ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 26 mar 2014, 09:51
A ja muszę stwierdzić, że dziś jest całkiem nieźle.obudziłam się o 5, więc już zupełnie inaczej. Przed 6 zjadłam cos, bo mnie w żołądku aż burczalo - trochę na siłę, bo mam teraz obsesję z tym jedzeniem rano. Jestem trochę poddenerwowana, ale nie jest źle.
Tojaaa, nie ma tak, że nie możesz sobie wziąć wolnego. Wykonczysz się w ten sposób. Też myślałam, że nie mogę brać wolnego, ale nic strasznego się nie działo. Dziewczyno, zdrowie najważniejsze.

przez Tojaaa 26 mar 2014, 09:51
Napięcie mięśni czuje, a obudzilam sie spocona jak mysz. O śniadaniu mogę zapomnieć, na pewno nic nie zjem

przez inez3 26 mar 2014, 09:56
Tojaaa, spocenie to od leków. Skoro nie możesz to nie jedz. Ja sugeruję żebyś jednak wzięła to hydro. Jaka masz dawkę?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 26 mar 2014, 09:58
mam 10 i 25. Naprawdę nie mogę. Będę siedzieć w pracy i trzasc sie. A Tobie lepiej?na jakiej dawne esci jesteś?

przez inez3 26 mar 2014, 10:02
Kochana, ulżyłabyś sobie. Ja wczoraj wzięlam w pracy 10 i przed spaniem 10.
Ja cały czas biorę 10mg, ale dopiero 4 tydz. Do tego w zeszły piątek dostałam stabilizator nastroju Lamitrin (w sumie to nie wiem jakie ma mieć zastosowanie, bo zaczyna działać po czasie).

przez Tojaaa 26 mar 2014, 10:09
inez3, pamietam, ze brałas benzo. Zamienilas je na hydro? Na jakiej dawne esci jesteś?

przez inez3 26 mar 2014, 10:13
Dawka esci to 10mg cały czas. Tak, benzo już nie biorę. Teraz mam hydro i też daje radę może bardziej na zasadzie placebo, bo dawka jak dla dzieci.

przez Tojaaa 26 mar 2014, 10:22
No i jak działa na Ciebie esci? Czujesz poprawę?

przez inez3 26 mar 2014, 10:30
No jakąś tam na pewno, ale to jeszcze nie to co bym chciała. Niestety psychiatra mówi, że to i tak krótko, bo dopiero 4 tydz. Jest napewno lepiej niż tydzień temu i 2. Spina nadal jest, ze spaniem w weekendy ok, ale w tyg tak sobie. Dodatkowo dorzuciłam sobie problemy z jedzeniem w pracy... Jednym słowem daleko jeszcze do stabilizacji...

-- Śr mar 26, 2014 10:34 am --

Staram też mniej się skupiać na tym co mi się dzieje, ale i tak za mało... Dziś jak się wyspałam to jakoś tak ogólnie mi lepiej.

przez Tojaaa 26 mar 2014, 10:37
No ja tez staram sie nie skupiać, ale jak czujesz sie fatalnie, to nie musisz sie skupiać. Po prostu jest do dupy i juz. Spina jest bez względu na to czy skupiam sie na niej czy nie skupiam. Kurcze co mi pomoże, esci średnio, paro na razie tez do niczego.

przez Luki_Nerwusik 26 mar 2014, 10:40
Tojaaa, cierpliwości. Odpowiednia dawka i czas jest potrzebny. Ewentualnie dodatek, o którym pisałem, albo coś podobnego. Nie ma bata żeby nie zadziałało.
Luki_Nerwusik

przez Tojaaa 26 mar 2014, 10:50
Luki, cierpliwa to ja jestem, wiesz o tym. Ile czekałam na działanie esci i wierzyłam ze pomoże. Nie pozostaje mi nic innego. Tylko ile można? Ale pocieszam sie tym, co kiedyś pisales ze depresja jest jeszcze gorsza

przez inez3 26 mar 2014, 10:52
Tojaaa, poważnie, weź wolne i odpocznij trochę. Przeczekasz te najgorsze dni na początku brania paro w innej dawce.

przez Luki_Nerwusik 26 mar 2014, 11:00
Tojaaa
Jeszcze gorzej jest nie mieć oczu, czy rąk, no kurcze mamy to co mamy i pocieszające jest to, że naprawdę można okiełznać tą chorobę.
Wkleiłbym Ci moją wypowiedź po całym miesiącu brania paro w dawce 20 mg, gdy czułem się spięty, jakbym połknął kij. Wieczorami tak mnie bolały mięśnie i miałem taką nerwówkę, że prosiłem żonę o jakiś masaż, bo nie dawałem rady. Kubka herbaty nie mogłem przenieść bez wylewania.
A lekarka jeszcze kazała mi zwiększyć dawkę do 30 mg. Myślałem, że ją poryrało. I pytałem tutaj na forum, co mam zrobić, bo myślałem że jak połknę jeszcze więcej to zesztywnieje jak Lenin w mauzoleum :)
Zdania były podzielone, jedni mówili wieź więcej, inni odpuść sobie i zejdź z dawki.
Ja mimo dużych wątpliwości posłuchałem lekarki. I po jakimś czasie na tych 30 mg coś jakby puściło. Wtedy jak lekarka kazała zwiększyć dawkę do 40 mg to nie miałem żadnych wątów. Wziąłem tyle i po 2 tygodniach byłem innym człowiekiem.
Naprawdę warto poczekać.
A kilka dni zwolnienia to nawet w obozie pracy byś dostała, więc bez jaj.
Luki_Nerwusik

Sortuj wg