ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 29 mar 2014, 13:35
Zazulka,
zalezy od nasilenia objawów, ale czasem jak przegladam forum mam wrażenie ze lekarze wypisują te leki na problemy na które one nie są przeznaczone i potem są duże oczekiwania i pisanie ze lek nie działa, moze tak nie jest bo nikt tu nie pisze pewnie wszystkiego co mu dokucza ale jak się przegląda niektóre Wasze wypowiedzi odnosi sie wrażenie ze dostaliście lek przeciwdepresyjny na "spinę"

przez Luki_Nerwusik 29 mar 2014, 13:39
Ja mam inną definicję "spiny". Dla mnie to napięcie fizyczne i psychiczne. Mięśnie są tak napięte, że aż bolą, ręce się trzęsą. Do tego nerwowość i wybuchanie złością z byle powodu, właśnie przez co ciągłe napięcie. Są to objawy bardzo dokuczliwe i utrudniające normalne egzystowanie.
Luki_Nerwusik

przez Tojaaa 29 mar 2014, 13:40
Zazulka, dobre porównanie z tym kotem. :smile: tak to jest, pełna gotowość bo nie wiadomo co i kiedy przyatakuje. Mam jak Ty, wiele sytuacji w życiu mnie stresuje i czuje spine. Ale ja sie z tym nie mogę pogodzić i pzyzwyczaic. Męczy mnie to okrutnie

Lunatic, no masz trochę racji, ze antydepresanty są przepisywane na spine. Życie w ciągłym napięciu naprawdę jest okropne. Nic nie cieszy, funkcjonujesz, bo musisz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zazulka 29 mar 2014, 13:42
lunatic
Fakt, czasami może tak to wyglądać ;)
Ja już pisałam, że na przykład u mnie nie było efektów ubocznych. Albo raczej trudno określić czy były, bo... było sporo z tego, co jest napisane w ulotce, ale trudno to nazwać ubokami, skoro to te same objawy, które wpisane są w chorobę (może z wyjątkiem krwawienia z nosa, bo to miałam tylko na początku brania leku ;) i nie kojarzę tego raczej z ogólnymi objawami choroby)
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Tojaaa 29 mar 2014, 13:44
Cześć lucky luck :papa:

przez Luki_Nerwusik 29 mar 2014, 13:47
Cześć Tojaaa, dojechałaś już do stolicy?
Ja przekopałem przed momentem ogródek pod warzywniak i łykam powietrze. Piękna pogoda.
Luki_Nerwusik

przez Zazulka 29 mar 2014, 13:51
Luki
Wszystko zależy od intensywności. Czasem faktycznie jest to aż tak silne, że bolą mięśnie, szyja, głowa. I ta irytacja i wybuch (u mnie raczej nie złość, ale właśnie irytacja). I to, że towarzyszy człowiekowi, nie ważne w jakim stopniu napięcia, za to prawie bez przerwy. Trzyma, kumuluje się, nawarstwia, aż w końcu jak nie... pier...lnie
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Tojaaa 29 mar 2014, 13:51
Jeszcze nie, bo po drodze pociąg potrącił motocykliste, ale przeżył. Zaliczylismy prawie 3 godzinne stanie w polu. :-| to zdarzenie tez mnie trochę zestresowalo

przez lunatic 29 mar 2014, 14:04
Tojaaa napisał(a):Jeszcze nie, bo po drodze pociąg potrącił motocykliste, ale przeżył. Zaliczylismy prawie 3 godzinne stanie w polu. :-| to zdarzenie tez mnie trochę zestresowalo

A chciałabys zeby Cie lek tak odłączył od świata zebys była nieczuła na tego typu sprawy?

przez Zazulka 29 mar 2014, 14:12
Chyba raczej, by pomógł przywrócić prawidłowe proporcje między akcją a reakcją. Zapewne też ta prawidłowość proporcji to sprawa osobnicza, indywidualna i subiektywna.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez lunatic 29 mar 2014, 14:23
a jaka mialaby byc prawidłowa reakcja na tego typu sytuacje? atak paniki na pewno nieprawidłowa, ale troche zestresowanie? no chyba prawidłowa

-- 29 mar 2014, 13:23 --

totalna obojętność? no chyba tez nie do konca prawidłowa

przez Zazulka 29 mar 2014, 14:48
lunatic napisał(a):totalna obojętność? no chyba tez nie do konca prawidłowa
Z całą pewnością nie jest. I chyba nikt nie chce być do końca obojętnym na wszystko, przecież uczucia, odczucia to spora część naszego człowieczeństwa. Ale głowy za wszystkich uciąć bym sobie nie dała, bo może są tacy, którzy nie chcieliby czuć absolutnie nic.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 29 mar 2014, 15:49
Dla mnie spina to jak z tym kotem napewno, ale reż ciagłe zdenerwowanie nieadekwatne do sytuacji. Tzn. mam się spotkać ze znajomymi a ja się cała trzęse, bo nie wiem jak w tym zdenerwowaniu dam radę wysiedziec, zjeść coś (żołądek scisniety, wszelkie zapachy odrzucają) albo jak ja wytrzymam w tym sklepie skoro tak się czuje itp. itd.

przez Gradrec 29 mar 2014, 17:30
No, czwarty miesiac, a tu /cenzura/ zbity. Lękow nie ma, ale o braku depresji mozna zapomniec. <zdaje relacje>
Wlasciwie depresja raczej poszla w depresyjna strone i "niesluszne" mam mysli, w stosunku do swojej przyszlosci ^^;

Natomiast lęki i uboki poszly W PIZDU na szczescie :-)

Sortuj wg