ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 12 kwi 2014, 15:55
Inez
a ten lamitrin wszedl Ci spokojnie,nic sie nie dzialo po nim?

przez lunatic 12 kwi 2014, 15:57
Ashleigh,
nie, 3 lata temu byłem, w tej chwili nie

przez elmopl79 12 kwi 2014, 16:06
Moze to o mnie chodzi.Ale ja jestem na dziennym oddziale.Przyjezdza sie tam na 8-9a wychodzi o 12-13
Są różne zajecia terapii zajęciowej typu figurki gipsowe,obrazy,dekuparz....jest tez psycholog raz w tygodniu.
Mnie akurat to niezbyt sie podoba,ale chodzili mi o to,żeby mieć jakis"cel",wstać rano,ubrać sie i wyjsc z domu do ludzi-o to mi chodziło.No i wszelkich lekarzy mam pod reka....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashleigh 12 kwi 2014, 16:11
lunatic napisał(a):Ashleigh,
nie, 3 lata temu byłem, w tej chwili nie

Aha. Ja bylam w Pl 22 lata temu, jakos do tej pory jest w miare znosnie, zeby nie ta menopauza, czy ja wiem, co.

Tak, naprawde najbardziej dokuczaly mi zawroty glowy, dlatego wzielam ten ESC.
W sumie bylo ok, tylko to mi dokuczalo, nie wychodze z domu od zimy, mialam przeswity, ale jak mozna chodzic wiecznie jak pijana.
Poza tym, juz mialam kiedys ten problem. Moja nerwica, depresja objawia sie, tym, ze mi cialo odmawia posluszenstwa, a z tego powodu dostaje dola. Zawsze tak bylo.

Nie wiem wciaz, co myslec, o tym, ze lacze Gaba. Ona mi pomaga na moj nastroj od lipca, czerwca ( tutaj jest zima) i tak ostalo.
Ale malo kto z lekarzy wie, jak to reaguje z innymi lekami. Na forach o Gabie, ktora sie w sumie stosuje przy padaczce w Pl, ale na zachodzie i na depresje, nerwice, pisali ludzie, ze im nie przeszkadzal ten lek z antydepresantami.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez lunatic 12 kwi 2014, 16:13
Ashleigh,
Ty bierzesz GABA w formie suplementu diety czy masz na mysli lek gabapentyne?

przez Ashleigh 12 kwi 2014, 16:14
elmopl79 napisał(a):Moze to o mnie chodzi.Ale ja jestem na dziennym oddziale.Przyjezdza sie tam na 8-9a wychodzi o 12-13
Są różne zajecia terapii zajęciowej typu figurki gipsowe,obrazy,dekuparz....jest tez psycholog raz w tygodniu.
Mnie akurat to niezbyt sie podoba,ale chodzili mi o to,żeby mieć jakis"cel",wstać rano,ubrać sie i wyjsc z domu do ludzi-o to mi chodziło.No i wszelkich lekarzy mam pod reka....

Nie wiedzialam, ze tak mozna. Kiedys tego nie bylo-mysle o latach 80-90.
Sadze, ze to dobrze. U nas tez byly takie zajecia, ja malowalam, robilam na drutach, czytalam. Mielismy wieczorki taneczne, i przymusowe spacery. Teraz by mi sie to przydalo, kondycja ponizej normy.

-- 12 kwi 2014, 16:17 --

lunatic napisał(a):Ashleigh,
Ty bierzesz GABA w formie suplementu diety czy masz na mysli lek gabapentyne?

