sprobuje na wieczor,bo jak wezme tabletkę,to po ok.3-4godzinach ogarnia mnie okropna senność....dr.stwierdzil,ze to nie od leku....

Twój doktor jest pierdolnięty, powiedz mu to prosto w twarz :)
Serotonina właśnie tak działa, po około 4h Escitalopram osiąga maksymalne stężenie
i wywołuje właśnie taki efekt jak opisujesz, po około 8-12h efekt zaczyna ustępować.
Escitalopram i tak działa łagodnie, ponieważ działa najbardziej wybiórczo/selektywnie/inteligentnie,
pomyśl co by było gdyby przypisali Ci Paroksetynę, która działa jeszcze silniej,
ale dosłownie jak młotek - niestety jest najmniej selektywna ze wszystkich SSRI.
COŚ ZA COŚ.

Cytat z książki Stephena Stahla "Podstawy psychofarmakologii":

"U niektórych pacjentów wzmożone działanie serotoniny może powodować
zmniejszenie uwalniania dopaminy, co może się wiązać z wystąpieniem
stłumienia emocjonalnego, apatii, oraz spowolnieniem funkcjonowania poznawczego"

ps. chyba zacznę dawać wykłady :P
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 12 kwi 2014, 22:37
zaqzax-3,
pytałem o to wprost lekarza czy podwyzszenie poziomu serotoniny moze powodować senność, powiedział, że nie

przez elmopl79 12 kwi 2014, 22:38
Zaqzax
To ja jestem w takim razie osmieniec,bo ja na paro pod tym wzgledem-senności,czulam sie bardzo dobrze.Ja na paro tylko w fazie początkowej odczywalam ogromna senność,potem tego juz nie bylo.
Esci na mnie zadzialalo dokladnie tak jak opisujesz....

przez devnull 12 kwi 2014, 22:52
elmopl79 napisał(a):Zaqzax
To ja jestem w takim razie osmieniec,bo ja na paro pod tym wzgledem-senności,czulam sie bardzo dobrze.Ja na paro tylko w fazie początkowej odczywalam ogromna senność,potem tego juz nie bylo.
Esci na mnie zadzialalo dokladnie tak jak opisujesz....

btw. właśnie się przełączam na próbę - na paroksetynę.
więc odrazu pytam - po ilu dniach ta ogromna senność przeszła ?
bo jeśli u mnie byłoby podobnie to dałbym sobie max 2 tyg. takiego stanu i odstawił,
nie mogę sobie pozwolić na np. 2-3 miechy takiego stanu, bo przecież trzeba
zarobić chociaż na chleb, a w takim stanie się nie da.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Luki_is_back 12 kwi 2014, 23:07
Już po koncercie Lady Pank. Było zarąbiście. Piękny prezent zrobiła mi kochana żonka. Wyszalałem się i naśpiewałem za wszystkie czasy. Dali chłopaki czadu. Cała filharmonia śpiewała, aż ciary miałem na plecach.

Ktoś tu pytał o picie alkoholu na lekach. Cóż ja nie mógłbym sobie odmówić paru piwek czy naleweczki. Lubię lekki szumek w głowie. Czuję się zrelaksowany i szczęśliwy. Żadnych skutków ubocznych na drugi dzień nie mam, bo nie upijam się. Przynajmniej nie teraz jak jestem na lekach.
Za to jak odstawie je w cholerę to spije się do nieprzytomności. A co mi tam :)
Luki_is_back

przez elmopl79 12 kwi 2014, 23:47
Zaqzax
Mnie senność na paro przeszla bardzo szybko.Mialam ja tylko na początku wprowadzania leku.Trudno mi określić jak dlugo sie utrzymywala bo to bylo z5lat temu....

-- 12 kwi 2014, 22:48 --

Esci w ogóle u Ciebie nie zadzialala?

przez chocovanilla 13 kwi 2014, 00:01
hej:) ja na esci czuje sie hmmm roznie a biore juz z 8miesiecy w roznych dawkach... ostatnio bylo juz lepiej, zero zlych mysli a dzis bum znowu... i co tu robic?

przez elmopl79 13 kwi 2014, 00:16
chocovanilla napisał(a):hej:) ja na esci czuje sie hmmm roznie a biore juz z 8miesiecy w roznych dawkach... ostatnio bylo juz lepiej, zero zlych mysli a dzis bum znowu... i co tu robic?

