ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 26 mar 2014, 11:31
Tojaaa
To nie komuna, nie jesteśmy skazani na jedną pracę do emerytury. Jeśli nas wykańcza to trzeba powiedzieć STOP.
Jesteś mądrą babką, świetnie Ci idzie na studiach, to i z robotą nie będzie problemów.
Luki_Nerwusik

przez inez3 26 mar 2014, 11:32
Zazulka, hehe, no mam nadzieję, że to tendencja wzrostowa. Może coś się ruszy w temacie :).

-- Śr mar 26, 2014 11:33 am --

Tojaaa, a ile masz zastępowoac szefa? A tak w ogóle nawet kilka dni coś może zmienić.

przez wisnia80 26 mar 2014, 11:38
lunatic napisał(a):wisnia80,
jakby się tylko tym sugerować to by znaczyło ze nie ma sensu w ogole tego leku zaczynać brać bo moze 1/10 osób go tutaj chwali, ja bym sie cieszył ze nie mam objawów ubocznych

No niby tak, ale chodzi mi po głowie myśl, że jak nie ma uboków, tzn. że nie działa :mrgreen:

Trza było może paro brać jak dawali hy hy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 26 mar 2014, 11:39
wisnia80
A jak byś chciał, żeby ten lek działał? Co chcesz nim osiągnąć konkretnie?
Luki_Nerwusik

przez lunatic 26 mar 2014, 11:40
wisnia80,
ale dzialanie leku nie ma polegac na tym ze daje uboki :D widocznie masz dobrą tolerancję na podniesienie serotoniny

przez Tojaaa 26 mar 2014, 11:43
Dziękuje Wam wszystkim. Szefa mam zastępować do końca maja. Być może potem awansuje na jego stanowisko. Z jednej strony super być doceniony,,a z drugiej koszmar dla mnie i mojej zlęknionej psychiki. Do pózniej , zmykam.

przez Zazulka 26 mar 2014, 11:49
wisni80
ja pisałam, że właściwie nie mam uboków. Znaczy może mam, może nie mam. Po prostu nie czuję się gorzej niż przed braniem, ani nie mam dodatkowych akcji niż przed braniem. To co było przedtem, jest i teraz. Nawet powiem, że mniej intensywnie: zawroty były i są, nudności były i są, spina była i jest, myśli głupie wszędobylskie były i są. Zatem trudno to traktować jako efekty uboczne, zwłaszcza, że nasilenie owych jest mniejsze niż przed lekiem. Jakby zrobić bilans to jest na plus. Oczywiście, że chciałabym, żeby było lepiej, ale to dopiero 11 dzień na pełnej dawce (27 od początku łykania). No ale.... niecierpliwość i we mnie zaczyna rosnąć, choć miałam nadzieję tego uniknąć ;)

Tojaaa
w sumie to nie dziwię się, że tak się czujesz codziennie rano. Ja miałam tylko 3 ostatnie dni napięte w pracy i od razu dało się to odczuć. Poza tym zastanawiam się, czy ci się jakiś IBS dodatkowo nie przyplątał. To codzienne siedzenie w kibelku nieźle może człowieka przetrzepać.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez wisnia80 26 mar 2014, 12:03
Luki_Nerwusik napisał(a):wisnia80
A jak byś chciał, żeby ten lek działał? Co chcesz nim osiągnąć konkretnie?

Mam FS, i NN. Głównie chodzi mi o tą fobie społ. Chciałbym się czuć wśród ludzi swobodnie.

przez Luki_Nerwusik 26 mar 2014, 12:05
A jak się czujesz wśród ludzi? Czerwienisz się, pocisz, serce wali? Wśród wszystkich ludzi, czy tylko obcych?
Luki_Nerwusik

przez wisnia80 26 mar 2014, 12:08
Luki_Nerwusik napisał(a):A jak się czujesz wśród ludzi? Czerwienisz się, pocisz, serce wali? Wśród wszystkich ludzi, czy tylko obcych?

Tylko obcych. Nie mam takich objawów o których piszesz. Tylko bardzo wysokie napięcie, jakby stres. Czyli idąc do zwykłego sklepu, czuję się pewnie jak ktoś normalny idący na egzamin np.

przez Luki_Nerwusik 26 mar 2014, 12:12
Nie myślałeś o psychoterapii? Myślę, że mogłaby pomóc bardziej niż leki, w tym przypadku.
Luki_Nerwusik

przez inez3 26 mar 2014, 12:15
A taka propos psychoterapii, czy ktoś z Was gdzieś chodzi?

przez Luki_Nerwusik 26 mar 2014, 12:19
inez3 napisał(a):A taka propos psychoterapii, czy ktoś z Was gdzieś chodzi?

Ja chodzę od września. Nieźle mi przemeblowała myślenie i dużo dowiedziałem się o sobie.
Dziś też mam wizytę, ale kusi mnie żeby powiedzieć terapeutce, że dziś ostatnia wizyta, podziękować i iść przez życie samemu podejmując decyzję. Myślę, że jestem na to gotowy.
Luki_Nerwusik

przez Zazulka 26 mar 2014, 12:19
Ja powolutku dojrzewam.
A propos właśnie planowania: psychiatrę mam prywatnego (na razie przynajmniej), psychologa planuję na NFZ (bo to jednak dłuższa impreza i regularna, więc nie stać mnie prywatnie). Nie wiecie przypadkiem, czy potrzebny mi jakiś glejt, żeby się zapisać? To znaczy dowód ubezpieczenia to wiadomo, ale jakiś papier od psychiatry, czy cuś? Czy po prostu idzie się na żywioł? Wiem, że to nie całkiem ten temat, ale skoro już zaczęłiśmy...
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Sortuj wg