ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 24 mar 2014, 10:36
wisnia80
Jak dla mnie zrobiłeś błąd, bo paro to pewniak i mistrz w swojej klasie.
Ale skoro uboki Cię przestraszyły, to najwidoczniej choroba nie zalazła Ci za bardzo za skórę, bo wtedy byś sam prosił o lek i łykał go z nadzieją.
Przede wszystkim musisz trafić z dawką esci, a wtedy poprawa powinna nadejść dość szybko (ok. 2 tygodnie), bo jak dawka będzie za mała to i 3 m-ce nic nie dadzą.
Luki_Nerwusik

przez Tojaaa 24 mar 2014, 10:48
Wisnia, ja brałam na początku 5 mg esci, potem 10, skończyłam na 15 , ale po 3 miesiącach brania nie czułam się dobrze, więc schodze z esci na rzecz paro. Teraz to czuje się gorzej niż wcześniej, ale tłumaczę sobie, ze paro się rozkręca. Jak myślisz Luki, dobrze to tłumaczę?

przez freda 24 mar 2014, 10:50
Tojaaa, dobrze to tłumaczysz,paro na początku daje kopa.jak będziesz na dawce leczniczej 3 tygodnie zacznie robić się dobrze.cierpliwości kochana :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 24 mar 2014, 10:56
Nie wiem Tojaaa, jak to u Ciebie dokładnie wygląda. Skutki uboczne paro były u mnie tak charakterystyczne, że wiedziałem że to od leku.
Nagłe spięcie mięśni, drżenia dłoni i szczęki, tępe lęki, trudne do odgonienia myślami i nasilenie natrętnych myśli, ale trwało to krótko, bo kilka dni. Jak to puściło to było tak, jak przed braniem leków, ale też bez poprawy.
U Ciebie może to być też skutek dodatkowych stresów, bo pisałaś że mama jest w szpitalu.
Jak były pewne problemy z ciążą mojej żony, to też nerwy zaczęły wychodzić mimo leków.
Luki_Nerwusik

przez wisnia80 24 mar 2014, 11:02
Biorę 10mg 6 dzień ;-)

Luki_Nerwusik A na co bierzesz paro? Bo ja na FS mam brać.

przez freda 24 mar 2014, 11:05
Tojaaa, bierzesz już 20mg,pogorszyło się,bo lek zaczyna działać w organizmie,a nerwica mówi mu nie.tak mi to kiedyś lekarz powiedział.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Luki_Nerwusik 24 mar 2014, 11:12
wisnia80 napisał(a):Biorę 10mg 6 dzień ;-)
Luki_Nerwusik A na co bierzesz paro? Bo ja na FS mam brać.

Ba, czego to ja nie mam.
Nerwica lękowa z atakami paniki, natrętne myśli, agorafobia, bezsenność. Fobia społeczna też od małego, ale to dla mnie najmniejszy problem.

Na fobię społeczną dawka esci teoretycznie wynosi 10 mg, ale można ją zwiększyć do 20 mg, jeśli nie będzie poprawy.
Luki_Nerwusik

przez Ellora 24 mar 2014, 14:53
Czesć kochani ja tylko na chwilke podtrzymac na duchu:-) pozdawiam serdecznie i cieplutko trzymajcie sie moi drodzy.?u mnie wybija 2 miesiace:-)

przez Zazulka 24 mar 2014, 15:03
U mnie dziś spina. Tak jakbym miała coś ważnego do zrobienia i za mało czasu. Zresztą tak właśnie jest i będzie jeszcze do jutra, więc szanse na rozluźnienie raczej marne. Znaczy psychicznie nawet nieźle, ale fizycznie ciśnie w klacie dosyć mocno. Jak przed egzaminem: kurcze, jeszcze tego nie zrobiłam, tego nie przeczytałam, tego nie umiem... Takie ogólne "wszystko na raz". Ale tylko fizycznie. Dziwne, bo psychicznie dużo bardziej "wisi mi to" :D Dziwne rozdwojenie jakieś takie :smile:
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 24 mar 2014, 15:15
Zazulka, no to ja mam podobnie. Jest spina, ale nie ma strachu. Wkurza mnie to strasznie, bo mi przeszkadza...

-- Pn mar 24, 2014 3:20 pm --

Tylko, że ja do tego mam drżące kończyny i lekko walące serce i tak prawie cały dzień.

przez kros 24 mar 2014, 15:30
Kolo 2 tyg nie bore Mozarinu i dziwnie sie czuje niewiem czy to od niego, uzalezniajacy jest ?
Jakies zwolnienie chiwlowe mam i jakby prod przechodzil przezemnie mozliwe ze od niego ?

przez lunatic 24 mar 2014, 17:07
Objawy odstawienne,powinny zaraz minac jak to juz dwa tygodnie

przez inez3 24 mar 2014, 18:51
Aloha, a u mnie dziś tak trochę w kratkę. Były momenty złego samopoczucia, ale niezbyt nasilone. Były też momenty bdb samopoczucia, że bez problemu mogłam coś zjeść. Wzięłam dziś 10mg hydroksy, ale nie wiem czy to miało jakiś wpływ na mnie. Ogólnie dzień można zaliczyć do udanych. Lęków nie mam, jest raczej niepokój, że znów się będę trząść. Strasznie mi to przeszkadza i przez to się trochę nakręcam. Jak tylko dziś tak się działo to starałam sie coś robić. Porozmawiać z kimś, coś załatwić, więc progres jest. Najgorsze to spanie, że znów ta 4 rano dziś była no i to jedzenie poranne... Niech te dwie rzeczy minął i będzie git.

przez wisnia80 24 mar 2014, 18:54
inez3 napisał(a): Najgorsze to spanie, że znów ta 4 rano dziś była no i to jedzenie poranne... Niech te dwie rzeczy minął i będzie git.

Ej, ta też się budzę od kilku dni w okolicach 4 rano. Dziś 3:50 :-)

Sortuj wg