ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Tojaaa 21 mar 2014, 17:45
Zazulka, myślisz ze przez forum nakręcam sie? Ja myśle, ze właśnie to forum mi pomaga, bo wiem, ze nie jestem sama i jedyna z takimi problemami

Inez, jak u Ciebie? Jak o ogóle ogarniasz sie w pracy przy takim samopoczuciu?

przez inez3 21 mar 2014, 17:53
Właśnie wróciłam od lekarza. Nie zmieniamy jednak esci tylko dołożyła mi drugi lek Lamitrin. To lek przeciwpadaczkowy, ale stosuje się go też wprowadzając antydepresanty u osób, które tak sobie reagują. Wprowadza się go powoli przez 10 dni 1-0-1, przez 4 1-0-2, i w końcu 2-0-2. Skutki uboczne jak wszędzie, więc będzie wesoło, choc mam nadzieję, że już nie tak bardzo, bo ponoc nowy jest.

Tojaaa, cóż, jakoś ogarniam. Jak wzięłam afobam to się uspokajałam i mogłam funkcjonować. Ten drugi lek jest po to żeby tego afobamu nie brać, a przynajmniej tylko w sytuacjach mega kryzysowych. Przepisała mi też hydroksy na moją prośbę, wolę to brać.

Co poza tym? Chodzić wszędzie, nie siedzieć w domu, robić wbrew sobie. Ja wszystko wiem tylko mi jakoś trudniej. Dziś byłam w sklepie i byłoby do przeżycia tylko kolejka do kasy... Mega napięcie i jedyna myśl "kiedy moja kolej, kiedy moja kolej", no masakra...

przez sm@kosz 21 mar 2014, 17:57
@lunatic

Wydaje mi się, że po trittico częściej ucinałem sobie drzemki przez dzień, a teraz to całkowicie zniknęło. U mnie ogólnie nerwica ustąpiła na kombo venle+chlorpothixen+triticco + cloranxen (uzależniłem się od afobamu swego czasu). Niestety psychiatra zmienił mi venle na cital i wszystko zaczęło wracać. Ponowny powrót do venli skończyłem po 3 dniach na pogotowiu :mrgreen: mimo, że brałem je wcześniej ok 2 lat.

Teraz od niecałego miesiąca biorę depralin (obecnie 10mg) + Cloranxen rano, a wieczorem Mirtagen. No i teraz poranki, to takie oszołomienie/odrealnienie. Wcześniej, jak byłem na trittico znacznie szybciej dochodziłem do siebie. No, ale wówczas był też Chlorprotixen (1x3 15mg - czyli kocia dawka)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 21 mar 2014, 19:27
Inez
Lamitrin25czy50?
Podobno bardzo dobry lek,poprawiający nastrój,żeby niebylo ani euforii ani dołów...
Ja tez go dostalam ale nie biore.Jak rozmawialam z ludźmi z dziennego,to bardzo sobie go chwala

przez lunatic 21 mar 2014, 19:38
sm@kosz,
nie masz na tym mirtagenie wiecej energii?

przez krista 21 mar 2014, 20:08
Kurde bierzecie leki o których nawet nie słyszałam, przecież nerwica objawia się u wszystkich jednakowo, lęki, i.t.p.czy nie warto trzymać się jednego leku i dodatkowo wspomagacz w razie potrzeby.
U mnie Elicea długo się rozkręcała a kiedy myslałam, że juz dobrze to pojawiał się niepokój potem znów dobrze i tak w kółko, w tej chwili też jest spoko i wlaśnie tymi chwilami się cieszę.
Obserwując działanie leku u mnie to wlasnie zauważyłam że tak on działa kilka tygodni dobrze, kilka dni gorszych, ale to moze o to chodzi bo przecież to nie antybiotyk, że leczenie trwa 10 dni i jestem zdrowa.

przez lunatic 21 mar 2014, 20:16
krista napisał(a):przecież nerwica objawia się u wszystkich jednakowo

no chyba sobie zarty robisz

przez krista 21 mar 2014, 20:21
Nie zartow sobie nie robię, jak czytałam objawy nerwicy u kilkorga osób to miałam takie same objawy, być może lek się dłużej rozkręca.

przez lunatic 21 mar 2014, 20:23
to poczytaj chociazby Wikipedia jakie szerokie spektrum objawow moze dawac nerwica http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_nerwicowe

przez krista 21 mar 2014, 20:28
to wiedz ze czytałam dużo na temat nerwicy.

przez sm@kosz 21 mar 2014, 20:31
lunatic napisał(a):sm@kosz,
nie masz na tym mirtagenie wiecej energii?

na wcześniejszej kombinacji leków znacznie częściej za dnia łapało mnie znużenie/senność/brak ochoty na wykonywanie czynności niż teraz na Mirtagenie. Wcześniej byłem bardziej przymulony, obecnie jest ok, najgorsze są poranki. Aczkolwiek ja obecnie próbuję się pozbierać po nawrocie nerwicy i wrócić do czasów, gdy wszelkie objawy somatycznie nie robiły na mnie wrażenia ;)

przez krista 21 mar 2014, 20:32
ja byłam w takim stanie ze nawet byłam gotowa połozyć się do szpitala bo nie dawałam rady sama ze sobą ale dr. powiedziała ze muszę wytrzymac.

przez lunatic 21 mar 2014, 20:38
no i gdzie tak wyczytalas ze nerwice daja jednolite objawy? nawet w kazdej podstawowej definicji pojawiają się sformułowania typu "różnorodne objawy", "rozmaity obraz kliniczny" itp.

przez inez3 21 mar 2014, 20:41
elmopl79, 25mg. Też czytałam, że dobry i pomaga w wejściu na antydepr.

krista, ale ja ten Lamitrin mam brać jako wspomagacz właśnie, bo mi kiepsko coś idzie z tym Servenonem. Sorry, ale jeśli od listopada się leczę i teraz jest pogorszenie to czemu mam się nie wspomóc? To mój 4 nawrót nerwicy, wcześniej niczym sie nie wspomagałam, ale widocznie teraz muszę. Nie moge się szprycować benzo codziennie zanim Servenon zacznie działać. Odkąd zaczęłam brać Servenon nie mogę jeść, spać i na prawdę jest mi ciężko. Może jesteś twardsza, ale ja już jestem zmęczona...

Sortuj wg