ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez wieslawpas 11 kwi 2014, 21:11
Luki_is_back, cos ty ja wcale nie skacze tak po lekech i znie zrazam sie skutkami ubocznymi. Coaxil bralem pol roku, poznie Solian dwa miesiace no i nieptrzenie poszedlem do learza kroy z mnienil to na anafranil, a ten bralem tylko pare dni. W sumie okolo miesiac jestem bez zadnego leku na dzien. Mam tylko leki na spanie.

przez PJT 11 kwi 2014, 21:18
zmieniam 300mg klomipraminy na 40mg escitalopramu
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez Anna Maria 11 kwi 2014, 21:25
PJT, 40? czemu aż tyle przecież max to 30
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 11 kwi 2014, 21:30
a nie 20 jest max?

przez Anna Maria 11 kwi 2014, 21:50
lunatic, niby tak na ulotce, ale mi lekarka zapisuje 30 i mowi ze to max
Anna Maria

przez elmopl79 11 kwi 2014, 21:56
Kasiatko
A jak sie czujesz na esci?30mg to sporo....jak dlugo bierzesz ten lek?Masz/muewasz senność na esci?

przez Anna Maria 11 kwi 2014, 21:59
elmopl79, dobrze się czuję i nie jestem senna. Niestety 20 okazało się za mało. Biore ze 3 lata i to jest jedyny lek który nie przestał działać po 2-3 miesiącach i trzeba było zmieniac na inny.
Anna Maria

przez wieslawpas 11 kwi 2014, 22:34
kasiątko, a jak on na Ciebie dziala?

przez elmopl79 11 kwi 2014, 22:37
Kasiatko
No,to brzmi pocieszająco,ze esci dziala,bo ja juz tracę na to nadzieje.
A czy u Ciebie esci zapisany zostal na depresje?
Bo ja lecze sie na nerwice lękowa i tak sie zastanawiam jak esci moze pomagac w depresji....mnie ten tek nie aktywizuje/mobilizuje.Damopoczucia tez jakos mi nie podniosl ten lek....

przez Zazulka 11 kwi 2014, 22:52
elmopl79 napisał(a):Zazulka
Ja tez popadlam w jakiea myśli,ze moze mam depresje....od paru dni tak sobie wkręcam,bo i nastrój poszedl w dol....Tez pytalam odnośnie prolaktyny,ale nikt mi nie odpiwiedzial:(
A co sie dzialo,ze zrobilas sobie badanie na poziom prolaktyny?
Zbadałam sobie hormony przed wizytą u psychiatry. Oczywiście najpierw skonsultowałam to z lekarzem ogólnym i z ginekologiem.

Kochani, trochę mi się poprawiło. Namęczyłam się na rowerze (parę rundek po miękkich miedzach z górki i pod górkę zrobiło swoje). Trochę mnie przewiało, bo zbytnio przeceniłam pogodę, a zanim się zorientowałam, że przecież mam kaptur, uszy zdążyły mi już prawie odpaść :D. Myśli zajęłam planowaniem menu świątecznego. A jak wróciłam, to największą pociechą było dla mnie przeczytanie, że wy też tak macie :P, a zwłaszcza ten cytat, w którym Luki wkręca sobie depresję. Dziwne to, ale cieszy ;)
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez elmopl79 11 kwi 2014, 23:09
Zazulka
Ale cos Cię zanuepokoilo,ze badalas poziom prolaktyny?

A ja wzielam sie za sprzątanie:)u mnie wszyscy śpią,a ja ganiam ze sciera po domu....
Kurcze,juz nic z tego nie rozumiem.Rano,popoludniu byl koszmar.Samopoczucie wręcz depresyjne z myślami,ze wyląduje tak jak to juz ktos napisal z Napoleonem na spacerze.....A teraz,jest rewelacja,jasny umysl,chce mi sie chciec,jest we mnie ta energia......Lunatic,rozumiesz cos z tego?!!!

przez Anna Maria 11 kwi 2014, 23:13
wieslawpas, na tej dawce 3 lata utrzymuję sie bez depresji tylko mam dwu dniowe spadki, ale to dopuszczalne bo każdy ma gorsze dni.

elmopl79, na depresje i zaburzenia lękowe. Jeśli chodzi o te drugie to nie działa aż tak dobrze jakbym chciała, ale ważne że przynajmniej od depresji jestem wolna.
Anna Maria

przez elmopl79 11 kwi 2014, 23:23
Kasiatko
Mnie zastanawia jak ten lek moze dzialac na depresje.....,bo ja na samym początku jego zażywania,czulam wręcz,ze popadam w jakis stan depresyjny.....matko,jak sobie przypomnę....szok!!!

przez Zazulka 11 kwi 2014, 23:35
elmopl79 napisał(a):Zazulka
Ale cos Cię zanuepokoilo,ze badalas poziom prolaktyny?
A pewnie. Raz, że wiek już po temu, żeby się przebadać. Dwa, że miałam podejrzenie, że mam celiakię. Trzy, że w ostatnich 2 miesiącach rozregulował mi się cykl. Cztery, że schudłam 6 kilo w miesiąc, nie starając się o to. To wszystko połączyło mnie, lekarza ogólnego, gastrologa i ginekologa. A w rezultacie w końcu i psychiatrę :D.

A ja wzielam sie za sprzątanie:)u mnie wszyscy śpią,a ja ganiam ze sciera po domu....
Kurcze,juz nic z tego nie rozumiem.Rano,popoludniu byl koszmar.Samopoczucie wręcz depresyjne z myślami,ze wyląduje tak jak to juz ktos napisal z Napoleonem na spacerze.....A teraz,jest rewelacja,jasny umysl,chce mi sie chciec,jest we mnie ta energia......Lunatic,rozumiesz cos z tego?!!!
Kortyzol w nocy ma najniższy poziom, a rano najwyższy ;) Ja też w nocy ożywam, tylko że spać mi się od razu zachciewa.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Sortuj wg