ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 23 mar 2014, 20:28
lunatic, ale gorsze samopoczucie takie jak ma kazdy np. ból głowy, mdłości czy walące serce jednak nie związane z nerwicą, tylko wynik nie wiem, ciśnienia, złej pogody, o to mi chodzi.

przez lunatic 23 mar 2014, 20:32
inez3,
no to ok niech bedzie ze to nie byly objawy nerwicy chociaz akurat mdlosci i tachykardia sa dosc czeste przy niej, ale jak poczytasz watki a innych lekach to mozna zauwazyc ze ciezko jest osiagnac stan 100% bezobjawowy przez cały czas, nie jest to niemozliwe i przeciez nie napisalem tak tylko ze rzadko sie tak udaje

przez inez3 23 mar 2014, 20:38
lunatic, wiązanie każdej najmniejszej zmiany w samopoczuciu z nerwicą jest złe. Mnie to właśnie do niej doprowadziło ponownie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 23 mar 2014, 20:43
to juz jest sprawa indywidualna

-- 23 mar 2014, 19:44 --

u mnie np jak pojawia sie zawroty głowy to juz wiem ze lek za słabo sobie radzi, bo nigdy ich nie mam z innego powodu niz nerwicowego

przez inez3 23 mar 2014, 20:51
No widzisz, a ja jak mam zawroty głowy (w momentach zdrowych) nie kojarze tego z nerwicą. Może być milion powodów tego. Jak zaczynam kojarzyć to już jest źle. Wpadam w błędne koło i już nawrót.

przez Ellora 23 mar 2014, 20:59
U mnie jak bylnawrot to zle samczucie ciągneło sie ze trzy mies....do ataku paniki w sklepie, wtedy do był dobitny dowod ze suka znowu wrociła....a z tymi gorszymi dniami to tez mi jest gorzej kilka dni potem normalnie:-) spkojnie bierz to na chlodno, może dopada nas przesilenie:-) mnie w tej chwili grypa:-(

przez Zazulka 23 mar 2014, 21:08
U mnie też dziś nieciekawie. Nie wiem, czy po prostu gdybym nie brała leków to dziś byłby solidny atak nerwicowy, który próbuje się przebić przez leki. Czy to efekt uboczny leku (ok. godziny po zażyciu zaczęłam mieć problemy ze skupieniem wzroku, lekki szum i zawroty no i te kolory, mimo zachmurzonego nieba jednak chyba zbyt soczyste. A może zamroczyło mnie dlatego, że ciśnienie atmosferyczne od wczoraj spadło... Za to pocieszam się tym, że wczoraj było naprawdę SUPER! tak super, kurcze, że pozwoliłam sobie na kilka odstępstw od diety :why: i być może to z tego (albo także z tego) powodu dziś czuję, nazwijmy to, dyskomfort. Cóż, popijam miętę a jutro grzecznie wracam do gotowanej ryby i duszonych warzyw.
No i tak to sobie wszystko analizuję. Dobrze, że mam co robić, bo zanalizowałabym się na amen ;)
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Tojaaa 23 mar 2014, 21:12
Radol, nie zwracaj uwagi i nie wkrecaj się. Ciesz się tymi chwilami spokoju, które miałeś, bo ja ich nie doswiadczylam. I tak Ci zazdroszcze

przez inez3 24 mar 2014, 06:28
Dobry, znów pobudka o 4. Nic z tego nie kumam...

przez Tojaaa 24 mar 2014, 07:37
A ja od rana z walacym sercem i sraczka. Kiedy to się skończy?

przez wisnia80 24 mar 2014, 09:01
Tojaaa napisał(a):A ja od rana z walacym sercem i sraczka. Kiedy to się skończy?

Ale od czego? Od escitalopramu?

przez Tojaaa 24 mar 2014, 10:07
wisnia80, od pieprzonej nerwica. Esci zre od grudnia, schodze z niej, bo nie działa na mnie

przez Luki_Nerwusik 24 mar 2014, 10:24
Tojaaa musisz się uzbroić w cierpliwość, nie ma po prostu innej rady. Paroksetyna to bardzo dobry lek przeciwlękowy, tylko trzeba trafić w odpowiednią dawkę, a czasem trzeba do niego jakiegoś dodatku.
Na lęki w teorii stosuje się 40 mg, więc masz jeszcze duży zapas.
Na mnie też 20 mg nie działało wcale, a brałem taką dawkę cały miesiąc i szedłem na wizytę zrezygnowany. Dobrze, że chociaż chlorprothixen wtedy dostałem, bo fajnie uspokaja i usypia i działa już od pierwszej tabletki.
Także głowa do góry, pierś do przodu, bo poprawa nadejdzie.
Luki_Nerwusik

przez wisnia80 24 mar 2014, 10:31
Ja miałem pierwotnie przepisane paroksetynę ale bałem się uboków więc poprosiłem o coś innego. Dostałem escitalopram. I się tak zastanawiam czy to był dobry pomysł teraz :-) Rozumiem że trzeba brać lek minimum 3 miesiące aby stwierdzić czy działa czy nie?

Sortuj wg