ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 05 kwi 2014, 17:23
wieslawpas napisał(a):Tojaaa, napady paniki 3 dzennnie i odrealnienia po paro

heh, to po esci bedzie 7 razy dziennie chyba

przez lena1234 05 kwi 2014, 18:20
margor26 napisał(a):po ilu dniach mozna zwiększyc dawkę servenonu z 5mg na 10mg?

Mi lekarz kazał brać przez 6 dni 5mg, a potem 10mg. Lepiej jednak skontaktuj się z lekarzem i z nim to ustal, nie rób nic sama. Te leki naprawde sa dziwne.

przez inez3 05 kwi 2014, 19:22
Najbardziej zabawne jest to, że mi lekarz mówił, że esci ma bardzo łagodne skutki uboczne i ogólnie lajcik... Czułam się okropnie i mam wrażenie, że gorzej niż na innych lekach, a może już nie pamiętam po prostu, bo to było dawno... Tak czy siak, wszystkie te leki mają skutki uboczne i niestety trzeba to wytrzymać...

Tojaaa ja nie mówię, że to skutek uboczny. Może tak jest z tym spaniem przy tym twoim miksie. Szczerze, chciałabym spać 10h zamiast 5 ;).

Co do dawek. Ja 5mg servenonu brałam tylko 2 dni, ale to ustala lekarz. Nic na własną rękę.

A ja właśnie dziś weszłam na docelową dawkę Lamitrinu. Sama nie wiem czy to on pomógł czy esci, ale jest nieźle :). W sumie nigdy nie brałam dwóch leków na raz, ale widocznie teraz jest taka potrzeba...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez suwak 05 kwi 2014, 19:49
Esci działa bardzo selektywnie, dlatego wszelkie skutki uboczne wynikają na niej tylko z powodu wzrostu serotoniny w mózgu, a nie z jakichśtam dodatkowych działań. A wzrost serotoniny to jest ten mechanizm terapeutyczny, więc nie da się usunąć skutków ubocznych z leków SSRI nawet najbardziej selektywnych, jak Escitalopram.

przez wieslawpas 05 kwi 2014, 21:15
Mam w tym tygodniu spotanie z lekarzem i zapytam czy brac ten lek. Moze jednak w czyms pomoze po jakims czasie....

przez margor26 06 kwi 2014, 07:42
Ja po paro czułam się strasznie wzmożone nerwy drżenie jakości uczucie mrowienia i palenia ciała osłabienie. Ze względu na to iż musiałam normalnie funkcjonować musiałam z niego zrezygnować. Co do esci to jestem 2 dzień na dawce 5mg i jest ok tzn nie mam za bardzo ubokow. Od poniedziałku wezmę juz chyba 10mg. Wydaje mi się ze lekarz trochę przepisał mi za duza dawkę 20mg to juz max. Chce narazie pobrać 10mg i zobaczę czy mi to wystarczy
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez evil never dies 06 kwi 2014, 07:51
suwak napisał(a):Esci działa bardzo selektywnie, dlatego wszelkie skutki uboczne wynikają na niej tylko z powodu wzrostu serotoniny w mózgu, a nie z jakichśtam dodatkowych działań. A wzrost serotoniny to jest ten mechanizm terapeutyczny, więc nie da się usunąć skutków ubocznych z leków SSRI nawet najbardziej selektywnych, jak Escitalopram.

Ja na Esci (10 i 20 mg) nie miałem ŻADNYCH skutków ubocznych. Może w pierwszych dwóch, trzech dniach jakieś lekkie ale minimalnie. Po 5 miesiącach brania psychiatra zmienila mi teraz na Wenlę, bo Esci NIC nie dało. Ciekawe co będzie następne... i kiedy dyskretnie zaproponuje mi odpoczynek w szpitalu :mrgreen:
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez margor26 06 kwi 2014, 08:48
evil never dies napisał(a):
suwak napisał(a):Esci działa bardzo selektywnie, dlatego wszelkie skutki uboczne wynikają na niej tylko z powodu wzrostu serotoniny w mózgu, a nie z jakichśtam dodatkowych działań. A wzrost serotoniny to jest ten mechanizm terapeutyczny, więc nie da się usunąć skutków ubocznych z leków SSRI nawet najbardziej selektywnych, jak Escitalopram.

