ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez wisnia80 22 mar 2014, 09:35
Wczoraj lekki ból głowy na wieczór. Możecie się śmiać ale w nocy dostawałem jakiś samoistnych wzwodów. Czyli uboki są. :mrgreen:

przez inez3 22 mar 2014, 12:41
wisnia80, hahaha, o takich ubokach nie słyszałam :P

A co u mnie? Cóż wczoraj na wieczór pierwsza dawka Lamitrinu. Spałam dobrze, pobudka o 4 była, ale tylko spojrzałam na zegarek, zaśmiałam się duchu i poszłam spać dalej. To samo o 5 aż w końcu obudziłam się o 6. I nawet coś mi się śniło pierwszy raz od bardzo dawna. Niestety pobudka znów ze spiną, znów nie mogłam zjeść śniadania. W końcu jednak wmusiłam w siebie 2 kanapki. Burczy w brzuchu, ale jakoś nie wiem co jest z tym moim jedzeniem... Miałam tak powegetować trzęsąc się, ale w końcu przypomniałam sobie słowa Pani psychiatry, że muszę wychodzić nawet wbrew sobie no i poszłam na dłuuuuuuugi spacer - byłam w 2 sklepach, nie było tak źle, ale tez bez rewelacji, starałam się skupiać na tym co na półkach jest... Potem poszłam kupić tulipany... W rezultacie nie było mnei chyba z 1,5h... Spina trzymała cały czas za żołądek jakbym tam miała kamień, ale sobie mówiłam, że co mi da to, że pójdę do domu? Kiedyś mogłam wszystko robić, więc teraz też zapewne mogę. I tak właśnie wróciłam... A no i przede wszystkim - zero benzo :).

przez smutna82 22 mar 2014, 14:00
Inez bardzo dobrze :)
od razu mi sie przypomnialy początki brania citalopramu.
mama wyciagala mnie z domu,staralam sie wlasnie skupiać na rzeczach ze sklepu,a mysli moje to byly takie:no i co z tego,ze fajny ciuch,jak tobie i tak sie nie przyda.bylam obecna w tym sklepie i nieobecna.ciagle spięta,wystraszona,zdenerwowana,pelna lęku.
z czasem zaczelo to sie zmieniać...z dnia ma dzien coraz lepiej,a teraz ciezko mi wyjsc ze sklepu :)
także będzie GOOD!
citalopram 40 mg---> 9 styczen

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 22 mar 2014, 14:20
smutna82, wiem jak to jest,przechodziłam już to. Dla mnie najgorsza aktualnie jest ta spina. Denerwuje się przez nią. Tak bym chciała żeby ten lek zaczął już działać... Moi rodzice nie chcą ze mną nigdzie chodzić i każą samej... Wolałabym z kimś, no ale cóż... Muszę się mniej skupiać na sobie i swoich odczuciach. Żeby to było prostsze ;).

przez smutna82 22 mar 2014, 14:34
inez3, to wez jakas koleżankę.
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Zazulka 22 mar 2014, 14:56
wisnia80 napisał(a):Wczoraj lekki ból głowy na wieczór. Możecie się śmiać ale w nocy dostawałem jakiś samoistnych wzwodów. Czyli uboki są. :mrgreen:
U mnie wczoraj też ból głowy. Solidny. Ale żadnych wzwodów, tym bardziej samoistnych, nie zauważyłam :105:
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Ellora 22 mar 2014, 17:35
He he:-) ja dziś obudzilam się z bólem gardła i ucha oraz katarem-z humorem kepskim,ale zjadłam śniadanko wzięłam się w garść i poszłam na dwór popracować na podwórku i sprzątnełam garaż:-) super jest uwielbiam taka pogodę...teraz relaks na huśtawce z nogami w górze pijajac karmi:-) uwielbiam. Całuję :great:

przez Zazulka 22 mar 2014, 17:41
A ja po wystawie w Spodku. Przeżyłam, wróciłam. I tylko ze dwa razy pomyślałam: "ciekawe, kiedy mnie zetnie". Jestem z siebie dumna!
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez inez3 22 mar 2014, 19:24
Zazulka, no to gratuleje :). Bardzo się cieszę :).

przez Lisa_ 22 mar 2014, 19:33
Ojej, fajny dziś był dzień :) Byłam na zakupach, wydałam majątek, mam za to super ciuszki ;)
Ale trzeba chyba schudnąć ;d Dwa tygodnie już biorę esci, koniec użalania się nad sobą, biorę się za siebie :)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez Zazulka 22 mar 2014, 20:07
Szukałam na forum, ale nie znalazłam odpowiedzi, więc zapytam tu (w końcu co mi szkodzi):
Pisałam już, że wczoraj okrutnie bolała mnie głowa więc poratowałam się pyralginą. Pewnie już wiecie, o co chcę zapytać ;) Oczywiście o to, które popularne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne można bezpiecznie łyknąć. Znalazłam w necie tylko, że tramadolu nie (ten akurat popularny nie jest, a nawet gdyby było to bym i za dopłatą go nie wzięła), kwasu acetylosalicylowego nie bierze się razem z SSRI, a ibuprofen trzeba skonsultować z lekarzem. Jeżeli nie zapomnę to zapytam moją lekarkę, ale dopiero w czwartek. A do tego czasu mogę jeszcze cierpieć, bo meteoropata ze mnie i niskociśnieniowiec, więc głowa boli czasami, zwłaszcza przy zmianie pogody, choć dziś (odpukać) nie.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Lisa_ 22 mar 2014, 20:20
Zazulka, Ja brałam normalnie Ibuprofen na ból głowy ;) Albo Apap Extra, bo tylko to mi pomaga ;)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez Lord Kapucyn 22 mar 2014, 20:27
Zazulka, Ze środków przeciwbólowych na pewno odpadają te, które w swoim składzie zawierają tramadol, a ze złożonych(tzn. takich, które zawierają więcej niż jedną substancję czynną) preparatów na przeziębienie/grypę odpadają te, które zawierają w swoim składzie dekstrometorfan(dxm) np. Gripex- w obu przypadkach ryzyko zespołu serotoninowego. W przypadku dekstrometorfanu dotyczy to raczej wyższych dawek. W przypadku łączenia z SSRI leków z grupy NLPZ(niesteroidowe leki przeciwzapalne) czyli kwas acetylosalicylowy(Aspiryna, Polopiryna), ibuprofen(Ibum, Ibuprom, Nurofen), ketoprofen(Ketonal), deklifenak, naproksen, metamizol(Pyralgina) występuje bardziej nasilone działanie antyagregacyjne(obniżona krzepliwość krwi) niż w przypadku stosowania samych NLPZ co może prowadzić do krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Ponadto wykazano w badaniach, że niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą bardzo obniżać skuteczność antydepresyjną SSRI.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1884264/
http://ajp.psychiatryonline.org/article ... ID=1367804
http://www.pnas.org/content/108/22/9262.short

W zasadzie bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się paracetamol(Apap, Codipar).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez krista 22 mar 2014, 20:30
Zazulka ja się pytałam swojej dr. powiedziała ze APAP Extra mogę brac bez problemu i nawet zaraz po esci no ja nie biorę nic z kwasem acetylosalicylowym bo nawet nie mogę ale apap mi pomaga i jest bezpieczny.

Sortuj wg