ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 16 mar 2014, 15:14
Oj z fluo bym nie ryzykował. Z moimi lękami i bezsennością to ten lek by ze mną pojechał jak ze szmatą.
Za to wenlę chętnie bym spróbował, może przy nawrocie choroby. Odpukać w niemalowane.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 16 mar 2014, 15:15
elmopl79 napisał(a):Fluoksetyna tez jest na nerwice lękowa?

moze byc dobra, w badaniach na 5 tys. pacjentow zadzialala na ataki paniki lepiej niz paro, dziwny rezultat ale tak wyszło z badan,
przypuszczam, ze paro jest tak polecana na ataki paniki bo po pierwsze dziala zdecydowanie szybciej od fluo a po drugie jest mniejsze ryzyko ze na poczatku nasili lęki, a fluo moze początkowo dać w kość, bo zaczyna działać teoretycznie dopiero po min. miesiącu często dając w tym czasie silne pobudzenie

przez Zazulka 16 mar 2014, 15:20
inez3 napisał(a):Dla mnie też najgorsza jest ta całodniowa spina i to, że się w ogóle nie mogę uspokoić.
U mnie z kolei, gdy to tylko całodniowa spina, to uważam dzień za wyjątkowo udany. Widać każdy ma inaczej
Ja dziś wreszcie pierwszy dzień na 10mg. Na razie jest dobrze.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 16 mar 2014, 15:24
Lunatic
No wlasnie ja chcialam przejść na wenle na samym początku,jak źle sie czulam na esci,ale moja p.dr.sie nie zgodzila.
Ten dr na dziennym zaproponowal paro,bo juz kiedys na tym leku bylam i wiem czego moge sie spodziewac.Nie chce dawac czegos innego,bo do końca nie wiadomo jak na cos innego zadziala mój organizm.

przez lunatic 16 mar 2014, 15:27
elmopl79,
ja akurat na wenle sie za bardzo nie pcham bo ogolnie jest chyba bardziej szkodliwa dla organizmu niz SSRI patrząc na efekty uboczne jakie moze wywołać,a skoro to samo moge osiągnąć lżejszym lekiem jeżeli chodzi o skutki uboczne to wole zacząć od tego lżejszego

przez elmopl79 16 mar 2014, 15:29
Luki
Widzę,ze snujesz plany na przyszłość....:)
Ja tez myslalam o tym,ze gdybym musiala brac leki jeszcze kiedys-tfu,tfu,tfu....to chcialabym wenle...
Tylko nie wiem jak jest z tym po budzeniem na niej....

przez lunatic 16 mar 2014, 15:29
zważywszy na to ze nic nie wskazuje zebym mógł odstawić te leki w najbliższym czasie albo np. po zakonczeniu jakims 6-miesięcznej terapii, bo jakby tak było to bez obaw móglbym sobie łykać przez te pół roku taką np. wenle czy jeszcze coś mocniejszego nawet

przez elmopl79 16 mar 2014, 15:33
Lunatic
No w sumie masz racje....ale zobacz,mnie Np.paro nie sponiewieralo tak jak esci na samym początku,choć paro to silniejszy lek od esci.Na paro nie mialam ani natrętnych myśli,ani wzmizonych ataków lęku.Mialam silne oslabienue i senność i walące serce,tyle ze skutków ubocznych.A na esci to chyba wszystko co możliwe....

przez lunatic 16 mar 2014, 15:44
elmopl79,
chodzi mi o ogólną szkodliwość danego leku na podstawie zgłaszanych objawów, wenla wydaje sie miec wiekszą od SSRI, ogólnie, ale to nie znaczy ze u kogos większe uboki nie mogą być np. po tianeptynie, która uwazana jest za lek najłagodniejszy pod tym względem

przez inez3 16 mar 2014, 15:55
Hmm, to ja wam powiem, że na każdym z dotychczas przeze mnie branych leków miałam takie same skutki uboczne czyli wzmożone lęki, nerwowość, jadłowstręt, problemy ze spaniem i nie ważne czy to była sertralina czy wenlafaksyna. Myślę, że na esci mam też to samo tylko już nie pamiętam do końca jak było poprzednimi razami.
Czemu mówicie, że esci jest lekiem kosmetycznym? Już któryś raz słyszę to określenie.

przez lunatic 16 mar 2014, 15:58
inez3 napisał(a):Hmm, to ja wam powiem, że na każdym z dotychczas przeze mnie branych leków miałam takie same skutki uboczne czyli wzmożone lęki, nerwowość, jadłowstręt, problemy ze spaniem i nie ważne czy to była sertralina czy wenlafaksyna. Myślę, że na esci mam też to samo tylko już nie pamiętam do końca jak było poprzednimi razami.

Dlatego ze te skutki co piszesz są spowodowane przez wzrost serotoniny wiec będą wspolne dla wszystkich SSRI i kazdego innego który podnosi serotonine

-- 16 mar 2014, 15:04 --

a jaki jest mechanizm pozostałych tych poważniejszych to nie wiem, czy to tez wplyw na serotonine czy jakaś indywidualna reakcja na konkretną juz substancje...

-- 16 mar 2014, 15:09 --

Dark, wiesz moze jaka jest przyczyna tych bardziej poważnych skutkó ubocznych po SSRI i podobnych lekach?

przez elmopl79 16 mar 2014, 16:26
Inez
Esci kosmetyczne.....mnie tak powiedziala i tym leku p.dr.ze jest kosmetyczne,pod względem dzialania i pod względem wprowadzania,ze nie ma pi nim żadnych skutków ubocznych....po czym tak mnie sponiewieralo na samym początku,ze nie wiedzialam jak sie nazywam.....taka wlasnie kosmetyka:)

przez krista 16 mar 2014, 16:26
Nie sądze ze esci jest lekiem kosmetycznym, ponieważ po trzech miesiącach brania esci poczułam działanie tego leku na tyle ze mogłam w miarę normalnie funkcjonować, ale najważniejsze, ze nie miałam lęków co mi najbardziej przeszkadzało w życiu.
Muszę przyznac ze dla mnie esci pomogło nawet niepokój jaki czasami się pojawia nie jest w stanie bym mogła stwierdzić ze esci nie działa.
Za kilka dni będzie pół roku jak biorę i mam nadzieję ze następne pół roku będzie decydujące, chyba za bardzo nie przechwaliłam leku bo naprawdę się wkurzę jesli się okaże ze za kilka dni cos mnie łapnie gorszego niz tylko niepokój.

-- 16 mar 2014, 15:32 --

Esci tez mnie sponiewierało w pierwszych dwóch tygodniach, ale wytrzymałam i było warto bo teraz wiem ze żyję.

przez lunatic 16 mar 2014, 16:44
elmopl79,
tak Ci pewnie powiedzial lekarz zebys sobie nie wkrecala jakichs skutkow ubocznych

Sortuj wg