ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 12:55
inez3 a jeśli byś nie wzięła benzo to masz ataki paniki, czy po prostu chcesz nimi zmniejszyć napięcie?
Luki_Nerwusik

przez inez3 19 mar 2014, 13:02
Jakbym nie wzięła... Wczoraj nie wzięlam tzn. 1/2 0.25 to tak jakbym nic nie wzięla i ogólnie było ok. Ataków paniki to jako takich nie mam, u mnie chyba jest lęk wolnoplynacy. Z resztą sama już nie wiem.

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 13:05
To może wystarczy, żebyś miała afobam pod ręką, ale nie bierz go "na zaś". Miej go przy sobie, żeby czuć się pewniej. A jak coś się będzie działo to go łykniesz. Przecież 15 minut i już działa. Nałykałem się tego sporo w swoim czasie.
Luki_Nerwusik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inez3 19 mar 2014, 13:14
Wizytę u psychiatry mam w piątek. Zobaczymy co powie. Dziś muszę jakoś przetrwać ten dzień. Jeszcze tylko 4h.
Luki, tylko ze ja się najgorzej czuje rano i wtedy biorę.

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 13:21
Musiałabyś raz spróbować i nie wziąć afobamu, bo całkiem możliwe, że to gorsze samopoczucie samo by przeszło.
Najczęściej tak jest, że nerwicowcy najgorzej czują się rano, a im bliżej wieczora tym lepiej.
Bierzesz tak małą dawkę afobamu, że aż dziwne że to pomaga, więc może bez niego by nie było wielkiej różnicy.
Ja brałem głównie w nocy, bo miałem ataki, serce waliło, w uszach pisk, tysiące myśli i nie byłem w stanie zasnąć.
0.5 mg zazwyczaj pomagało, ale czasem trzeba było dorzucić więcej.
Luki_Nerwusik

przez inez3 19 mar 2014, 13:32
Mi lekarz mówił żeby brać rano 1 tabl. póki co się stosuję. Dostałam receptę na 0.5, ale nie była potrzebna. Eh, jestem załamana tym wszystkim dziś. Trzese się i chce już do domu...
Żebym ja była w stanie sobie wytłumaczyć, że przecież nic takiego się nie dzieje to by było łatwiej.

przez Ellora 19 mar 2014, 15:00
inez to poczatki...normalne tylko ze musisz sie starac i troche sobie w glowie poukladac.wiem ze ranki bywaja tragedia, potem to mija a jaka jest satysfakcja jak nie wezmiesz wspomagacza i dasz rade w pracy...ja tak robilam, wystawialam sama siebie na próbę-a bywalo cieżko...myslalam chwilami że zawine do domu i ukryje sie najlepiej pod lózkie:-) tydzień minał dwa mies i moja pewnosć siebie wrociła wraz z dobrymi wieczorami-na poczatku-potem rankami az w koncu jest juz normalnid..z gorszymi dniami-KTÓRE MA KAŻDY. Dasz rade walcz o siebie:-)

przez inez3 19 mar 2014, 15:25
Ellora, i ja właśnie na tą normalność czekam. Ogólnie nie rozumiem tych stanów. Nie ma powodu do stresu. Większy był wczoraj, a dałam radę. Wiem również, że nic mi się nie stanie - nie zemdleje, nie zwymiotuje, ale to uczucie, że chce już stąd wyjść jest najgorsze. Ja muszę zauważyć, że i tak poprawa jest. Tylko te złe chwile przykrywaja te dobre i to na nich się skupiam.

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 15:36
Chęć do ucieczki to normalna reakcja organizmu, taki pierwotny instynkt gdy czujemy stan zagrożenia.
Tego zagrożenia oczywiście nie ma, jednak nasza podświadomość wysyła takie sygnały do mózgu. Jesteśmy jakby ciągle w blokach startowych. Minie i to. Chociaż dobrze później ten stres jakoś odreagować ćwiczeniami, bo część tego napięcia zostaje i się później kumuluje.
Często właśnie przeżyty stres wychodzi w dolegliwościach nerwicowych po jednym dniu lub kilku dniach, gdy jesteśmy już spokojni, a wcale nie w dzień najbardziej nerwowy i nie możemy zrozumieć, czemu właśnie dzisiaj nerwica nas mocniej trzyma.
Luki_Nerwusik

przez inez3 19 mar 2014, 15:42
Luki_Nerwusik, a z tym to się akurat zgodzę. Moja nerwica wybuchła kiedy w nowej pracy zakończył się stres, bo już wszystko ogarnialam i było fajnie. Co do ćwiczeń, od miesiąca nic nie robię, bo się boję, że to napięcie mnie złapie na sali. Staram się natomiast jakieś spacery chociaż uskuteczniac. Ogólnie jestem okropnie skupiona na objawach zamiast zająć się czymś innym.

-- Śr mar 19, 2014 3:44 pm --

Jeszcze raz dziękuję, że tak mi dziś wszystko tlumaczycie i macie tyle cierpliwości. Pomaga mi to dziś przetrwać :).

przez Tojaaa 19 mar 2014, 16:02
Mi tez te tłumaczenia dużo dają. Wsparcie, jakie tu otrzymujemy jest strasznie ważne i pozwala troche uspokoić sie, choc na chwile. Musimy byc dla siebie cierpliwi, bo jak to w kurwicy bywa dzien z górki, po czym dzien pod gorke

-- 19 mar 2014, 16:08 --

Luki_Nerwusik, tak a propos cierpliwości i wsparcia. Nieswojo sie poczułam kiedy w odpowiedzi na moj post, ze obawiam sie skutków odstawienia paro, napisałeś,ze szkoda Twojej energii na tlumacZenie tych kwestii. Większość z nas czesto ma jakieś obawy wyimginowane lub prawdziwe, taka nasza natura. Chyba wszyscy oczekujemy dobrego słowa a nie braku cierpliwości

przez lunatic 19 mar 2014, 16:08
Moze mi tez ktos cos wytlumaczy

przez inez3 19 mar 2014, 16:16
A co byś chciał?

-- Śr mar 19, 2014 4:21 pm --

Tojaaa, a jak tam dziś u ciebie?

przez Zazulka 19 mar 2014, 16:52
Luki_Nerwusik napisał(a):Jesteśmy jakby ciągle w blokach startowych. Minie i to. Chociaż dobrze później ten stres jakoś odreagować ćwiczeniami, bo część tego napięcia zostaje i się później kumuluje.
Luki, a wiesz, że chyba masz rację? Od paru dni leje, wieje i w ogóle nieciekawie jest. Przez to nawet z domu mi się nosa wystawić nie chce. Tylko siedzę i myślę, myślę i siedzę. I dziś też mam gorszy dzień (ale żeby nie było, że narzekam - i tak lepszy od tych stricte nerwicowych), trochę zemdli, momentami trochę słabo się robi i spać mi się chce. Może to PMS ;) a może to 4 dzień na 10mg. Wreszcie doszłam do dawki docelowej, co cieszy, ale boję się, że teraz dopiero będę chciała, żeby było wszystko szybko i idealnie.
W związku powyższym w celu poprawy nastroju, idę przerzucać węgiel ;)
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Sortuj wg