Ja na Esci (10 i 20 mg) nie miałem ŻADNYCH skutków ubocznych. Może w pierwszych dwóch, trzech dniach jakieś lekkie ale minimalnie. Po 5 miesiącach brania psychiatra zmienila mi teraz na Wenlę, bo Esci NIC nie dało. Ciekawe co będzie następne... i kiedy dyskretnie zaproponuje mi odpoczynek w szpitalu :mrgreen:

kurcze jestes kolejna osoba ktorej ten lek nic nie pomógł ciekawe jak na mnie zadziała, brałam przez długi czas paroksetynę pomogła mi bardzo zredukowała lęki ale jak wiadomo jest to jeden z najsilniejszych lekow teraz moze esci mi pomoze bo jedyne co mam to nerwy i objawy somatyczne.

-- 06 kwi 2014, 08:50 --

lunatic napisał(a):
wieslawpas napisał(a):Tojaaa, napady paniki 3 dzennnie i odrealnienia po paro

heh, to po esci bedzie 7 razy dziennie chyba

nie wydaje mi sie esci jest słabsze od paroksetyny

-- 06 kwi 2014, 08:53 --

wieslawpas napisał(a):Tojaaa, ta o uboki po esc mi chodzi, mowisz ze po tygodniu przeszzlo ale mialas lepsze sampoczucie po nim ja minely uboki?

zawsze mozna wspomoc sie benzo eliminuja troche skutki uboczne
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Tojaaa 06 kwi 2014, 09:11
Biorę to paro juz ze 2 tygodnie i póki co nie zauważyłam różnicy miedzy działaniem esci i paro. Dalej pozostaje spina i łatwość wkrecania sie wszystkim i panikowania. Nie wiem juz co na mnie zadziała skutecznie, podlamuje sie juz

przez margor26 06 kwi 2014, 09:33
Tojaaa napisał(a):Biorę to paro juz ze 2 tygodnie i póki co nie zauważyłam różnicy miedzy działaniem esci i paro. Dalej pozostaje spina i łatwość wkrecania sie wszystkim i panikowania. Nie wiem juz co na mnie zadziała skutecznie, podlamuje sie juz

paro sie długo rozkreca musisz byc cierpliwa napewno ci pomoze na pełny efekt trzeba czekac nawet ze 2 miesiace
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez inez3 06 kwi 2014, 10:29
margor26, a mi esci pomaga, a biorę dopiero 5 tydzień. Fakt, biorę jeszcze drugi lek, ale to tylko wsparcie na początku. Jak do tej pory wszystkie leki mi pomagały - sertralina i wenla. Problem jest taki, że nerwica wraca, ale zabrałam się ostro za terapię, więc liczę, że tym razem pomoże... Mysle też, że osoby, którym esci pomogło już tu nie siedzą, bo nie mają po co. Wiadomo jednak, że nie na każdego wszystko działa...

A ja do Was pisze, że swojego mieszkania :D. Tak, tak, wróciłam do domu :).

przez margor26 06 kwi 2014, 10:35
inez3 napisał(a):margor26, a mi esci pomaga, a biorę dopiero 5 tydzień. Fakt, biorę jeszcze drugi lek, ale to tylko wsparcie na początku. Jak do tej pory wszystkie leki mi pomagały - sertralina i wenla. Problem jest taki, że nerwica wraca, ale zabrałam się ostro za terapię, więc liczę, że tym razem pomoże... Mysle też, że osoby, którym esci pomogło już tu nie siedzą, bo nie mają po co. Wiadomo jednak, że nie na każdego wszystko działa...

A ja do Was pisze, że swojego mieszkania :D. Tak, tak, wróciłam do domu :).

wiem ze same leki to nie wszystko dlatego zapisalam sie tez na psychoterapie zaczynam od czwartku poki co mam dobre nastawienie do leku i do terapi mam nadzieje ze bedzie dobrze.
Inez a w jakiej dawce bralam esci?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez inez3 06 kwi 2014, 11:08
margor26, póki co 10 mg.

-- N kwi 06, 2014 11:17 am --

Tojaaa, 2 tyg to jeszcze mało. Poczekaj... Przejdź kilkanaście stron wstecz i poczytaj co ja pisałam po 2 tyg na esci... Daj się lekowi rozkręcić.

przez Tojaaa 06 kwi 2014, 12:21
Może kobitki macie racje co do paro i czasu na rozkrecenie. Ale ja brałam esci 3 miesiące i tez czekałam aż sie rozkreci i nie zatrybilo jak trzeba. Zjadłam juz opakowanie paro i na razie nie widzę różnicy miedzy działaniem esci i paro, czyli żadne. Czekam i będę cierpliwa.

Inez, super, esci działa i będzie tylko lepiej. We własnym domku najlepiej :great:

margor26, ja brałam 15 mg esci i jakoś średnio działało..... :(

Sortuj wg