A może juz takie dni na esci,ze moglbys powiedzieć tak wlasnie chce sie czuc?

przez evil never dies 13 kwi 2014, 07:07
elmopl79, :papa: :D
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez elmopl79 13 kwi 2014, 09:01
evil never dies, :papa:

przez Ashleigh 13 kwi 2014, 09:46
Luki_is_back napisał(a):Już po koncercie Lady Pank. Było zarąbiście. Piękny prezent zrobiła mi kochana żonka. Wyszalałem się i naśpiewałem za wszystkie czasy. Dali chłopaki czadu. Cała filharmonia śpiewała, aż ciary miałem na plecach.

Ktoś tu pytał o picie alkoholu na lekach. Cóż ja nie mógłbym sobie odmówić paru piwek czy naleweczki. Lubię lekki szumek w głowie. Czuję się zrelaksowany i szczęśliwy. Żadnych skutków ubocznych na drugi dzień nie mam, bo nie upijam się. Przynajmniej nie teraz jak jestem na lekach.
Za to jak odstawie je w cholerę to spije się do nieprzytomności. A co mi tam :)

Nie wiedzialam, ze Lady Punk jeszcze spiewa i gra. Za czasow, jak mialam nascie lat juz spiewali, a tu masz. Nie zawsze przepadalam za nimi, choc mieli kilka kawalkow, ktore lubie. Dzis ich slucham ze wzgledow sentymentalnych-wpomnienia. :brawo:

Wczoraj na noc kolo wzielam dawke 5 mg Luxomilu, i spalam do 6.00 z przerwa na toalete. Troche mi serce stukalo szybciej rano, troche pobudzona, ale nie tak, jak wczoraj, ze chodzilam po scianach, itd, jak pisalam. Widocznie musze na razie zaprzestac na 5 mg, dopiero zaczelam 3 tydzien brania tego leku. Dzis nawet nie mialam zawrotow glowy, jak przed tym wszystkim.
Sadze tez, ze u mnie hormony tez daja sie we znaki. Ot, taki wiek, sie zebralo wszystko razem.

-- 13 kwi 2014, 09:51 --

chocovanilla napisał(a):hej:) ja na esci czuje sie hmmm roznie a biore juz z 8miesiecy w roznych dawkach... ostatnio bylo juz lepiej, zero zlych mysli a dzis bum znowu... i co tu robic?

Moze powinno sie brac non stop jedna dawke? Jak sie zaczelo juz brac. Nie wiem.
Terapia napewno jest wskazana, rozmowa z kims w takim przypadku jest raczej bardzo pomocna.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez Luki_is_back 13 kwi 2014, 10:05
Ashleigh napisał(a):Nie wiedzialam, ze Lady Punk jeszcze spiewa i gra. Za czasow, jak mialam nascie lat juz spiewali, a tu masz. Nie zawsze przepadalam za nimi, choc mieli kilka kawalkow, ktore lubie. Dzis ich slucham ze wzgledow sentymentalnych-wpomnienia. :brawo:

Pewnie, że grają i mają się dobrze. Starzy rockmani są nie do zdarcia. Takiego brzmienia gitar w młodszych zespołach nie uświadczysz.
Zaczęli grać jak byłem oseskiem, a jako kilkuletnie dziecko wychowywałem się na winylowych płytach i zespołach z lat 80-tych i tak mi zostało do dzisiaj.

Ja bym Ci radził wskoczyć już na 10 mg, bo te 5 mg to nie dawka terapeutyczna.
Dawki zmienia się w trakcie brania leku, bo najpierw wchodzisz stopniowo na określoną docelową dawkę. Czasem po kilku m-cach może trafić się pogorszenie i trzeba zwiększyć.
Później schodzi się z wysokiej dawki na podtrzymującą, tak jak ja teraz z 40 mg na 20 mg.
W końcu można odstawić całkowicie.
Oczywiście wszystko zgodnie z zaleceniami lekarza. Ja ufam swojej lekarce bezgranicznie, bo to mój pierwszy lek w życiu i nie spodziewałem się nawet, że tak mi pomoże.
Pewnie, dziwiłem się, czemu ciągle każe mi podnosić dawkę, ale robiłem to, co kazała i dziś czuję się wspaniale.
Luki_is_back

Sortuj wg