ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 16 mar 2014, 21:18
elmopl79
To może być sprawa nerwicy. Ja miałem mocno obniżoną zdolność do koncentracji. W pracy najprostszych rzeczy nie byłem w stanie wykonać.
W domu dłuższy czas zastanawiałem się jaki widelec, czy szklankę wybrać do posiłku.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 16 mar 2014, 21:19
no właśnie miałem to powiedziec, ze tego typu objawy sa bardziej prawdopodobne chyba przez depresje/nerwice niz od tego typu leków

przez elmopl79 16 mar 2014, 21:21
Lunatic
To by znaczylo,ze lek jednak źle dziala?Ale nie mam lęków,paniki....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 16 mar 2014, 21:23
elmopl79,
jak ostatnio byłem na tej samej tianeptynie to jasnośc umysłu miałem niesamowitą, wszystkie bodźce odczuwałem zdecydowanie bardziej wyraziście niz wcześniej, ale to nie przełożyło się na koncentrację bo cały byłem roztrzęsiony w środku i pod tym względem koncentracja u mnie była o wiele lepsza na sedatywnie działającej paro, na której tej jasności umysłu takiej nie miałem, ale byłem wyciszony i dzieki temu i o koncentracje było łatwiej

-- 16 mar 2014, 20:25 --

akurat złożyło mi się to na tą nieszczęsną rozmowę kwal. i miałęm problemy zeby wykonać obliczenia matematyczne na poziomie szkoły podstawowej, tak byłem rozkojarzony z tego roztrzęsienia, mimo ze samą rozmową sie w ogole nie denerwowałem to jednak byl stan takiego rozchwiania po tym leku po prostu bez zadnego powodu

przez Luki_Nerwusik 16 mar 2014, 21:25
elmopl79
Dopytaj lekarza na oddziale, najlepiej Ci odpowie. Ale jednym z objawów nerwicy jest uczucie pustki w głowie i trudności w koncentracji.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 16 mar 2014, 21:33
elmopl79 napisał(a):Lunatic
To by znaczylo,ze lek jednak źle dziala?Ale nie mam lęków,paniki....

cieżko powiedziec, nie zawsze da sie lekiem wyeliminowac 100% objawow, jak masz dalej te zawroty głowy to moznaby sie pokusic o stwierdzenie ze troche mu brakuje w dzialaniu

przez elmopl79 16 mar 2014, 21:35
Luki
Ale to jest coś zupelnie innego niż brak koncentracji i to co opisujesz,ze najprostrze czynności w pracy byly skomplikowane.....to jest takie uczucie jakby....nie do końca mój umysl oracowal,jakby go cos blokowalo....jakbym byla jakims przyglupem umyslowym.Nie zawsze sie to pojawia ....

przez lunatic 16 mar 2014, 21:37
bo SSRI maja blokowac wlasnie, od negatywnych emocji, ale nie robia tego selektywnie wiec mozna tak sie czuc

przez Tojaaa 16 mar 2014, 21:43
Ja kiedyś pisałam, ze w sklepie stałam przed waga i zastanawiałem sienczy cytryna to owoc czy warzywo, takiego zacmieńia dostalam :D ale mnie ogólnie esci nie odmozdzylo, koncentracja moze ciut gorsza, ale nadazam. Ktoś pisał, ze tak go esci rozchwialo, ze nie mógł jeździć samochodem, zeby zgrać wszystkie czynności i jeszcze ogarniac znaki. Ja na szczęście ogarniam wajche, hamulec i gaz na razie nie pomylilam :D , kierowca jestem nienajgorszym. No i esci nie spowodowalo u mnie spłycenia emocji, a nie zaszkodziłoby mi spłycenie, bo wszystko przeżywam jak zaba ores
Ostatnio edytowano 16 mar 2014, 21:44 przez Tojaaa, łącznie edytowano 1 raz

przez elmopl79 16 mar 2014, 21:43
Nie mam juz tych zawrotow glowy(chwilowo)

przez Luki_Nerwusik 16 mar 2014, 21:44
Ja miałem takie stany, że byłem obecny ciałem, ale nie umysłem. Byłem gdzieś w odwiedzinach i nie wiedziałem o czym rozmawiają ludzie, mało do mnie docierało. Dopiero jak ktoś powiedział bezpośrednio do mnie, albo mnie szturchnął to się ocknąłem. Ale na większość pytań odpowiadałem pół zdaniem, bo w głowie kompletna pustka. Może to jest to otępienie, o którym piszesz.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 16 mar 2014, 21:48
Luki
No,wlasnie cos podobnego.I na paro miales cos takiego?

przez Luki_Nerwusik 16 mar 2014, 21:51
elmopl79
Takie stany miałem zanim zacząłem leczenie, nawet szybciej niż ataki paniki i nerwica w pełnym rozkwicie. Myślałem, że już taki jestem błędny rycerz, ale jak zacząłem brać leki, to jakoś otrzeźwiałem.
Luki_Nerwusik

przez Ellora 16 mar 2014, 21:58
Ja też to miałam na początku, mój mózg nie ogarniał wielu spraw, a teraz mi móią że ja zawsze o wszystkim pamiętam...staram się ćwiczyć moj móżdżek:-)

Sortuj wg