ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 08 kwi 2014, 19:52
Lunatic
Ja widzialam sie z nią przed jej leczeniem,a potem po4miesiacach.Pisalam Ci,ze to nie ta sama osoba....nie pytalam po jakim czasie zaczela czuc poprawe,ale byla wręcz tryskającą radością,szczesliwa,zupelnie jej wygląd się w zmienil....A cos nie tak u Ciebie z fluo...?

przez lunatic 08 kwi 2014, 19:58
elmopl79,
niestabilnie działa, jak się wydawało ze mijają objawy uboczne w postaci nasilonych stanów lękowych to nagle po 2 tygodniach zaczynają się objawy somatyczne, w takim czasie to przy kazdym innym leku byłem juz po ubokach a nie zeby po 2 tygodniach sie zaczynala jakas druga tura

przez elmopl79 08 kwi 2014, 19:58
Zazulka
No widzisz,a ja mialam cos takiego na esci...to bylo cos okropnego.Dlatego zastanawiam sie czy esci w moim przypadku byl dobrze dobrany....
Nie mam lęków,paniki....ale czuje codziennie ogromna senność w ciągu dnia i to zaczyna mnie bardzo wkurzać..
ilez można zganiać ba pogode....a przez to chodze jak"pijana",brak koncentracji...popoludniu to przechodzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 08 kwi 2014, 20:01
elmopl79,
sennosć po tak długim czasie zazywania?

przez elmopl79 08 kwi 2014, 20:03
Lunatic
Nie wiem co Ci mam powiedzieć,musisz to omówić z lekarzem...Wiem,ze fluo rozkręca sie disc dlugo...druga dziewczyna która znam z tejże samej przychodni co pierwsza,tez jest bardzo zadowolona z fluo...

przez lunatic 08 kwi 2014, 20:07
elmopl79,
wiem ze długo, pod tym względem ten lek to jakies nieporozumienie, stezenie stacjonarne osiaga po miesiącu w najlepszym wypadku albo i po dwóch, dopoki go nie osiagnie to pewnie bedą i wahania i uboki, inne SSRI taki stan osiągają w ciągu tygodnia góra dwóch,no ale nie ma za duzego wyboru wiec co zrobic

przez wisnia80 08 kwi 2014, 20:25
Dziwne rzeczy tu piszecie.

Moje wrażenia po 3 tyg:
- wydłużenie dojścia (sex)
- zmiana konsystencji nasienia
- zwiększenie potliwości tak - ale tylko podczas dużego wysiłku.
- zmniejszenie zapotrzebowania na sen
- odrobinę zwiększenie koncentracji
- zmniejszenie spoczynkowej akcji serca
- ziewanie w ciągu 2-3 pierwszych dni

to chyba tyle :D

przez wieslawpas 08 kwi 2014, 20:30
czy ten lek pomaga na stany napiecia psychiczniego? Pytam poniewaz to jest mog glownu objaw, nie leki ani napady paniki. Tylko to cholerne meczace napiecie.

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 20:34
wieslawpas
Wczoraj zadałeś to samo pytanie i nawet Ci odpowiedziałem w taki sposób:

"Stan napięcia, o którym piszesz to również objaw lęku, który gdzieś w Tobie siedzi.
Esci może na to pomóc, tylko efekt nie będzie spektakularny i szybki, jak na benzo.
Jeśli wystarczy Ci cierpliwości i zaufania do lekarza to jest duża szansa, że się z tym problemem uporasz."
Luki_is_back

przez inez3 08 kwi 2014, 20:38
elmopl79, nie wiem czy to Lamitrin czy esci zaczęło działać, ale już mnie tak nie telepie, napięcia prawie nie ma (no nie licząc poniedziałku i tego dziwnego stanu wraz z wymiotami, ale to chyba z nakręcenia bardziej). Lęki mniej nasilone, więc coś się dzieje. A co do Twojego pytania to nie, nie mam nic takiego.

wieslawpas, po to między innymi są antydepresanty.

-- Wt kwi 08, 2014 8:40 pm --

wisnia80, to faktycznie u ciebie w zasadzie zero uboków.

Kurde, czy tylko u mnie esci nie powoduje wzmożonej senności? Spać np. w dzień zaczęłam dopiero przy Lamitrinie co akurat jest fajne, bo w nocy wciąż budziłam się o 4 (póki co dalej tak jest), a o dosypianiu w dzień nie było nawet mowy.

przez wieslawpas 08 kwi 2014, 20:42
Luki_is_back, Dziekuje za opodowiedz. Na tym watki tak duzo sie dzieje, ze nie zauwazylem Twojej poprzedniej odpowiedzi.
Moze to zadziala bo lekarka, ta co mi ten lek zapisala pomogla mi z bezsennoscia, lekiem cloraxen. No o zapisala mi mirtagen do zarzywania na codzien.
Moze ten mozarin w czyms pomoze, tylko ze boje sie tych choleronych ubokow. Czy rzeczywiscie na tym leku sa uboki? Pytam bo bralem juz solian, coaxil, anafranil i zadnych ubokow nie uświadczyłem.

przez inez3 08 kwi 2014, 20:44
wieslawpas, uboki mogą być, ale nie muszą. Skoro na innych lekach nie miałeś (zazdroszczę) to może i tu nic nie będzie się działo.

przez wieslawpas 08 kwi 2014, 20:44
inez3, na co masz przepisany ten lek Lamitrinia?

przez inez3 08 kwi 2014, 20:46
wieslawpas, Lamitrin w moim przypadku ma służyć jako wsparcie do esci. To jest stabilizator nastroju, a poza tym to lek na padaczkę :D, stosowany również w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych (żadnego z powyższych nie mam).

Sortuj wg