ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 28 mar 2014, 10:46
evil never dies,
tak jest z tymi lekami :pirate: najpierw czekanie az miną objawy uboczne i lek zacznie działać zeby potem dojść po jakimś czasie do momentu w którym przestanie działać

przez mousike 28 mar 2014, 11:46
Dzis wzielam pierwszy raz ten Escitalopram pol tabletki czyli 5mg i nie wiem czemu ale czuje takie dziwne podwyzszenie nastroju... takie jakby "duchowo psychiczne laskotanie" . :P Takie momenty leku pomieszane z dziwna radoscia. :o
Wczesniej bralam Sertraline jakis czas potem odstawilam bo malo pomagala a chwilami czulam sie gorzej. :shock:
Czy to mozliwe ze lek tak zaczal szybko dzialac czy to placebo...? :roll:

przez lunatic 28 mar 2014, 11:47
chwilowy efekt, raczej nie placebo bo też tak często mam po pierwszych dawkach nowych leków, za 2-3 dni może juz tego nie być

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zazulka 28 mar 2014, 12:14
Też tak miałam. Taka fajna, lekka ekscytacja. Szkoda, że przechodzi :D
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez wisnia80 28 mar 2014, 13:53
A właśnie, piszecie tu że esci to kosmetyczny lek, a ja znalazłem info w necie, że plasuje się w sile wychwytu tuż za paroksetyną.

przez lunatic 28 mar 2014, 14:28
Ktos sobie wymyslil takie okreslenie ktore nie wiadomo co ma znaczyc,podaj link do tego info
Za paroksetyna a nawet wg niektorych badan nawet na rowni powinna byc sertralina

przez inez3 28 mar 2014, 14:34
A ja chyba wreszcie mogę powiedzieć, że esci zaczęło działać :). Brak problemów z jedzeniem rano, brak telepawki, normalność poczułam :).

przez chester 28 mar 2014, 14:35
lunatic, http://pl.wikipedia.org/wiki/Selektywne ... serotoniny
Escitalopram silniej wychwytuje serotoninę niż setralina, citalopram również. Z tym że oba są najbardziej selektywne.

przez sm@kosz 28 mar 2014, 14:47
Biorę Depralin już miesiąc 0,5>1>1,25 :D >1.5. Teraz mam brać 2.0mg, zapytałem magika, czy ze mną już tak źle, a otrzymałem odpowiedź tylko, że jak ma być dobrze, to trzeba zwiększyć dawkę i tyle w temacie. Czasami zastanawiam się czy ten lek na stałe nie wprowadza jakiś zmian w mózgu :P No wiecie, nie są to cukierki. A nerwica jest przez lekarzy/psychiatrów moim zdaniem traktowana jak przewlekłe przeziębienie. My przechodzimy czasami piekło, a z reguły przeprowadza się krótki wywiad, czasami dostaje się skierowanie na badania morfologii i wsio. Wychodzimy z receptą, łykamy te pastylki i czekamy na lepszy dzień. Idealna żyła złota. Pomijam już fakt, że większość objawów sami na siłę sobie wkręcamy czytając o tym wszystkim w sieci, a nerwica robi sobie tylko z tego pożytek.

przez lunatic 28 mar 2014, 14:48
chester,
To co tam pisze wikipedia to nie podaje zadnego zrodla,poza tym sertralina stosowana jest w dawce 50mg a nie 20jak citalopram,wiadomo ze w dawce 20mg bedzie slabsza od citalopramu

przez freda 28 mar 2014, 16:09
inez3, przecież mówiłam,że tak będzie. :D :great:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Zazulka 28 mar 2014, 16:14
inez3 napisał(a):A ja chyba wreszcie mogę powiedzieć, że esci zaczęło działać :). Brak problemów z jedzeniem rano, brak telepawki, normalność poczułam :).
Super. Bardzo się cieszę. Ja dla odmiany jestem "świeżo po zawale". Ale już cudem ozdrowiałam. Tylko nogi trochę się jeszcze trzęsą. Oj, czułam, że coś się szykuje, tylko nie wiedziałam, w które miejsce uderzy :D Ale i tak ta dzisiejsza jazda to tylko jakieś 40-60% tego, co było.

-- 28 mar 2014, 15:22 --

sm@kosz napisał(a):My przechodzimy czasami piekło, a z reguły przeprowadza się krótki wywiad, czasami dostaje się skierowanie na badania morfologii i wsio. Wychodzimy z receptą, łykamy te pastylki i czekamy na lepszy dzień
No, nie wiem, czy taki krótki. Mój przy pierwszej wizycie trwał jakieś 1,5 godziny. Nie dostałam żadnego skierowania, bo przyszłam już z kompletem badań zrobionych. Ja poczułam się potraktowana poważnie a nie na odczepnego.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez mousike 28 mar 2014, 17:16
Yyy...pisalam wczesniej ze po Esci mialam nagla poprawe nastroju...po godzinie wrocilo do normy. :roll:

Czy ten lek i ogolnie leki tego typu wplywaja w ogole na negatywne powtarzajace sie agresywne mysli?
Czy to tylko poprawia nastroj czy o co chodzi?
Mi najbardziej dokuczaja agresywne mysli nieustanne o krzywdzeniu i niszczeniu takie baaaardzo negatywne :(
Chcialabym patrzec na bliska mi osobe i nie myslec ciagle o skrzywdzeniu jej... to dotyczy tez obcych osob :-|

przez Zazulka 28 mar 2014, 17:30
Z ulotki:
'Wskazania: Leczenie dużych epizodów depresji. Leczenie zaburzeń lękowych takich jak napady lęku panicznego z agorafobią lub bez agorafobii (np.lęk przed opuszczeniem domu, przebywaniem w tłumie i miejscach publicznych), lęku społecznego (lęk przed kontaktami z ludźmi) oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (natrętnych zachowań, myśli). "
Z własnego doświadczenia ci nie powiem, bo myśli agresywnych nie mam. Ale czuję, że u mnie działa na, nazwijmy to, obsesyjne myśli lękowe. W tej chili (odpukać, oby tak dalej) nie "zapętlam się" tak bardzo na jakiejś myśli, wydarzeniu, sytuacji, która nakręca we mnie lęki. W ciągu miesiąca brania miałam jeden epizod nakręcenia się.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Sortuj wg