ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 19 mar 2014, 08:36
Hej, a u mnie po wczorajszym sukcesie poranek z okropnymi nerwami... Ja już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. W poniedziałek minęły 2 tyg. od początku zażywania przeze mnie esci. Nie chcę się tak czuć... :( Dziś mam wizytę u psychologa - ostatnia była miesiąc temu - nie ma to jak wizyty państwowe. Mam zamiar się zapytać czy przyjmuje gdzieś prywatnie albo czy mogę iść gdzieś indziej. Mam poleconego psychologa gdzie terapia byłaby bardziej intensywna - spotkania nawet 2 razy w tyg. Dziś bym najchętniej nie szła do pracy. Nie wiem, może odreagowuje wczorajsze napięcie? Okropne uczucie.

przez Labradorek 19 mar 2014, 09:40
wisnia80, dzięki. Oby pomogło w końcu.
Tobie również powodzenia życzę,daj znać jak się po nim będziesz czuła..Ponoć już po tygodniu powinno czuć się efekty, czyli pobudzenie,radość, dobre samopoczucie

-- 19 mar 2014, 08:48 --

inez3, współczuję takiego "czucia się" a jaką dawkę leku masz przypisaną? I jakiego? Mi lekarka powiedziała,że lek powinien zacząć działać juz po tygodniu,ale nawet po dwóch mogę nie czuć poprawy. Wtedy z 1/2 tab. mogę przejść na 1 tab. / dobę

przez inez3 19 mar 2014, 11:43
Ja biorę dawkę 10 mg to już ponad 2 tydzień. Wróciłam od psychologa. Kazala mi bardziej racjonalizować wszystko. Teraz siedzę w pracy i chciałabym żeby ten dzień się już skonczyl. Wzięłam dziś cały afobam. Jestem trochę zalamana tym dzisiejszym dniem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 19 mar 2014, 11:46
Cżesc. Ja tez mam dzis napięty dzien, do dupy. Znów muszę walczyć ze sobą o lepszy dzien. Marże o normalności. Inez, trzymajmy sie jakoś....dzis mam w pracy trudny dzien i moze to dlatego moje napięcie wzrosło. Ech...

przez inez3 19 mar 2014, 12:04
Tojaaa, ja myślę, że odreagowuje wczorajsze napięcie. Psycholog mi powiedziała, że zbyt bym chciała wszystko od razu. Muszę poczekać na działanie leku, ale zauważać, że jest lepiej i będzie.

przez Labradorek 19 mar 2014, 12:18
inez3, a po jakim okresie zaczął działać u Ciebie?

przez inez3 19 mar 2014, 12:27
Mówisz o leku głównym? No trochę zaczal po tygodniu, bo wróciłam do pracy. Kolejny tydzień też lepszy, bo zaczęła znów jeździć samochodem sama. Natomiast jak widać po dzisiejszym poranku nie działa jeszcze w pełni...

-- Śr mar 19, 2014 12:28 pm --

Jednym słowem biorę 2 tyg i 2 dni.

przez lunatic 19 mar 2014, 12:29
inez3,
spodziewasz się ze bedziesz miała każdy dzień super niezależnie od tego co się będzie wokół działa dlatego ze bierzesz SSRI?

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 12:34
lunatic napisał(a):inez3,
spodziewasz się ze bedziesz miała każdy dzień super niezależnie od tego co się będzie wokół działa dlatego ze bierzesz SSRI?

No właśnie, tak to nie działa. SSRI dają pewną otoczkę, ochronę przed stresem, jednak wystarczy jakieś większe zmartwienie, nieprzyjemne zdarzenie, duży stres w pracy i cała ta bańka ochronna pęka i zaczynają się objawy somatyczne - napięcie, rozdrażnienie, kłopoty ze snem itd.
Luki_Nerwusik

przez inez3 19 mar 2014, 12:40
lunatic, nie, ale czekam na to, że bede reagować adekwatnie do sytuacji tzn. normalnie, a nie panikowac chociaż nie ma powodu. Tak miałam na poprzednich lekach.
Luki_Nerwusik, wszystko się zgadza tylko tak jak pisałam wyżej to nie jest u mnie normalne, takie reakcje, a ja chcę powrotu do normalności.

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 12:44
To muszę przyznać, że jestem mniej wymagający od leków, bo w mniejszym czy większym stopniu, ale jakieś objawy nerwicy i lęku społecznego mam właściwie od wczesnego dzieciństwa. Nie wiem jak wygląda normalność.
Było dużo czasu by przywyknąć :)
Luki_Nerwusik

przez inez3 19 mar 2014, 12:46
Ja też miałam jakieś objawy nerwicy wcześniej, ale zazwyczaj to była jakaś konkretna sytuacja, która ją się wydarzyła to nerwicowych myśli już nie było.

przez lunatic 19 mar 2014, 12:50
inez3,
Zaden lek nie osiaga max dzialania po 2 tygodniach

przez inez3 19 mar 2014, 12:51
lunatic, wiem, ale bym chciałabym bardziej odczuć to, że coś działa i nie brać już benzo.

Sortuj wg