ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 12:53
Na 90% zalecił brać rano. Dla niepiśmiennych rysują takie szlaczki 1 - - albo - - 1 i nad tym jest słoneczko albo księżyc:)
Nie powinno być wielkiej różnicy w działaniu, tylko biorą wieczorem mogą być problemy z zaśnięciem. Można przetestować samemu.
Luki_is_back

przez evil never dies 08 kwi 2014, 12:56
Esci to dla mnie były prze pół roku cukierki, zero działania w dawce 20 mg, a teraz na 75 mg Wenli (niby mało) ciągle myślę żeby się zabić. Ale te psychotropy są poryte. Chyba faktycznie najlepiej bez tego syfu. Jak przeżyje do jutra to idę do psychiatry niech mi to gówno zamieni na coś innego.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez inez3 08 kwi 2014, 13:03
Zazulka, hmm, no ja w moich postach jestem szczera do bolu, bo potrzebuje się wygadać. Niestety dla mnie mam taką naturę, że bardziej widzę to co zle i rzadziej zauważam to co dobre. Stąd widzę minusy dokładniej niż plusy esci. Poza tym chciałabym czuć się "idealnie", a czegoś takiego nie ma :).

-- Wt kwi 08, 2014 1:06 pm --

evil never dies, no widzisz, a dla mnie wenla była super. Z resztą tak jak sertralina tylko, że po niej szybko wszystko wracało. Po wenli miałam 3 lata spokoju.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zazulka 08 kwi 2014, 13:15
inez3 napisał(a):ZazulkaNiestety dla mnie mam taką naturę, że bardziej widzę to co zle i rzadziej zauważam to co dobre. Stąd widzę minusy dokładniej niż plusy esci. Poza tym chciałabym czuć się "idealnie", a czegoś takiego nie ma :).
Też tak mam, dlatego te plusy sobie zapisuję, żebym nie zapomniała, że są. Gdy przychodzi gorszy dzień wtedy tak łatwo o nich zapomnieć i zatracić się w "nieszczęściu".
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 08 kwi 2014, 13:38
Zazulka, to chyba cecha nerwicowców ;). Może też zacznę zapisywać?

przez wisnia80 08 kwi 2014, 14:42
A czy z jednego SSRI np: esci na drugi np: paro można przeskoczyć od razu? Jak się odbywa zmiana leku?

przez evil never dies 08 kwi 2014, 14:47
wisnia80 napisał(a):A czy z jednego SSRI np: esci na drugi np: paro można przeskoczyć od razu? Jak się odbywa zmiana leku?

Chyba można, bo ja z SSRI (ESCI) przeszedłem z marszu na SNRI (WENLA), więc chyba SSRI na SSRI tym bardziej no problem.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez agusiaww 08 kwi 2014, 17:26
Ja wziełam lek ktory przywrocil mi depreche, jest na razie w stanie lekkim ale czuje jak sie rozkreca, czy Wam ten lek pomogl na depresje i na lęki?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez devnull 08 kwi 2014, 17:30
Ja już mam dosyć, pół roku zamulenia na dawkach 15-25mg.
Im wyższa dawka tym większa obojętność, a uspokojenie po ESCI jest jakieś dziwne,
momentami czuję się totalnie zamulony a jednak odczuwam lęk, więc o co tu kur*a chodzi,
do tego hektolitry potu spływają po pachach, czuję się dosłownie jak narkoman,
zacząłem seplenić po tym leku, mam problemy z koncentracją i wrażenie nieistnienia,
ten lek klasycznie zaburza funkcje poznawcze.
Jedyna zaleta tego leku to taka, że ma najmniej skutków ubocznych ze wszystkich antydepresantów
jakie brałem o czym pisałem już 100x.
Przechodzę powoli na Paroksetyne, dziś biorę tylko 10mg ESCI i zmniejszam dalej.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez inez3 08 kwi 2014, 18:00
zaqzax-3, to niedobrze, że nie zadziałał, a co teraz?
Co do skutków ubocznych, może ja jestem jakaś wrażliwsza, ale dla mnie były porównywalne z innymi antydepr, a brałam i sertraline i wenle. Mam tylko wrażenie, że esci wolniej działa. Nie pamiętam dobrze już, ale wenla chyba mnie szybciej na nogi postawiła i te nawet drobne zmiany były bardziej widoczne. Poza tym przy innych antydepr nie musiałam się wspomagać innymi lekami, a tu dostałam Lamitrin. Wiadomo jednak, że każdy organizm jest inny.

przez agusiaww 08 kwi 2014, 19:27
Pisałam w innym temacie dogrzebałam sie ze ten antydepresant mozna brac nawet w trakcie karmienia piersia, wiec dlatego moze on tylko działa bardzo lekko.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez elmopl79 08 kwi 2014, 19:40
agusiaww napisał(a):Ja wziełam lek ktory przywrocil mi depreche, jest na razie w stanie lekkim ale czuje jak sie rozkreca, czy Wam ten lek pomogl na depresje i na lęki?

A co to za lek,który wywolal depresje?

Lunatic
Co u Ciebie?

Inez
Czujesz jakas poprawe po tym lamitrinie?
A mialas ba esci uczucie jakbyś nie panowala nad swoim umyslem,swoimi myslami....?
Ja tak mialam na początku,potem takie uczucie,braku jasnosci umyslu...taki zament w glowie....to utrzymywalo sie dość dlugo.
Czy miewaliscie cos podobnego na esci?

-- 08 kwi 2014, 18:42 --

agusiawww
Esci mozna brac jak sie karmi?Czyli w ciąży tez?No,wiadomo,ze lepiej nie brać w ciąży lekow,ale...

przez lunatic 08 kwi 2014, 19:44
czekam na wizyte u lekarza jak na zbawienie, zaden z lekow które bralem nie mial tak dziwacznego dzialania jak fluo, pisalas kiedys o jakiejs osobie której pomogł Andepin, nie mowila Ci po jakim czasie zaczął działać?

przez Zazulka 08 kwi 2014, 19:44
elmopl79 napisał(a):A mialas ba esci uczucie jakbyś nie panowala nad swoim umyslem,swoimi myslami....?
Ja tak mialam na początku,potem takie uczucie,braku jasnosci umyslu...taki zament w glowie....to utrzymywalo sie dość dlugo.
Czy miewaliscie cos podobnego na esci?

U mnie nic takiego się nie dzieje.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Sortuj wg