Biore Gaba, czysta, czyli jak piszesz suplement diety-500 mg na noc, potem te 5 mg Lexamilu ( ESC), a od dwu dni zwiekszylam dawke o troche...i chyba zle, tak, jak pisalam. Moze powinnam zostac na 5 mg?
Ostatnio edytowano 12 kwi 2014, 16:20 przez Ashleigh, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 12 kwi 2014, 16:19
przy zwiekszeniu dawki takie skutki uboczne to nic nadzwyczajnego

przez Ashleigh 12 kwi 2014, 16:21
Na to wyglada, ale jest to straszne. Takie lęki, że aż strach i chodzenie po scianie...

przez lunatic 12 kwi 2014, 16:23
ale na szczescie nasilenie stanów lękowych po SSRI nie trwa jakoś bardzo długo i spokojnie w tym czasie mozna brać benzo codziennie bez ryzyka ze sie uzalezni

przez elmopl79 12 kwi 2014, 16:30
Ashleigh napisał(a):Na to wyglada, ale jest to straszne. Takie lęki, że aż strach i chodzenie po scianie...

Musisz brac cos doraźnego,bo nie ma sensu sie męczyć.Ja nie bralam doraźnie i doszlam do takich ataków,ze myslalam,ze zwariuje,ze wyląduje na oddziale psychiatrycznym....teraz wiem,ze gdybym sie wspomagala jakims benzo(afobam,relanium....)byloby calkiem inaczej.Ale ja sie balam dodatkowych lekow....tak niestety czesc nerwicowciw ma.Teraz wiem,ze to byl największy blad.

przez Ashleigh 12 kwi 2014, 16:30
W sumie wyglada, ze biore jakies 6-7 mg ESC i juz takie skutki uboczne. Sztywnosc i dreszcze i niepokoj, chodzenie po pokoju, jak stuknieta, bo przynosilo ulge. Ja i tak mam wiele energii, bo jestem predka, szybka, i babka z ... nie kurzecymi bynajmniej. Teraz sie z tego smieje, ale nie bylo mi wesolo. I jest na razie rano. Ze spaniem tez nie jest ciekawie.
Rece mi wczoraj troche dygotaly jak szydelkowalam, i to po wielkim lenistwie.
To, ze ten lek mnie robil leniwa, to tez wkurzajace...Dzis jakos lepiej. Ale to wszystko kropla.
No i to uczucie suchosci w buzi, az mi sie porobily rany na ustach wewnatrz...Ilez mozna pic. Owoce jem, ale nie moge wiele, bo mam zla tolerancje cukru. Jeszcze i to, ale to tez z powodu menopauzy, jak moja mama miala.
Wyregulowalam cukier. No i jeszcze na dodatek mam niedoczynnosc tarczycy od 16 lat, ale hormony tarczycy sa w porzadku do lat.
Jejku starczy tego labidzenia... :)

przez lunatic 12 kwi 2014, 16:34
Ashleigh,
ja bym brał albo 5 albo 10, ostatnio czytałem artykuł na temat dzielenie leków i nawet przy wydawałoby sie rownym dzieleniu są róznice w zawartosci substancji czynnej w takich wlasnych robionych dawkach i przez to dzialanie moze byc niestabilne, własnie zwracali tam szczególną uwagę na leki p/depresyjne

przez Ashleigh 12 kwi 2014, 16:35
Lekarz mi dal dwake 20 mg. Nawet sobie nie wyobrazam, jak moglabym tyle wziac..?!

-- 12 kwi 2014, 16:39 --

Tez lekarz mi mowil, ze nie powinno sie lekow dzielic, bo w jednym koncu tabletki moze byc inne stezenie substancji czynnej, jak on to powiedzial.
Ale on sie uparl przy 20 mg. Teraz mam recepte na 10 mg-nie wiem, czy sa podzielne.
Jednakze teraz z doswiadczenia sadze, ze to dzielenie nie jest zle...wyglada, ze dzialaja, jak cale tebletki.

przez lunatic 12 kwi 2014, 16:46
trzeba sie tylko liczyc z tym ze przy polowce czy kazdej innej mniejszej dawce dzialanie moze byc niepelne, te zalecane dawki lecznicze nie są wzięte przypadkowo
Ostatnio edytowano 12 kwi 2014, 16:50 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg