ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ellora 16 mar 2014, 23:17
Tojaaa napisał(a):
lunatic napisał(a):agresor to ja byłem na wenli, to mialem na mysli ze najlepsza nauczką dla kogos kto drwił z czegoś będzie jak sam się w takim stanie znajdzie

To czesto wcale ne jest takie głupie i nie widzę tu lunatic specjalnej agresji. Czesto dopóki nie odczujesz na własnej skórze, nie zrozumiesz
Ja czesto sama mam take myśli, szczególnie w złości, ale potem przechodzi mi, nie noszę w sobie żalu i to mi robi dobrze. Do swojego byłego, z którym rozstalam sie, bo przyprawial mi rogi, nie malam w ogóle żalu i rozstalismy sie w normalnej atmosferze, nawet pomagał mi sie wyprowadzać od siebie.

To rzadkosc...
Lunatic osoba ktora nie doznałatakiego stanu może jedynie wysłuchac i sprobowac zrozumieć...dla moich blikich to czarna magia i juz zapomnieli że choruje, bo przestalam narzekac a jak cos sie dzieje to pisze z wami bo wiem ze inni nie pomogą..co moga zrobic? Przytulic i pogłaskać, ale to nie wystarczy czadami...a prowadzic monog to mozna do lustra

przez lunatic 16 mar 2014, 23:20
Ellora,
co jest rzadkość?

przez Ellora 16 mar 2014, 23:24
Ze ludzie rozstaja sie w ten sposób...lunatic myslisz ze ta dziewka o ktora ci siedzi w. Glowie mysli o tym co zrobila?bezmyslnosc powińa byc karana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 16 mar 2014, 23:26
Ellora,
nie mysli, ma sie swietnie, wyprowadzila sie z domu i ogolnie wszystko super :pirate:

przez Ellora 16 mar 2014, 23:34
No i super wolna chata:-) kiedy impreza?pprosszę cie wez sie w garsć!jak ci pomóc?

przez lunatic 16 mar 2014, 23:40
Ellora,
jaka wolna chata, wyprowadzila sie od swoich rodzicow a nie ode mnie, a to było nasze marzenie, wyprowadzic sie razem, robiłem rzeczy na granicy szaleństwa zeby wrociła i wszystko na nic, nie rozumiem jak mozna w jednej chwili przekreslic swoje marzenia z jakiegos błachego powodu

przez Ellora 16 mar 2014, 23:42
Ja pier...juz23 chyba czas juz spać.Zamilkliście to sie pożegnam:-) do jutra :papa: oby lepszego

-- 16 mar 2014, 22:45 --

lunatic napisał(a):Ellora,
jaka wolna chata, wyprowadzila sie od swoich rodzicow a nie ode mnie, a to było nasze marzenie, wyprowadzic sie razem, robiłem rzeczy na granicy szaleństwa zeby wrociła i wszystko na nic, nie rozumiem jak mozna w jednej chwili przekreslic swoje marzenia z jakiegos błachego powodu

Yhy..przepraszam, może to nie byl prawdziw powod, a wymowka...nie wypowiadam sie wiecej bo nie znam sprawy...

przez Tojaaa 17 mar 2014, 07:52
Lunatic, sprostuje. O zdradzie dowiedziałam sie przez SMS, on po prostu pomylił sie i zamiast do niej wysłał go do mnie. To było 7lat temu, ale dokładnie pamietam ta datę 12maja. Wracalam wtedy z siatami z zakupów i jak przeczytałam SMS to przeżyłam coś w rodzaju ataku paniki. Myślałam, ze umrę. Byliśmy razem 5 lat, super zwiazek. On był wtedy za granica, więc miałam czas na przemyślenia. Ból był jak cholera, ale żalu nie miałam, po prostu nie umiem. To był 3raz jak mi przyprawial rogi, więc rozum podpowiadać, ze tak dalej nie mozna. I zdecydowałam sie na rozstanie, choc błagał, abyśmy byli dalej razem. Nie uleglam. Boże Narodzenie przeryczalam. Schudlam wtedy ok10 kg, ale szybko sie pozbieralam. Sama sobie sie dziwie ze tak szybko. Moze wcześniejszy rozwód juz mnie troche zahartowal. Ale konsekwencja tego jest moja nerwica, M.in. Bolało, ale żyłem normalnie, rozum zwyciężył.

przez inez3 17 mar 2014, 09:09
Dzień dobry wszystkim! Weekend, który minął był najlepszym od jakichś 3 tyg. Wczoraj byłam totalnie wyluzowana. Dziś w nocy znów spałam bez budzenia. Rano też nienajgorzej. Dziś pierwszy raz przyjechałam do pracy sama samochodem. Nerwy niestety były, ale w sumie nie było najgorzej. Teraz już w pracy dochodzę do siebie. Niestety benzo zażywam dalej...

przez Tojaaa 17 mar 2014, 09:18
inez3, super, bedzie tylko lepiej. Trzymam kciuki

przez inez3 17 mar 2014, 09:44
Tojaaa, a ja za ciebie również mocno :). Chciałabym się pozbyć benzo już, ale dopiero 10 dni biorę, więc chyba tragedii nie ma. W piątek idę do psychiatry i mam nadzieję, że od soboty już sobie odpuszczę ten lek...

-- Pn mar 17, 2014 9:49 am --

A w ogóle to dziś mija 2 tyg odkąd biorę esci i w sumie to jest nawet dobrze :)

przez lunatic 17 mar 2014, 10:47
Tojaaa,
każdy reaguje inaczej, mam kuzyna który średnio co pół roku jest z kimś innym i żadne rozstania nic mu nie robią, ja byłem tylko z tą jedną osobą

przez Lord Kapucyn 17 mar 2014, 11:50
elmopl79, Tak trochę z opóźnieniem- otępienie to znaczne obniżenie sprawności umysłowej spowodowane chorobą mózgu, podłożem organicznym. Można np. wyróżnić otępienie pochodzenia naczyniowego albo w przebiegu chorób neurodegeneracyjnych- Alzheimera, Parkinsona itp. Ten termin nie ma nic wspólnego z kontekstem w jakim używa się go w mowie potocznej- czyli na określenie subiektywnego pogorszenia koncentracji, pamięci czy sprawności intelektualnej.

np.
Aktywacja receptorów 5-HT1a upośledza pewne aspekty pamięci (deklaratywnej i niedeklaratywnej) i uczenia się poprzez hamowanie uwalniania glutaminianu i acetylocholiny w różnych częściach mózgu. Aktywacja 5-HT1a może poprawiać funkcje poznawcze związane z korą przedczołową, być może za pośrednictwem zwiększonego uwalniania dopaminy i acetylocholiny w PFC. Wykazano, że inaczej jest w przypadku antagonistów rec. 5-HT1a jak Lecozotan- ułatwia on niektóre typy uczenia się i poprawia pamięć u gryzoni, a w rezultacie, powstają oparte na tym nowe leki przeznaczone w chorobie Alzheimera.

SSRI pośrednio(poprzez znaczne zwiększenia puli serotoniny w ss) aktywują ten receptor. Ogólnie nie ma zgodności, jedni uważają że SSRI nie mają wpływu na funkcje poznawcze, inni że minimalnie je pogarszają lub polepszają.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 17 mar 2014, 15:27
Dark
Dziekuje za odpowiedz.
Mnie jednak wydaje sie,ze esci pogorszylo funkcje poznawcze u mnie.Na paro nie mialam tego efektu,nie czulam sie glupsza niż jestem:),a ba esci wlasnie tak jest.Nie powiem,lęki mi zabrali,ale.....no wlasnie,ciągle jest to ale....

Sortuj wg