ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Zazulka 24 mar 2014, 19:04
A ja nigdy nie potrafiłam i nadal nie potrafię rano nic przełknąć, Najwcześniej 9-10 a najchętniej tak co najmniej ze z 2 godziny po wstaniu z łóżka. Nigdy nie wiązałam tego z nerwicą.
W nocy budzę się regularnie (3 w nocy to już tradycja). Niestety psy mam tak niezsynchronizowane, że żądają wypuszczenia na toaletę każde o innej porze.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 24 mar 2014, 19:12
wisnia80, z tym, że ja już nie mogę usnąć, a wstaje normalnie o 6.
Zazulka, no widzisz, a ja zawsze jadłam kanapkę zaraz po przyjsciu do pracy czyli ok 8, a teraz ledwo mi idzie albo nie idzie wcale. Potem jakoś jem, ale ciągle mam wrażenie, że jest nie tak i mam nową obsesję. Teraz chyba nawet zjadam więcej niż wcześniej, ale najgorsze jest rano...

przez lunatic 24 mar 2014, 20:42
wisnia80 napisał(a):Ja miałem pierwotnie przepisane paroksetynę ale bałem się uboków więc poprosiłem o coś innego. Dostałem escitalopram. I się tak zastanawiam czy to był dobry pomysł teraz :-) Rozumiem że trzeba brać lek minimum 3 miesiące aby stwierdzić czy działa czy nie?

Akurat wszystkie SSRI mają podobne uboki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellora 24 mar 2014, 21:05
Hej:-) co u Was? U mnie ok z tym apeytem to....nie da sie nie zauwazyć zmian..i ja na początku ni moglam nic przełknac, a teraz..hmmpo dwióch miesiacach przytylam dwa kiogramy-z czego jestem zadowona:-) , dzisaj ddzien chcianek.Zadłam na obiad sosz miesa wieprz, zraz ponim kawał ciasta z masą, paczke lays'ów na deser bita smietane z gaaretka:-) tosie nazywa aetyt i coś jeszcze bym przekasiła...oj nie mysle juz ojedzeniu hehe
A tak z innej beczk wlasnizachwycam sie perwszymi grzmotami burzowymi w tym roku:-)

przez lunatic 24 mar 2014, 21:10
współczuję osobom, które chcą tu się czegoś doszukać o działaniu leku

przez kros 24 mar 2014, 21:21
lunatic napisał(a):Objawy odstawienne,powinny zaraz minac jak to juz dwa tygodnie

Dzieki za odp.

przez Ellora 24 mar 2014, 21:41
lunatic napisał(a):współczuję osobom, które chcą tu się czegoś doszukać o działaniu leku

...ja też he he...

przez inez3 24 mar 2014, 22:52
E tam, każdy przerażony człowiek szuka pocieszenia i wchodzi tu żeby się coś dowiedzieć. Czasem pomaga, czasem nie.

przez Tojaaa 25 mar 2014, 07:47
Cześć z rana. Dziś kiepsko stałam, bo sama :( mój chłop wyjechał na tydzień. Ale nie zapalalam światła. :smile: na razie sraczki brak. Delikatna spina jest, ale delikatna. A jak u Was?

-- 25 mar 2014, 07:56 --

Pochwalilam się za wcześnie, bo juz siedzę na kibelku :(

przez xyz90 25 mar 2014, 08:45
Dzień dobry wszystkim ;) czytam na bieżąco co u was słychać, widzę, że u niektórych jest lepiej a u innych bez zmian. Mam nadzieje, że w końcu przeczytam, że u każdego jest lekka poprawa i za to trzymam kciuki. Natomiast mam pytanie - czy u was również noc w noc pojawiają się koszmary które po przebudzeniu przyprawiały o dreszcze? Od momenty kiedy zaczęłam zażywać esci mam tak noc w noc. Czasem budzę się w nocy przerażona. Zastanawiam się czy to aby wpływ leków ;) Pozdrawiam was i życzę dużo uśmiechu.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez inez3 25 mar 2014, 09:37
Witam, u mnie dziś znów pobudka o 4. Teraz siedzę w pracy i jestem zdenerwowana chociaż powodu brak. Nie chcę się tak czuć :(.

-- Wt mar 25, 2014 10:03 am --

Zaczyna się 4 tydzień na esci i co? Poza drobnymi zmianami nadal nic. Ciągle muszę czekać. Ja już powoli nie mam siły na to czekanie...

-- Wt mar 25, 2014 10:09 am --

Ogólnie to chce mi się płakać...

przez Zazulka 25 mar 2014, 11:49
Ellora napisał(a):dzisaj ddzien chcianek.Zadłam na obiad sosz miesa wieprz, zraz ponim kawał ciasta z masą, paczke lays'ów na deser bita smietane z gaaretka:-) tosie nazywa aetyt i coś jeszcze bym przekasiła...oj nie mysle juz ojedzeniu hehe
Szczęśliwi kalorii nie liczą. Gratuluję samopoczucia i zazdroszczę odrobinkę :)

-- 25 mar 2014, 10:50 --

Tojaaa napisał(a):Pochwalilam się za wcześnie, bo juz siedzę na kibelku :(
Ale godzinę wytrzymłaś, czyli jakiś mały sukcesik jest.

-- 25 mar 2014, 10:52 --

xyz90 napisał(a):czy u was również noc w noc pojawiają się koszmary które po przebudzeniu przyprawiały o dreszcze? Od momenty kiedy zaczęłam zażywać esci mam tak noc w noc. Czasem budzę się w nocy przerażona. Zastanawiam się czy to aby wpływ leków ;) Pozdrawiam was i życzę dużo uśmiechu.
U mnie nie, na szczęście. Ale w ulotce, zdaje się, coś o tym wspomniano.

-- 25 mar 2014, 10:54 --

inez3 napisał(a):Ogólnie to chce mi się płakać...
To popłacz sobie. Ulży ci. Ja ostatnio (no, nie ostatnio, jakiś miesiąc przed rozpoczęciem leczenia) popłakałam się w aptece, bo tak jakoś nagle ni z gruchy, ni z pietruchy, zrobiło mi się strasznie smutno na duszy. Na szczęście tylko łzy pociekły i obyło się bez efektów akustycznych.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 25 mar 2014, 12:48
Jakaś koszmarna senność dopadła. Czyżby 10mg hydro tak zadziałało czy zwykle, ludzkie niewyspanie skoro nie spie od 4...

przez Tojaaa 25 mar 2014, 13:44
Ja dziś do dupy. Mam ochotę ryczec i pewnie tak zrobię jak wrócę do domu.
Xyz, ja mam mega horrory, już o tym pisałam. Czasem sny są tak prawdziwe, ze potem nie wiem czy śniło mi się to czy naprawdę wydarzyło. Jestem już taka zmęczona tym wszystkim, spina i spina i spina

Sortuj wg